Focus Park Tarnów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

dafi33 pisze:http://www.boig.pl/index/index/lang/1/id/3 to jest jedna firma jak widać 8) i wyraznie pisze że Gemini to co innego (termin oddania sierpień 2010) .... 3 kwartał 2011 termin oddania Focus Park 8)
Dafi, daj spokój. Jak nie wiesz co czytasz, to po co zabierasz głos? Gdzie widzisz informacje o jednej firmie? BOIG to firma specjalizująca się w komercjalizacji powierzchni handlowych w centrach. I zbiegiem okoliczności jej klientami są właściciele Gemini i Focusów.

PS Masz nawet na ich stronie:
BOIG to zespół profesjonalistów o ugruntowanej pozycji na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Nasi specjaliści swoją renomę zdobywali poprzez aktywną współpracę przy znaczących projektach z takimi klientami, jak: Parkridge CE, Gemini Holdings, Capital Park, Jaz Bud, Apsys Polska po stronie deweloperów oraz Media Markt, Carrefour, Empik, H&M po stronie najemców.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Gościnny obecne simply przeżywa proces modernizacji - wszystko idzie ku lepszemu, naprawdę się poprawiło na plus, aż miło tam teraz iść bo wszystko jest.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Przecież o tym już gdzieś debatowano na jakimś forum i z tego co pamiętam to ma to powstać jakiś blaszak, coś ala Kaufland - Billa.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

rzuf pisze:aż miło tam teraz iść bo wszystko jest.
To ja nie chcę nawet myśleć jak tam było niedawno, skoro dla mnie teraz jest tam okropnie.


Autor tematu
dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

gushman pisze:
dafi33 pisze:http://www.boig.pl/index/index/lang/1/id/3 to jest jedna firma jak widać 8) i wyraznie pisze że Gemini to co innego (termin oddania sierpień 2010) .... 3 kwartał 2011 termin oddania Focus Park 8)
Dafi, daj spokój. Jak nie wiesz co czytasz, to po co zabierasz głos? Gdzie widzisz informacje o jednej firmie? BOIG to firma specjalizująca się w komercjalizacji powierzchni handlowych w centrach. I zbiegiem okoliczności jej klientami są właściciele Gemini i Focusów.

PS Masz nawet na ich stronie:
BOIG to zespół profesjonalistów o ugruntowanej pozycji na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Nasi specjaliści swoją renomę zdobywali poprzez aktywną współpracę przy znaczących projektach z takimi klientami, jak: Parkridge CE, Gemini Holdings, Capital Park, Jaz Bud, Apsys Polska po stronie deweloperów oraz Media Markt, Carrefour, Empik, H&M po stronie najemców.
To czemu sam piszesz że to jedna inwestycja :lol: Udajesz mądrego inaczej :?:
To sa dwie odrębne inwestycje więc sam nie wiesz o czym piszesz .


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

dafi33 pisze:http://www.boig.pl/index/index/lang/1/id/3 to jest jedna firma jak widać 8) i wyraznie pisze że Gemini to co innego (termin oddania sierpień 2010) .... 3 kwartał 2011 termin oddania Focus Park 8)
BOIG to firma, która zajmuje się komercjalizacją pomieszczeń, czyli z polskiego na nasze jest pośrednikiem pomiędzy wynajmującym a właścicielem obiektu
Dlatego może mieć w swoim zarządzaniu centra wielu firm.
Oczywiście, że Focus Mall nie ma nic wspólnego z Gemini Holding

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

mefisto101, ten post :P

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

dafi33 pisze: To czemu sam piszesz że to jedna inwestycja :lol: Udajesz mądrego inaczej :?:
To sa dwie odrębne inwestycje więc sam nie wiesz o czym piszesz .
Co proszę?!

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Dafi przekręciłeś kota ogonem zupełnie jak Weredyk ;)

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Muszę Was jednak rozczarować, kto myśli, że na GP będzie multikino, kręgielnia itp. atrakcje.
Może Focus Park będzie kontynuacją GP i rozwinięciem tych stref, lecz jak co na razie nie ma co się łudzić o kinie, kręgielni...

Projekt GP nie przewiduje tego typu zagospodarowania powierzchni użytkowej obiektu.
Jedyne co poza Castoramą, Tesco, Media Markt i paroma małymi sklepami będzie również tzw. przez wykonawców foodcord, czyli miejsce gdzie będzie można usiąść, coś zjeść, napić się kawy itp. (to jest miejsce tam, gdzie występuje na II kondygnacji taki przeszklony półłuk).
Powierzchnia II kondygnacji jest również przeznaczona na strefę dostawy, magazynów, ochrony obiektu, monitoringu, 9 klatek schodowych i 2 pary schodów ruchomych do garażu, zbiornik ppoż, 3 antresole należące do Media Markt, Castorama, Tesco, których powierzchnia będzie przeznaczona biura dla kierownictwa sklepów, zaplecze kas, punkt obsługi klienta, punkt serwisu, chłodnie produktów, przygotowalnia produktów, pomieszczenie kontroli dostaw przy dokach rozładunkowych... Wspomniana strefa dostaw będzie znajdowała się od strony wschodniej - wjazd od zajezdni autobusowej. Natomiast klienci GP będą mogli dostać się do centrum handlowego od ulicy Starodąbrowskiej i Pułku Piechoty. Ponadto wykonano tzw. schody terenowe, zewnętrze od osiedla Legionów.

Jeśli chodzi o I kondygnację - garaż - to tam jest przewidziane miejsce na: oczywiście miejsca parkingowe, ochronę, miejsca na wózki do zakupów, pomieszczenia przeznaczone na zbiornik paliwa, sejf, agregat prądotwórczy, pomieszczenia rezerwowe, magazyny...

Natomiast nie sądzę, że w obiekcie "U Siemachy" miałaby znajdować się multikino, czy coś podobnego. W sumie obiekt "U Siemachy" nie był za bardzo moją "działką" ale Trans - ziemniaków, lecz sporządzając obmiar wykonanych robót nie widzę tam odpowiednio dużego pomieszczenia, które mogłoby być przeznaczone na tego typu rozwiązanie, tym bardziej że piwnica została podzielona na dwa oddzielne pomieszczenia. Zważywszy również fakt, iż jedna kondygnacja (piętro) jest w całości przeznaczone na biura. Bardziej jak już to może rzutnik i wyświetlanie filmików na płótnie ;)
Ostatnio zmieniony 23-07-2010, 16:57 przez Guzio.zhp, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Guzio.zhp, na końcu mojej wypowiedzi jest taka minka ;) co może świadczyć o tym, że jednak nie traktuje tego poważnie. Poza tym jakbyś przeczytał wszystkie moje wypowiedzi tutaj, to zauważyłbyś, że JA wiem, że tam nie będzie centrum rozrywkowego :) I wszystkim na lewo i prawo to mówię ;)
Poza tym to wiem też, że w Focus Park też tego nie będzie, bo już na poprzednim forum wiadome było, że jeśli to powstanie to będzie to taki pasaż handlowy, coś na styl sklepów przy Słonecznej, za Zenitem ;)

Ale przynajmniej wypowiedziałeś się, odnośnie GP :) Teraz przynajmniej wiemy mniej więcej jak to będzie dokładnie wyglądać i zastanawia mnie fakt zbiorników paliwa w piwnicach/garażach. Takie rzeczy nie powinny być poza garażami?

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Nie chciałem urazić Cię zamieszczenie cytatu z Twojego postu. Wydawał mi się najbardziej trafny do tego, aby uświadomić, że nie będzie tam takich atrakcji.

Natomiast jeśli chodzi o zbiornik paliwa w piwnicy, to nie wiem dlaczego akurat tam. Jednak występuje on w garażu, choć sam nie jestem do końca przekonany o słuszności jego lokalizacji w tym miejscu
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Guzio.zhp pisze:Nie chciałem urazić Cię zamieszczenie cytatu z Twojego postu. Wydawał mi się najbardziej trafny do tego, aby uświadomić, że nie będzie tam takich atrakcji.
Ale mnie uraziłeś :) Tylko, że wyszło tak jakbym to ja uważał, że ma tam być kino albo i coś więcej ;) hehehe :) Spoko luz :D
Natomiast jeśli chodzi o zbiornik paliwa w piwnicy, to nie wiem dlaczego akurat tam. Jednak występuje on w garażu, choć sam nie jestem do końca przekonany o słuszności jego lokalizacji w tym miejscu
Moim zdaniem to nie jest słuszne miejsce. Pamiętam jak było mówione o tym, że nie mogą wjeżdżać samochody z instalacjami gazowymi do podziemi. Załóżmy, że przyjedzie taki jeden z instalacją, zaparkuje na dole i będzie BUM!!! Jakby wybuchło jedno auto(zakładam sytuację, że akurat innego nie będzie na parkingu i on ma mało gazu w butli) to jest co uratować ;) A jak obok będzie zbiornik z benzyną na ileś tysięcy litrów to już tak ciekawie nie jest ;)
Takie jest moje zdanie ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale tam nie będzie stacji paliw, tylko zbiornik do generatora prądotwórczego - ile taki generator może przez dobę zużyć? 200-400 litrów?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Guzio.zhp
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 01-07-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Guzio.zhp »

Pisząc
Guzio.zhp pisze:pomieszczenia przeznaczone na zbiornik paliwa
Nie twierdziłem, że stacja paliw. Sprawdziłem ten zbiornik i faktycznie będzie on zasilał generator. Nie będzie to 400/500 litrów, ale 2500 litrów.
Generator prądotwórczy jest jeden i musi zasilić całe centrum handlowe Gemini.

Jednak nie ma czym się obawiać. Strefa w okół generatora będzie w odpowiedniej odległości wydzielona od parkowania samochodów. Naprawdę nie ma żadnych obaw :->

Zamieszczam zdjęcie częściowego rzutu garażu projektu GP. Sorki za jakość, ale nie każdy ma AutoCada.
Załączniki
Zbiornik paliwa zasilaj±cy generator pr±dotwórczy
Zbiornik paliwa zasilaj±cy generator pr±dotwórczy
Tomasz Guziak

ZHP Hufiec Tarnów
1TWDH "Czarna Jedynka"
http://czarna1.prv.pl/

ODPOWIEDZ