Budowa koło Kauflandu

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Mieszkam na Pułaskiego, zaraz koło ronda gen. Nila. tam jest stacja Statoil. Pamiętam, że były protesty i obawy o smrodzie itp. rzeczach jakich obawiają się protestujący.
Muszę przyznać, że obecnie jest całkiem ok i żaden smród itp. rzeczy nie występują. Nawet niektóre dzieciaki chodzą dopompować tam koła przy rowerze :)
Każdy obawiał się budowy stacji w tym miejscu, a teraz sami chodzą tam.
Sam w miarę potrzeby czasem korzystam w nocy ze stacji, gdyż wszystkie sklepy w około są zamknięte.
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Wt chyba nie rozumiecie sami o czym piszecie. Tu nie chodzi o dyskusję czy STACJA JEST POTRZEBNA czy NIE. To nie chodzi czy sobie mozna w nocy robić zakupy czy nie. Tu chodzi o to, że w srodku miasta na terenach bądź co bądź atrakcyjnych nagle powstaje stacja paliw. Miał być Orlen a będzie podobno co innego. Czyli poszła kasa pod stołem, bo chyba nie wyobrażacie sobie że wchodzi facet z PKN Orlen i mówi: moge sobie kupić teren przy Lwowskiej? A (NO WŁAŚNIE KTO!!Z imienia i nazwiska proszę!!!!) osoba decyzjyna mówi: no jasne. Kiedy pan chce zacząć budowę? :lol: :lol: Do tego nie wiedział o tym ani Jakub, ani żadne wróble nie ćwierkały bo nic nie wiedziałem do wczoraj... Także....Chciałbym się dowiedzieć kjto podejmuje tego typu decyzję.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

z tego ci się dowiedziałem ten teren został sprzedany już dawno temu (nie za tego prezydenta,zdaje się, że jeszcze za Ciepieli). Widocznie ten co kupił dopiero teraz odsprzedał go właścicielowi stacji, ew. go dzierżawi.
Jeśli w planie zagospodarowania było, że jest to teren pod usługi, to miasto niewiele mogło zrobić kiedy dowiedziało się, że tam powstanie stacja - to też są usługi.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Mr G doskonale ująłeś sedno sprawy.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:z tego ci się dowiedziałem ten teren został sprzedany już dawno temu (nie za tego prezydenta,zdaje się, że jeszcze za Ciepieli). Widocznie ten co kupił dopiero teraz odsprzedał go właścicielowi stacji, ew. go dzierżawi.
Jeśli w planie zagospodarowania było, że jest to teren pod usługi, to miasto niewiele mogło zrobić kiedy dowiedziało się, że tam powstanie stacja - to też są usługi.
Znowu Ciepiela...Pamiętam jak sprzedano tereny Billi(dzisiaj Elea, Simple czy już sam nie wiem co). Analizę gruntu robiło biuro Grada :)
A jak jeszcze budowa się nie skończyła to budynek zaczął się zapadać. I wyszło, że wszędzie podmokły teren .Co oczywiście nie zostało zawarte w analizie :) Tak właśnie robi się biznesy w Tarnowie.
Czyli podsumowując: co jeszcze opylił Roman "Dobre Serce" Ciepiela?
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mr Greenback pisze:Analizę gruntu robiło biuro Grada
Wczytywałem się w stronę MGGP i nigdzie nie piszą, że robią też ekspertyzy geologiczne. Widać inwestor na takową pożałował, i 'się zapadło' A rozróżnić geodetę od geologa chyba łatwo, prawda?
Mr Greenback pisze:co jeszcze opylił Roman "Dobre Serce" Ciepiela
A skąd wiesz, że to był teren miasta???
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Mr Greenback pisze: [...] Pamiętam jak sprzedano tereny Billi(dzisiaj Elea, Simple czy już sam nie wiem co) [...]
A jak jeszcze budowa się nie skończyła to budynek zaczął się zapadać. I wyszło, że wszędzie podmokły teren .Co oczywiście nie zostało zawarte w analizie :) [...]
Nie bylo wiadomo, że podmokły teren jak tam wcześniej bajoro wielkie było? Zasypali je dopiero, kiedy zaczęto budowe Billi. To nie Ciepiela opylił teren ładny, atrakcyjny i bez wad udając cichociemnego tylko inwestor tak mocno ręce zacieral na ten teren i chciał szybko kase na nim zarabiać, że zapomniał go wpierw dobrze osuszyć.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

ad2222 pisze:
Mr Greenback pisze:Analizę gruntu robiło biuro Grada
Wczytywałem się w stronę MGGP i nigdzie nie piszą, że robią też ekspertyzy geologiczne. Widać inwestor na takową pożałował, i 'się zapadło' A rozróżnić geodetę od geologa chyba łatwo, prawda?
Mr Greenback pisze:co jeszcze opylił Roman "Dobre Serce" Ciepiela
A skąd wiesz, że to był teren miasta???
Rozumiem, że jak pójdziesz do laryngologa z uszami, a on zobaczy czerniaka na szyi to ci nie powie bo nie jest onkologiem ani dermatologiem, tak? Pokazałem ci mechanizm robienia interesów w Tarnowie i jakie ukłądy rządzą tym. Jaka jest konstelacja gwiazd(hehe) w takim układzie. DO tego dorzuć Marciniaka i będziesz wiedział jacy to kolesie mają wpływ na wiele spraw.
Sprawa stara i jak pamiętam miał inwestor skarżyć. Jak się skończyło to juz wybacz-nie pamiętam. Mineło przecież z 15 lat. Tereny wykupił właśnie najpierw "ktoś" a potem odsprzedał Billi. Ten"ktoś" wiedział dokładnie po co je wykupił od miasta. 8)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Maksym Pękosz
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 14-05-2010, 12:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Jest już za późno.

Post autor: Maksym Pękosz »

Sprawa zasadniczo jest zakończona. Z punktu widzenia prawnego jest po sprawie. Stacja może stanąć i jest teraz kwestią czasu kiedy się inwestor z nią upora. Z punktu widzenia mieszkańców, to ktoś zawalił sprawę, tzn. nie poinformował mieszkańców o fakcie prac nad budową stacji. Prawda jest taka, że właściciele działek przyległych do budowanej stacji z pewnością wiedzieli, co się tam będzie budowało bo dostali pisma z UMT. Sam przechodziłem przez podobną procedurę, więc znam temat. W tedy był możliwość ewentualnego odwołania się mieszkańców lecz nikt tego najwyraźniej nie zrobił.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Maksym Pękosz pisze:Prawda jest taka, że właściciele działek przyległych do budowanej stacji z pewnością wiedzieli, co się tam będzie budowało bo dostali pisma z UMT
Maksym, wcześniej napisałem, że sąsiadem w/w działek (stacji) jest Gmina Miasta Tarnowa. :/
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Skoro nie można już tego cofnąć, to warto się nauczyć na błędach. Myślę, że dobrym zwyczajem (nawet nie pisanym) byłoby powiadamianie o takiej inwestycji np Rady Osiedla - wstrzymać inwestycji nie mogą, ale przynajmniej mieszkańcy zdążą się zorganizować i próbować powalczyć...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Postawcie tam KRZYŻ!

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Keleos pisze:Postawcie tam KRZYŻ!
Taaa. A na koniec Jakub się do niego przykuje :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Madox
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 15-12-2009, 16:10

Post autor: Madox »

kisiello pisze:przecież dla mieszkańców to de facto całodobowy rzut beretem :D nie wiem o co chodzi :p
Ano właśnie SZANOWNA WŁADZA JAK WIDAĆ NIE INFORMUJE MIESZKANCÓW...jak widać władza uwarza że wie najlepiej.... takie czasy nastały....

[ Dodano: 25-07-2010, 21:11 ]
LordRuthwen pisze:Dorota1975, czyli bardzo ładne uchylanie się przed odpowiedzią.
panie Prezydencie to jest odpowiedz typowego biurokraty. Nie wykazał pani ani cienia zrozumienia ani spróbował się pan wczuć w sytucaje mieszkanców.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

I stacja już chyba działa. Nie wiem czy na pewno i od kiedy ale wczoraj jak przejeżdżałem świeciły się wszystkie neony i widać było jakiś ruch.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

ODPOWIEDZ