Rondo Szkotnik - Szujskiego

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Rondo Szkotnik - Szujskiego

Post autor: Goscinny »

Takie oto plany otrzymałem i dzielę się z Wami:

Obrazek

Może będzie tam turbinka?
Ostatnio zmieniony 30-08-2010, 10:29 przez Goscinny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Ono jest dwu poziomowe czy mi się tylko zdaje???

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Zdaje Ci się ;) - rysunek jest naniesiony na istniejącą ulicę. Za to jest dwupasmowe - już drugie w naszym mieście ;)
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 02:00 przez ad2222, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Wg mnie to Ci się wydaje.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Szacun dla ludzi, którzy potrafią czytać takie schematy...mnie to niewiele mówi ; D


Bastekxyz
Archont
Posty: 935
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

I o to chodzi! powinni zarondować całe miasto, ahhh jakby było dobrze.. Kiedy ma ruszyć budowa ?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

bastol23 pisze:I o to chodzi! powinni zarondować całe miasto, ahhh jakby było dobrze.. Kiedy ma ruszyć budowa ?
Właśnie zastanawiam sie dlaczego koło Sądu nie robią ronda, tylko modyfikują skrzyzowanie ?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Rondo będzie następnym etapem, to jest jak wino - musi dojrzeć :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Jechałem na Mazury i co moje oczęta widzą ... oznakowanie ronda na środku drogi ładny kwietnik wokół kwietnika namalowny białą farbą okrąg ... i rondo jest nareszcie ktos i u nas pomyślał i przeniósł pomysł prosto z Wielkiej Brytani ... nie trzeba wielkich inwestycji by zrobic rondo co zobaczyłem i na własne oczy w naszym pięknym kraju :D


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

dafi33 pisze:Jechałem na Mazury i co moje oczęta widzą ... oznakowanie ronda na środku drogi ładny kwietnik wokół kwietnika namalowny białą farbą okrąg ... i rondo jest nareszcie ktos i u nas pomyślał i przeniósł pomysł prosto z Wielkiej Brytani ... nie trzeba wielkich inwestycji by zrobic rondo co zobaczyłem i na własne oczy w naszym pięknym kraju :D
Dokładnie tak. W sumie w Anglii to zdaje egzamin, choć te "rondka" angielskie są troszkę inne i specyficzne. W każdym bądz razie koszt żaden, a efekty zmian widoczne.

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

ad2222 pisze:Rondo będzie następnym etapem, to jest jak wino - musi dojrzeć :)
Tak, ale znowu trzeba będzie rozwalać i rozkopywać całe nowe skrzyżowanie ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dawid D pisze:
ad2222 pisze:Rondo będzie następnym etapem, to jest jak wino - musi dojrzeć :)
Tak, ale znowu trzeba będzie rozwalać i rozkopywać całe nowe skrzyżowanie ;)
Wiadome, ale coś się będzie działo - trzeba będzie nowe projekty wykonać, wydać drugi raz tyle samo co na modernizację skrzyżowania... będzie zabawa, będzie praca.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Rondo koło Sądu to chybiony pomysł - 90% ruchu i tak "wali" ciągiem Gumniska, Konarskiego, Narutowicza i zniknie jak powstaną inne drogi.

Jak powstanie połączenie Tuchowskiej z "Rampą" Kolejową to zniknie część ruchu. Zaś jak powstanie A4 i wybudują połączenie węzła A4 z Obwodnicą to obecny ruch via Tuchowska też odpadnie.

Wystarczy więc zwykłe skrzyżowanie, rondo zresztą wymagało by wykupienia ziemi od Almy, oraz chyba też wyburzenia kamienicy na Dąbrowskiego - bo musi być duże - w końcu Tiry tam się pchają na Konieczną.
Szkoda więc kasy - no i czasu - wykupy, projekty, przebudowa.

Bardziej rondo jest potrzebne na ulicy Czerwonych Klonów - koło zajezdni - o 7 i 15 jest tam MASAKRA. A niewielkim nakładem środków można by tam zrobić rondo - miejsce jest - ulatwiło by to ruch.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Tiry się tam na Konieczną pchają? Jakoś nie widziałem ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie wiem dlaczego od razu nie ma przejazdu na Konieczną przez ul Błonie, JPII, Lwowską i obwodnicę, tylko muszą się wszyscy przez centrum pchać. Chyba, że to był tylko taki zwód, żeby wyciągnąć pieniądze na remont drogi :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ