Budowa przejścia podziemnego na Mickiewicza

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Budowa przejścia podziemnego na Mickiewicza

Post autor: Jakub Kwaśny »

Wiem o co chodzi ...

Ale teraz to zadanie zostało trochę rozszerzone, poczekajmy na projekty, bo przetargu na wykonanie jeszcze nie będzie w tym roku, ze względu na większy zakres prac, natomiast zobaczymy jak zaprojektują to przejście ;) może nie będzie aż takie uciążliwe dla przechodniów jak się nam wydaje, a z poszerzeniem ulicy Mickiewicza i dostawieniem BusPasa może być jeszcze lepiej ...
Ostatnio zmieniony 26-10-2010, 07:45 przez Jakub Kwaśny, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakby tam nie było schodów tylko poziome wkopanie się wzdłuż ulicy, to nawet by to mogło fajnie wyglądać.
Do tego na rogach lustra ustawione pod kątem 45 stopni. Po pierwsze byłoby jaśniej, a po drugie nikt za rogiem by się nie ukrył ;)

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Taki bus pas to by się przydał nie tylko tam ale też w paru innych miejscach tylko zazwyczaj nie ma miejsca.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

witam na nowym forum po przeniesieniu,

wyobrażam sobie, jaką gratką dla archeologów będzie przekopanie górki przy Goldhammera.

z drugiej strony faktycznie kładka w kształcie litery C byłaby znacznie tańsza, bezpieczniejsza (w kwestii ewentualnych meneli czających się w tunelach) i nie wymagająca praktycznie zaburzeń ruchu (już widzę, co się będzie działo przy budowie tunelu - cały ruch Wschód-Zachód przez Słowackiego i Narutowicza?)

Co ciekawe, do takiej kładki można by zrobić ostre schodki od strony dołu Mickiewicza (gdzieś rejon przejścia od Poczty do III LO) i mielibyśmy zlikwidowane drugie przejście dla pieszych za jednym zamachem. Tę część w pprzek ulicy wykończyć pleksą na wysokość ponad 2 metry i mamy produkt podobny do kładek nad 6 pasmowymi highwayami w Chicago przy jeziorze (kto tamtędy przechodził to wie).


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Też myslę, że taka kładka bardziej zda egzamin i będzie tańsza. Trzeba tylko wtedy jeszcze pomyślec o jakiejś windzie dla osób niepełnosprawnych.

Ale jak już wspomniałem, w tym miescie nie ma komu mysleć. Same bezmózgie istoty. Zresztą wystarczy zobaczyc na to co się dzieje.
Miasto coraz bardziej zakorkowane a tu nie widać żadnych zmian. Albo ci którzy wymyślają takie rozwiązania nie są z Tarnowa i tego nie widzą, albo są zwykłymi debilami, tyle.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Kładka może i tańsza ale według mnie by to trochę szpetnie wyglądało. A w przejściu zawsze można zrobić miejsca na jakieś małe sklepy i może w bardzo odległej przyszłości mogło by tam być wejście do metra. :-P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ty wiesz, ile będzie kosztowało wybicie małej dziury pod ulicą? A jeszcze do tego jakby tam zrobić sklepy, to koszty by były koszmarne.
A kładka wcale nie musi być szpetna, a koszt jej wykonania jest o wiele niższy.
Sprawdziłem na podkładach jaka jest różnica poziomów pomiędzy Goldhammera a Brodzińskiego - ok. 2,40. Czyli kładka musiałaby mieć lekkie wznoszenie, żeby dociągnąć do 3,5m. Ale miejsce na to tam jest.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

ze względu na ukształtowanie terenu może nawet bez windy by się obyło, o ile rampy miałyby wznoszenie nie przekraczające podjazdów dla niepełnosprawnych...

a wygląd to kwestia dobrego projektu, można by to było zrobić naprawdę nowocześnie i z "jajem", tak jak np. Millenium Bridge w Londynie, który stał się swego rodzaju landmarkiem zaraz po zbudowaniu


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Tak czy siak czuję, że zaczna grzebac i wygrzebią tam coś starego i skończy sie na tym, że nic nie zrobia :)


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Kolejny dowód na to, że istnienie kilku for internetowych w Tarnowie jest zbędne :) marzy mi się jedno, w którym znalazłoby się stare forum :) forum rowerum, forum inwestycyjne i nasza agora :-) nie trzeba byłoby wtedy dublować wyjaśnień!

Przejście podziemne ma powstać w roku 2010, w tym roku będzie przetarg na zasadzie zaprojektuj i buduj, zadanie ma łącznie kosztować blisko 6.000.000 zł ale nie przerażajcie się taką kwotą! Przejście podziemne ma kosztować ok. 3 mln. reszta to wyszerzenie ulicy Mickiewicza i jej remont aż do Brodzińskiego, dzięki czemu powstanie kolejny pas (dla autobusów) od MBF do Brodzińskiego.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Jakub Kwaśny pisze:dzięki czemu powstanie kolejny pas (dla autobusów) od MBF do Brodzińskiego.
Czy ten pomysł jest wart takiej kasy ? Zastanawiam sie jakie to przyniesie korzyści ?

I czy nie lepiej przeznaczyć fundusze na dołożenie choćby jednego pasa od Ronda Studenckiego do Tesco. Tu jest ogromny problem ! Spróbuj Kubo dostać się powiedzmy spod Shela w pólnocna część miasta !! Elektryczna "zakorkowana" od cmentarza do skrzyżowania przy Shlellu. Słowackiego korek, przebicie korki, MBF zawalona, od ronda Studenckiego do Tesco również. Ostatnią szansą była ul. Lwowska przy BP ale od jakiegos czasu już i tutaj sie korkuje.

Zakładam, że przejscie podziemne spowoduje, że Mickiewicza będzie się mniej "korkowała". Po co więc dodatkowy pas dla autobusów ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dodatkowy pas - prawie brak chodnika przy PWSZ.

[offtopic]
A dzisiaj kłóciłem się z policjantami na rondzie studenckim ;) Chodziło mi o blokowanie ronda przez osoby jadące od strony Lwowskiej na Mickiewicza. Jak na Mickiewicza jest korek, to rondo jest zapchane.
Stanie taki jeden a drugim na wlocie od strony Tesco i nie dość, że sam nie pojedzie (bo korek na wyjeździe na Mickiewicza) to jeszcze blokuje ludzi, którzy wjeżdżają od Tesco i jadą prosto (bo do prawoskrętu w Mickiewicza mają osobny pas).
Zatrąbiłem na laskę, która właśnie tak stanęła, a tu "puk, puk" w okienko. Policjant się pyta co robię, to mówię, że okazuję swoje zenerwowanie na brak wyobraźni. Spytał się, czy wiem, że to ona ma pierwszeństwo :) Pokazałem mu korek, który już pewnie był pod samo Tesco i mówię, że jakby pomyślała, to by nas puściła do Lwowskiej. Przyznał, że na logikę to ja mam rację, ale ona pojechała zgodnie z przepisami. I żebym się wkurzał na MIR'a :) bo tak to wykombinował. Jak widać i wśród policji ma fanów :-P
[/offtopic]

Widzę, że jak już w umysłach urzędników powstało przejście podziemne, to musi powstać, choćby było o wiele kosztowniejsze niż kładka.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ten trzeci pas również będzie do Słonecznej! Dodatkowych pasów nigdy za wiele ;-) Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pokazałem MIRowi Wasze wpisy! i tu i z forum inwestycyjnego! ilekroć stoję w korku, albo widzę Miejskiego Inżyniera Ruchu wyrażam swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji. Tłumaczenia są takie, że w przypadku trzech pasów ustawa wymusza na nich stosowanie osobnych sygnalizacji do lewoskrętu... :/
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Gdzie jest rondo studenckie??


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Starodąbrowska/Mickiewicza

ODPOWIEDZ