Nowe parkingi

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Re: Nowe parkingi

Post autor: karamba »

Mam takie pytanie - na razie czysto teoretyczne:
Przyjeżdżam załóżmy w środę rano samochodem na parking koło dworca. Kupuje bilet na EIP do Warszawy.
Z Warszawy lecę gdzieś na załóżmy tydzień albo spędzam tydzień w Warszawie - nieważne; w każdym razie wracam do Tarnowa w kolejną środę wieczorem również EIP.
Mam dwa bilety – z dnia wyjazdu i dnia przyjazdu, auto na parkingu stało osiem dni. Ile zapłacę za parking przy wyjeździe? 40pln?


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Nowe parkingi

Post autor: R p T »

karamba pisze:Mam takie pytanie - na razie czysto teoretyczne:
Przyjeżdżam załóżmy w środę rano samochodem na parking koło dworca. Kupuje bilet na EIP do Warszawy.
Z Warszawy lecę gdzieś na załóżmy tydzień albo spędzam tydzień w Warszawie - nieważne; w każdym razie wracam do Tarnowa w kolejną środę wieczorem również EIP.
Mam dwa bilety – z dnia wyjazdu i dnia przyjazdu, auto na parkingu stało osiem dni. Ile zapłacę za parking przy wyjeździe? 40pln?
Jakub Kwaśny pisze:
Goscinny pisze:Może Kuba się dowie u źródła, bo strasznie to jest dziwnie przedstawiane.
Cytuję zapis z Uchwały:

"przy okazaniu przy wyjeździe z parkingu biletu komunikacji kolejowej lub innej komunikacji zbiorowej datowanego na dzień przypadający w okresie parkowania - 5 zł"

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości :-)
Wynika że 7 x 5zł - 5zł = 30zł
Zadałeś dobre pytanie a teraz odpowiedz czy nie opłacało się na dworzec pojechać taksówką? (jeśli autobusy o tej porze nie kursowały)

Po chwili zastanowienia, to okazuje się że zapłacisz jeszcze więcej!
5 zeta to jest za parkowanie w dniu podróży.
Jeśli nawet uznają Ci bilet "tam", oraz bilet "z powrotem" to stawiając samochód na 7 dni prawdopodobnie zapłacisz 5 x stawka za nielegalne parkowanie + 2 x 5zł za legalne. :shock: :lol: :lol: :lol:
W tym przypadku bezdyskusyjnie taniej taryfą.

Kilka takich podróży i okaże się, że będzie Cię stać na własną bocznicę kolejową :idea:
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Nowe parkingi

Post autor: Cubaza »

Kogoś tutaj poniosło w funkcji tego parkingu. To ja sobie kupię bilet w poniedziałek 1 grudnia i powrotny 31 grudnia. To Twoim tokiem myślenia powinienem mieć wykupiony tam miesięczny abonament bo mam bilet w jedną i drugą stronę? Coś Cię poniosło w tym rozumowaniu. Masz okazać bilet, a więc jak chcesz sobie tam parkować to musisz okazać bilety z każdego dnia kiedy auto tam stało inaczej płacisz normalną stawkę.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nowe parkingi

Post autor: Jan Kowalski »

Coś chyba namieszaliście. Postój kosztuje 5zl/ dobę pod warunkiem, że posiadasz bilet. Brak posiadania biletu nie daje prawa do parkowania i grozi karą.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: TomekMKM »

Jan Kowalski pisze:Coś chyba namieszaliście. Postój kosztuje 5zl/ dobę pod warunkiem, że posiadasz bilet. Brak posiadania biletu nie daje prawa do parkowania i grozi karą.
Zawsze można kupić bilet PKP z Tarnowa do Mościc. Albo nie, lepiej. Skasować najtańszy bilet komunikacji miejskiej i przejechać z PR pod dworzec ;)

Edit. Można lepiej. Kupić bilety na trasie Tarnów - Tarnów Mościce na kolejne następujące dni po sobie. Według taryfy ulgowej oczywiście. Na bilecie data jest? Jest!

Ps, nikogo nie namawiam do takich akcji, jednakże bez większego wysiłku znalazłem lukę w zasadach działania parkingu.
"przy okazaniu przy wyjeździe z parkingu biletu komunikacji kolejowej lub innej komunikacji zbiorowej datowanego na dzień przypadający w okresie parkowania - 5 zł"
Ja bym to interpretował jako: Możesz stać tydzień, ale musisz mieć bilet z jednego z tych dni.
No bo bilet datowany na 10. stycznia przypada na okres parkowania, np 12. grudnia do 40. maja.

A wystarczyło napisać, "(...) datowanego na dzień, w którym odbywa się postój (...)". I było by po temacie.


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Nowe parkingi

Post autor: R p T »

Jan Kowalski pisze:Coś chyba namieszaliście.
Spokojnie, od mieszania to jestem ja :mrgreen:
Namieszałem na podstawie wyjątku z Uchwały, który zapodał @Jakub Kwaśny
Jan Kowalski pisze:Brak posiadania biletu nie daje prawa do parkowania i grozi karą.
Podjechałem*, przeczytałem
DSCF7677.JPG
DSCF7677.JPG (682 KiB) Przejrzano 9009 razy
i... poprzedni wzór, który podałem wygląda trochę inaczej a praktyka będzie wyglądała jeszcze inaczej (dopytałem co-nieco), ale o tym przy innej okazji.
Rozwieję Twoje wątpliwości - daje prawo do parkowania: 5zł/dobę + 20zł/dobę opłaty dodatkowej za postój bez biletu komunikacji kolejowej lub innej komunikacji zbiorowej. Jest jeden zapis który temu przeczy, ale kto by się nim przejmował. W pewnych sytuacjach może wiele pomóc, tylko trzeba go zręcznie użyć.
TomekMKM pisze: [...]
Ps, nikogo nie namawiam do takich akcji, jednakże bez większego wysiłku znalazłem lukę w zasadach działania parkingu.
[...]
Ja bym to interpretował jako: Możesz stać tydzień, ale musisz mieć bilet z jednego z tych dni.
No bo bilet datowany na 10. stycznia przypada na okres parkowania, np 12. grudnia do 40. maja.

A wystarczyło napisać, "(...) datowanego na dzień, w którym odbywa się postój (...)". I było by po temacie.
Luk a właściwie baboli jest jeszcze więcej.

Zrobiłem zdjęcia całego regulaminu, ale jest on zafoliowany i przeszkadzają bliki, które się pojawiły.
Tutaj link do regulaminu w jakimś kosmicznym formacie .docx, który jest czytany przez jedynie słuszny program po wpłaceniu rocznego abonamentu
:arrow: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... GQ&cad=rja" onclick="window.open(this.href);return false; (dość ciekawy tytuł pij Author: Kinga Jeziekska).
To samo w pdf-ie (jeśli się otworzy - Adobe sobie nie radzi a Foxit Reader "łyka" bez problemu)
:arrow: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 1844,d.bGQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Kopia, gdyby oba źródła zawiodły:
Spoiler: pokaż
1

Regulamin Parkingu działającego w systemie Parkuj i Jedź (Park & Ride)

1. Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z Parkingu działającego w systemie
Parkuj i Jedź, znajdującego się pod adresem Tarnów, ul. Do Huty 14.
2. Właścicielem Parkingu (oraz nieruchomości, na której jest on usytuowany) jest Gmina
Miasta Tarnowa. Parkingiem zarządzają Targowiska Miejskie Gminy Miasta Tarnowa.
3. Definicje pojęć użytych w niniejszym regulaminie:
a) Regulamin – niniejszy regulamin parkingu działającego w systemie Parkuj i Jedź;
b) Parking – parking działający w systemie Parkuj i Jedź, znajdujący się pod adresem
wskazanym w pkt. 1 Regulaminu;
c) Miasto Tarnów – Gmina Miasta Tarnowa (adres: ul. Mickiewicza 2, 33-100 Tarnów),
będąca właścicielem Parkingu;
d) Zarządca - Targowiska Miejskie Gminy Miasta Tarnowa (adres: ul. Najświętszej Marii
Panny 3, 33-100 Tarnów);
e) Pojazd – samochód osobowy o masie całkowitej do 3,5 t;
f) Użytkownik - osoba fizyczna kierującą pojazdem lub będąca właścicielem pojazdu,
która wjeżdża na teren Parkingu w celu zawarcia umowy o korzystanie z miejsca
parkingowego;
g) MKA – Małopolska Karta Aglomeracyjna;
h) Bilet Parkuj i Jedź – jednorazowy bilet uprawniający Użytkownika do skorzystania
z Parkingu;
i) Cennik - Cennik opłat z tytułu korzystania z parkingu funkcjonującego w systemie
Parkuj i Jedź, określony w załączniku do Regulaminu.
4. Parking jest płatny, niestrzeżony.
5. Parking jest czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 0.00 - 24.00, również w dni wolne
od pracy wymienione w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych
od pracy (Dz. U. z 1951 r. Nr 4, poz. 28, z późn. zm.), przy czym Zarządca zastrzega
sobie prawo okresowego wyłączenia Parkingu z użytkowania lub zmiany godzin otwarcia
Parkingu.
6. Parking dostępny jest wyłącznie dla osób korzystających z transportu kolejowego lub
innego transportu zbiorowego, w tym objętych systemem MKA.
§ 1
1. Poprzez wjazd na teren Parkingu Użytkownik zawiera z Miastem Tarnów umowę
o odpłatne korzystanie z miejsca parkingowego. Umowa rozwiązuje się w momencie
wyjazdu z Parkingu przez Użytkownika.


2

2. Każdy Użytkownik Pojazdu poprzez wjazd na teren Parkingu wyraża zgodę na warunki
Regulaminu i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień.
3. Użytkownik będący posiadaczem MKA (z wykupionym abonamentem na korzystanie
z miejsca parkingowego na Parkingu) przy wjeździe na Parking obowiązany jest
do przyłożenia MKA do czytnika znajdującego się na panelu kontrolnym przy wjeździe na
Parking przy zaporze wjazdowej (pozostałe alternatywne sposoby identyfikacji opisane są
na portalu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej).
4. Użytkownik korzystający z transportu kolejowego lub innego transportu zbiorowego
i niebędący posiadaczem MKA oraz posiadacz MKA, który nie wykupił abonamentu na
korzystanie z miejsca parkingowego zobowiązany jest do pobrania Biletu Parkuj i Jedź
z panelu kontrolnego znajdującego się przy wjeździe na Parking przy zaporze wjazdowej.
Bilet Parkuj i Jedź stanowi potwierdzenie zawarcia umowy o odpłatne korzystanie
z miejsca parkingowego.
5. Użytkownik niebędący posiadaczem MKA oraz posiadacz MKA, który nie wykupił
abonamentu na korzystanie z miejsca parkingowego zobowiązany jest przed wyjazdem
z Parkingu do dokonania opłaty za korzystanie z miejsca parkingowego, zgodnej
z Cennikiem, w samoobsługowej kasie znajdującej się na terenie Parkingu. Opłatę można
wnieść gotówką lub kartą płatniczą.
6. Zwalnia się z opłaty Użytkownika, który wjechał na Parking pod warunkiem wyjazdu
z Parkingu w ciągu 10 (dziesięciu) minut od wjazdu.
7. W przypadku zgubienia uprawniającego do wyjazdu z Parkingu Biletu Parkuj i Jedź
Użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia w samoobsługowej kasie zlokalizowanej
na terenie Parkingu opłaty określonej w Cenniku, przy zastosowaniu procedury o nazwie
„Zgubiony Bilet”.
8. W przypadku braku biletu komunikacji kolejowej lub innej komunikacji zbiorowej
Użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia dodatkowej opłaty określonej w Cenniku.
9. W celu poddania się kontroli przy wyjeździe z Parkingu Użytkownik powinien zatrzymać
Pojazd w wyznaczonym miejscu przed zaporą wyjazdową i zbliżyć do czytnika
znajdującego się na panelu kontrolnym MKA lub zeskanować opłacony wcześniej Bilet
Parkuj i Jedź i okazać obsłudze Parkingu aktualny bilet komunikacji kolejowej lub innej
komunikacji zbiorowej, datowany na dzień przypadający w okresie parkowania.
10. Podczas wjazdu i wyjazdu z Parkingu, Użytkownik zobowiązany jest do zatrzymania
Pojazdu, poczekania na całkowite otwarcie się zapory wjazdowej (wyjazdowej),
a następnie przejechania bez zatrzymywania się pod otwartą zaporą.
§ 2
1. Na terenie Parkingu Użytkownik jest zobowiązany do:
a) przestrzegania zasad ruchu drogowego zawartych w ustawie z 20 czerwca 1997 r. -
Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.);
b) parkowania Pojazdów jedynie na specjalnie wydzielonych miejscach parkingowych;


3

c) unieruchomienia Pojazdu po jego zaparkowaniu, wyłączenia zapłonu, światła,
zamknięcia okna, drzwi oraz bagażnika, wyłączenie pozostawionych w Pojeździe
urządzeń radiofonicznych;
d) przebywania na terenie Parkingu jedynie w celach związanych z zawartą umową
o korzystanie z miejsca parkingowego, tj. zaparkowanie Pojazdu, dokonanie
stosownych opłat itp.;
e) przestrzegania przepisów BHP i PPOŻ;
f) korzystania z Parkingu w sposób umożliwiający i nieutrudniający korzystanie z niego
przez innych Użytkowników.
2. Na terenie Parkingu zakazuje się:
a) spożywania alkoholu i środków odurzających;
b) palenia tytoniu;
c) naprawiania, mycia, odkurzania, tankowania pojazdów, wymiany oleju lub paliwa
w Pojeździe;
d) używania otwartego ognia;
e) magazynowania paliw, substancji łatwopalnych i pustych pojemników po paliwie;
f) pozostawiania zwierząt w Pojeździe pozostawionym na Parkingu;
g) śmiecenia.
3. W przypadku pozostawienia Pojazdu w sposób łamiący postanowienia Regulaminu
Zarządca będzie uprawniony do odholowania Pojazdu na koszt Użytkownika (lub wezwie
Straż Miejską bądź Policję w celu odholowania Pojazdu na koszt Użytkownika).
4. Użytkownik we własnym zakresie zabezpiecza swój pojazd przed kradzieżą.
5. Miasto Tarnów i Zarządca nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody
powstałe w wyniku kradzieży (włamania, rozboju itp.) rabunku, zniszczenia lub
uszkodzenia Pojazdów znajdujących się na terenie Parkingu, jak również rzeczy w nich
pozostawionych lub stanowiących ich wyposażenie.
6. Wyłącza się odpowiedzialność Miasta Tarnowa i odpowiedzialność Zarządcy z tytułu
szkód komunikacyjnych i parkingowych dotyczących Pojazdów bądź osób korzystających
z Parkingu.
§ 3
1. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody spowodowane swoim
działaniem lub zaniechaniem, wyrządzone w mieniu znajdującym się na Parkingu,
należącym do Miasta Tarnowa, a także osobom trzecim, w szczególności innym
Użytkownikom.


4

Złącznik nr 1

Cennik opłat z tytułu korzystania z parkingu funkcjonującego
w systemie Parkuj i Jedź (Park & Ride)

Jednorazowa opłata za dobę - 5,00 zł
Abonament miesięczny - 100,00 zł
Opłata w przypadku zgubienia Biletu Parkuj i Jedź - 100,00 zł
(opłata procedurą „Zgubiony Bilet”)
Opłata dodatkowa za postój bez biletu komunikacji kolejowej lub innej
komunikacji zbiorowej, za każdą dobę parkowania - 20,00 zł
Czytajcie, analizujcie.

=======
Tym czasem, dla tych, których zawiłości cennika nie interesują i aby niepotrzebnie nie nabijać sobie postów -
zamieszam trochę piasku w tarnowskiej piaskownicy.

W jednym ze swoich komentarzy :arrow: http://agora.tarnow.pl/viewtopic.php?p=140137#p140137" onclick="window.open(this.href);return false; napisałem:
Jak to się stanie, czyim kosztem, kto (oprócz "inwestorów") skutecznie lobbuje - to w innym temacie - już niebawem
Dokładnie o tym myślałem:
TomekMKM pisze: Zawsze można kupić bilet PKP z Tarnowa do Mościc. Albo nie, lepiej. Skasować najtańszy bilet komunikacji miejskiej i przejechać z PR pod dworzec ;)
Regulamin dał jeszcze tańszą alternatywę a przy odrobinie "obciachu" można społecznie uprzątnąć okolice przystanku MPK :lol: :lol: :lol:

No i jak :?:
Zaświeciły się :idea: :idea: :idea: :?:

Nie znałem regulaminu (bo go jeszcze nie było), ale wiedziałem że taka ewentualność się pojawi.

Nie zdziwił mnie konkurs na zagospodarowanie "Owintaru", choć niektórzy tu na forum, lub na tarnow.net.pl zachodzili w głowę jak to miasto może ogłaszać konkurs na czyjeś prywatne tereny.

Jak :idea: :idea: :idea: :?:
Świecą jaśniej :?:

Kasiorka wydana na konkurs to jest pikuś w porównaniu z tym, co miasto chce jeszcze wpompować w te tereny :!:

"Nie przyznano pierwszej nagrody."

Myślicie, że otwartym tekstem ktoś poda iż "spodobała się" koncepcja z piękną kładką, oraz dwoma rondami (jedno przy Bandrowskiego a drugie nieopodal P&R) :?:

Komentarz jednej z sędzin komisji konkursowej (cytuję z pamięci) "niektóre projekty były oszczędne; za bardzo zachowawcze". Może miała na myśl brak parkingu Kiss&Ride przy "Owintarze"?

Przecież miasto lubi pomagać nowym inwestorom.
Jedno z haseł reklamowych naszego miasta to: "Tarnów - ciepły klimat dla inwestycji" - jak widać nie tylko Inkubator... dobrze grzeje.

Co będzie taki marnował swoją ziemię na parkingi i jeszcze płacił miastu podatki za nie, jeśli w sąsiedztwie tyle parkingu miejskiego się marnuje?

Dało po oczach :idea: 8) :idea: :?:

Trzeba na głowę upaść, aby pozwolić sobie na sytuację odwrotną jak było to w Lubinie na parkingu (1000 miejsc) "Cuprum Areny", gdzie dla klientów galerii była "Pierwsza godzina Gratis" a pracującym w pobliżu opłacało się wyskoczyć z pracy kupić Snickersa (niektórzy nawet nie robili rundki wyjeżdżając samochodem z parkingu) i trzeba było wymyślać łatkę na system poboru opłat. (Bywało jeszcze taniej :arrow: https://www.facebook.com/alejamiedziana ... 0572824473" onclick="window.open(this.href);return false; ) Poznałem zagadnienie z tej drugiej strony i dzięki temu miałem łatwiej od Was.

Przepraszam jeśli namieszałem (komuś w zamiarach), ale "znajomych królika" nie myślę karmić.

* I jeszcze relacja z B&R (nie mylić z P&R)
Spoiler: pokaż
Próba wjazdu rowerem - w myśl Regulaminu pojazdem jest tylko samochód osobowy
DSCF7604.JPG
DSCF7604.JPG (687.72 KiB) Przejrzano 9009 razy
Gdzieś na kresach
DSCF7641.JPG
DSCF7641.JPG (700.8 KiB) Przejrzano 9009 razy
Dojeżdżam (proszę zwrócić uwagę na znak po lewej od pieszego)
DSCF7642.JPG
DSCF7642.JPG (699.98 KiB) Przejrzano 9009 razy
Pułapka na rowerzystów - węższe opony bez problemu dopasują się do szczelin w kratce a krawężnik zgodnie z przepisami ma mniej niż 10mm (wzorzec Metra Tarnowskiego znajduje się na Mickiewicza 2)
DSCF7643.JPG
DSCF7643.JPG (685.34 KiB) Przejrzano 9009 razy
Kolejny standard tarnowski - "wyrwikółki"
DSCF7644.JPG
DSCF7644.JPG (690.94 KiB) Przejrzano 9009 razy
Znak w całej okazałości
DSCF7645.JPG
DSCF7645.JPG (696.31 KiB) Przejrzano 9009 razy
"Wyrwikółki" z drugiej strony - samochody mają dachy, to parkują pod dachem, rowery do jazdy dachu nie potrzebują, to i parkować mogą w plenerze.
Jeszcze dwie uwagi:
- brak monitoringu + brak możliwości przypięcia roweru za ramę = zapraszamy złodziei
- podobna uwaga w przypadku motocykli i skuterów, zablokowanie kierownicy to żadne zabezpieczenie na takim pustkowiu; przydały by się solidne słupki z koluchem do przewleczenia linki
DSCF7646.JPG
DSCF7646.JPG (689.59 KiB) Przejrzano 9009 razy
Rowerzysta pomyślał przy wyborze bezpieczniejszego miejsca (to nie mój rower), ale przypięcie za koszyk na bagażniku nie jest zbyt racjonalne
DSCF7652.JPG
DSCF7652.JPG (683.05 KiB) Przejrzano 9009 razy
Buble ciąg dalszy:
Już rdzewieje
DSCF7653.JPG
DSCF7653.JPG (667.82 KiB) Przejrzano 9009 razy
Fotki z uroczystego otwarcia.

Kostka się zapada (po lewej przy filarze)
Obrazek
I tutaj też (przy grocie strzałki)
Obrazek
PS.
"Ciepłych" inwestycji jest jeszcze więcej, wystarczy się dobrze rozejrzeć.
CDN.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


andrzejek
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 28-12-2015, 09:11

Re: Nowe parkingi

Post autor: andrzejek »

Do R p T: gratuluję spostrzegawczości co do monitoringu, bo z kilometra widać kamerę skierowaną z pierwszego piętra na zatokę autobusową i parking dla rowerów i motocykli. Na pewno "wnikliwie" się przyglądałeś :D

Zgadzam się z Tobą w kwestii wjazdu pod dach rowerami i motocyklami. Powinno być zastosowane rozwiązanie, które umożliwia parkowanie pod dachem.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Nowe parkingi

Post autor: figa »

Dziś miałam okazję skorzystać z tego parkingu. Pobrałam bilecik, po powrocie z Krakowa uiściłam 5 zł opłaty, bilecik zeskanowałam i wyjechałam.
Wszędzie słyszę (i czytam), że parking jest dla podróżujących PKP i trzeba mieć dowód podróży.
Ale dzisiaj bilety były mi totalnie niepotrzebne. Czy wobec tego bilet kolejowy okazuję tylko w wybranych przypadkach?


andrzejek
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 28-12-2015, 09:11

Re: Nowe parkingi

Post autor: andrzejek »

figa pisze:Dziś miałam okazję skorzystać z tego parkingu. Pobrałam bilecik, po powrocie z Krakowa uiściłam 5 zł opłaty, bilecik zeskanowałam i wyjechałam.
Wszędzie słyszę (i czytam), że parking jest dla podróżujących PKP i trzeba mieć dowód podróży.
Ale dzisiaj bilety były mi totalnie niepotrzebne. Czy wobec tego bilet kolejowy okazuję tylko w wybranych przypadkach?
Z tego co słyszałem to kontrole mają być "wyrywkowe" (czyli rzadko i tylko na papierze), a poza tym to wie ktoś w końcu czy to tylko z biletem PKP, czy bilety MPK i innych też są honorowane ?


ODPOWIEDZ