Rozbudowa PWSZ

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mr Greenback pisze:Wątpie. Nawet przepisy o obowiązkowym wyposażaniu nowopowstałych budynków w światłowody chcieli uwalić.
Nieee, chodzi mi o sytuację wydawania warunków zabudowy - developer kupuje 20-30 arową działkę i tam stawia 'apartamentowiec' (czyli w naszych warunkach normalny blok w kształcie kostki z jakąś 'fikuśną' elewacją (nie ważne wrażenia artystyczne, żeby tylko po oczach dawało), zajmujący jakieś 60-70% działki, do tego całe 20 miejsc parkingowych, huśtawkę dla dzieci i ławkę dla emerytów. Finał jest taki, że samochody mieszkańców parkują na miejscach parkingowych, obok hustawki, na drodze dojazdowej i ewentualnie na parkingach pobliskich instytucji...
A wystarczyło by pomyśleć i powiedzieć - panie Staszku/Władku/Kazku - ten blok musi mieć parking na 50 samochodów pod budynkiem, bo tyle jest mieszkań, albo nie wydamy zgody na budowę...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

A widzisz ad2222.Wg mnie to developer winien parkingi mieć w planach zabudowy. A czemu nie ma? Tego nie wiem. Nie interesowalem sie nigdy prawem budowlanym. Zresztą jak widać debile polecą i kupia mieszkanie bez parkingu.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mr Greenback pisze:A widzisz ad2222.Wg mnie to developer winien parkingi mieć w planach zabudowy. A czemu nie ma? Tego nie wiem. Nie interesowalem sie nigdy prawem budowlanym. Zresztą jak widać debile polecą i kupia mieszkanie bez parkingu.
Dlatego właśnie miasto winno 'zmusić do postępu' developera - przynajmniej w zakresie miejsc parkingowych, bo potem widzimy dantejskie sceny na osiedlach, wjeżdżanie na trawniki, place zabaw - bo nie ma gdzie parkować...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mr Greenback,

Jednak ja miałem rację:
http://manager.money.pl/strategie/emark ... 96813.html

"Zgodnie z jesiennymi zapowiedziami w nowej ustawie dotyczącej infrastruktury Polski miał znaleźć się zapis nakazujący zakładanie światłowodów w każdym nowopowstałym budynku. Jak się okazało jednak, zapis ten nie trafił do ostatecznej wersji dokumentu."

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:Mr Greenback,

Jednak ja miałem rację:
http://manager.money.pl/strategie/emark ... 96813.html

"Zgodnie z jesiennymi zapowiedziami w nowej ustawie dotyczącej infrastruktury Polski miał znaleźć się zapis nakazujący zakładanie światłowodów w każdym nowopowstałym budynku. Jak się okazało jednak, zapis ten nie trafił do ostatecznej wersji dokumentu."
Zgadza się. Tutaj opis jak to sie stało.
http://www.forumszerokopasmowe.pl/aktua ... ews_id=480
A twierdzili, że zapis wróci. No cóż..Nie pierwszy raz urzędasy kłamią.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mr Greenback, taki zapis spowodowałby wzrost ceny mieszkań i większą kasę dla developerów.
Teraz developer SAM dba o to, żeby w nowym budynku była internet, kablówka. A jakby wszedł ten przepis, to spokojnie DODATKOWO podniósłby cenę (pomimo tego, że i tak miał w budżecie wciągnięcie kabla) i zwaliłby to na przepisy, które zmuszają go do tej inwestycji.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:Mr Greenback, taki zapis spowodowałby wzrost ceny mieszkań i większą kasę dla developerów.
Teraz developer SAM dba o to, żeby w nowym budynku była internet, kablówka. A jakby wszedł ten przepis, to spokojnie DODATKOWO podniósłby cenę (pomimo tego, że i tak miał w budżecie wciągnięcie kabla) i zwaliłby to na przepisy, które zmuszają go do tej inwestycji.
Liczysz że developerzy sami będa okablowywać? Jezeli ludzie kupują(przepłacająć!)dziurę w ziemi w tym kraju to nie liczyłbym, że będą zwracać uwagę na brak światłowodów. No ale my na to wpływu nie mamy.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mr Greenback, zdziwiłbyś się na co ludzie zwracają uwagę przy zakupie. A okablowanie budynku jest obecnie standardem - bez ustawy.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:Mr Greenback, zdziwiłbyś się na co ludzie zwracają uwagę przy zakupie. A okablowanie budynku jest obecnie standardem - bez ustawy.
W światłowody? W normalne kable to tak.
Nie rozmywając tematu o PWSZ, powiem tak: zbyt wielu "naciętych" poznałem żeby wierzyć w to , że ludzie szukają jakiś specjalnych uwarunkowań. Liczy sie cena za m2 i ewentulanie ilośc pokoi. Ale jak mówie-to nie temat o nieruchomościach tylko o PWSZ. ;) Pzdr
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A na grzyba światłowody? I jakie? Wielo czy jedno modowe? Najlepszym rozwiązaniem jest wbudowanie w strukturę DUŻE, odpowiednie rury i kanały kablowe. I kady w miarę potrzeb przeciągnie sobie takie okablowanie jakie bedzie potrzebował.
Zresztą światłowód jest zwykle stosowany jako medium DOPROWADZAJĄCE sieć DO budynku, w samym budynku stosuje się klasyczną miedź.
W dużych budynkach jest zwykle centralny kanał, którym mozna dociągnąć światłowody do odpowiednich pięter tak by odległość przewodów USP/STP nie przekraczała normy.

Ja u siebie w domu robiąc remont "wbudowałem" rury w każdym pokoju, i obecnie jak mi się zachce przestawiać pokój to mam rury do przeciągnięcia kabli.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ravir pisze:A na grzyba światłowody? I jakie? Wielo czy jedno modowe? Najlepszym rozwiązaniem jest wbudowanie w strukturę DUŻE, odpowiednie rury i kanały kablowe. I kady w miarę potrzeb przeciągnie sobie takie okablowanie jakie bedzie potrzebował.
Zresztą światłowód jest zwykle stosowany jako medium DOPROWADZAJĄCE sieć DO budynku, w samym budynku stosuje się klasyczną miedź.
W dużych budynkach jest zwykle centralny kanał, którym mozna dociągnąć światłowody do odpowiednich pięter tak by odległość przewodów USP/STP nie przekraczała normy.
Dokładnie, zostawić kanały umożliwiające bezinwazyjne puszczenie światłowodów w przyszłości i po problemie. Obecnie często nie było by providera, który do tych światłowodów mógł by podłączyć nam internet a obowiązek kładzenia światłowodów spowodował by tylko i wyłącznie wzrost cen nowych mieszkań, których koszty ponosić będą również te osoby, które światłowodu nie chcą. (Wbrew pozorom do większości zastosowań wystarcza internet rzędu 6-20mb, większe prędkości jak np. 100mb może nadają się do transmisji HD w czasie rzeczywistym itp ale to wciąż margines usług w internecie) Tą sprawę trzeba zostawić wolnemu rynkowi a nie zdawać się na kolejną urzędniczą inicjatywę która "rozwiązuje" problem dwa razy drożej niż w sposób normalny.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

A parking który był tam koło budynku który wyburzają jeszcze istnieje ?


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jak przechodziłem to był zamknięty i pewna starsza pani w szlafroku oznajmiała człowiekowi na rowerze, że nie ma wjazdu ; )


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Zrobiłem kilka zdjęć... Ale niezbyt się udały chyba...

Obrazek
Widok z ul. Sitki

Pozostałe robione z ul. Goldhammera
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Przechodziłem w sobote tamtędy i prace idą w iście ekspresowym tempie ... i bardzo dobrze .

ODPOWIEDZ