Nowe parkingi

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Nowe parkingi

Post autor: Goscinny »

Na intermaksie pojawiła się informacja, że będą budowane dwa parkingi:
- pierwszy na Skowronków
- drugi pod Marcinką, w miejscu starej kręgielni.
I tutaj mam dwa pytania.
Pierwsze: gdzie na Skowronków będzie ten parking - na 41 miejsc?
Drugie: dlaczego miasto funduje właścicielowi knajpy pod Marcinką parking? Inaczej tego nie można nazwać, jestem przekonany, że będzie przez niego "rezerwowany" przed weselami, komuniami itd. Podobnie jak Bristol sobie pachołkami "rezerwuje" miejsca na Krakowskiej.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Te pachołki można olać, było kiedyś pisane o tym w Temi, że Bristol nie wykupił tego, więc wjeżdżać można, sam kiedyś tak stanąłem i nikt do mnie nie wyskoczył.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Jedź sobie w niedziele na Marcinkę zobaczysz ile jest ludzi i analogicznie samochodów, ciężko dojechać, bo parkują nawet na wyspach do mijania. Parking w tym miejscu jak najbardziej potrzebny, żeby lud nie parkował na placu koło altany.
Druga strona medalu jest taka, że powinni na piechotę lub rowerkami zapylać na górę. :evil:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

rzuf, o właśnie! niech parkingi będą na dole, a nie pod knajpą. Niedługo to zażądają parkingu zaraz pod ruinami.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Powiem tak, parking na Marcince jest potrzebny, ale tak jak wy mówicie. Nie w tym miejscu, w którym powstaje. Powinien być niżej. Powiedzmy obok nowej kręgielni, albo obok basenu. Tam zdecydowanie bardziej jest potrzebny ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Czyli koło kręgielni jest OK, ale koło restauracji już nie? :)

Poza tym kręgielnia wpuszcza już na swój parking, choć wydaje się, że ma być tam położona jeszcze ostatnia nawierzchnia.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Co do parkingu na Marcince, to zastanawia mnie co innego.

Jak daleko ciągną się i co obejmują grunty w posiadaniu miasta? (bo rozumiem, że TZDM nie buduje parkingu na ziemi Sanguszki odsprzedanej potem tej dziwnej spółce)

Czy ktoś się pokusił o zerknięcie na wypisy z rejestru gruntów i sprawdzenie, jaki dokładnie teren został sprzedany a jaki posiada miasto w tamtym rejonie?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

gushman pisze:Czyli koło kręgielni jest OK, ale koło restauracji już nie? :)
Zwróć uwagę na to, że ja daję ludziom możliwość, aby zobaczyli widoki ;) Jak podjadą autem pod restaurację to bardzo mają krótką drogę na ruiny :P a tak to się przejdą :P

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

A na ulicy Wiejskiej w ramach
zmieniamy tarnowskie przestrzenie
zlikwidowano niedawno 12 miejsc parkingowych czyli jakieś 15% istniejących. taka ciekawostka.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Straszne są kłopoty z parkowaniem w centrum... i tu poprawy nie widać :(.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Co z parkingiem na Mostowej ?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Hurricane - proponuję wyburzyć Ratusz i CAŁY Pasaż Tertila - powstanie GIGANTYCZNY plac, który mozna zamienić na parking.
Dodatkowo kasujemy Burek i Halę Miejską i mamy kolejne miejsce na parking.

Bądź rozsądny gdzie w centrum będziesz miał miejsce na parking? KAŻDE miasto ma z tym problemy - po za tym nie jest źle - zawsze się gdzieś da zaparkować - ja rozumiem, że niektórzy chclei by parkować tak by nie zrobić więcej niż 2 metry do celu.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A może iść po bandzie? Zamknąć dla ruchu obszar mniej więcej taki jak strefa płatnego parkowania, poza ta strefą wybudowac wielkie płatne parkingi, ale do centrum puścić stamtąd komunikację - bezpłatną dla tych, którzy mają bilet z parkingu.
Gdzieś czytałem o takich eksperymentach i okazało się, że są ekonomicznie opłacalne. Mniejsze zanieczyszczenie, mniejsze nakłady na drogi, ciszej jest, centrum się rozwija, bo ludzie CHODZĄ po mieście, a nie jeżdżą od sklepu do sklepu itd.
Wymaga to "tylko" zmiany mentalności ludzi i wytłumaczenia im, że naprawdę nie muszą parkować prawie w wejściu do sklepu.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Goscinny, kiedyś czytałem gazetę "Młody technik" z 1989 roku ;) Był tam przedstawiony właśnie taki sposób "oczyszczenia" centrum. Na obrzeżach miast były parkingi wielopoziomowe a po mieście jeździła tylko komunikacja. Jak widać po ponad 20 latach dalej jest to w sferze pomysłu ;) Mentalności ludzi nie da się zmienić.
Najlepszym przykładem jest właściciel jednego z barów koło mnie. Koleś mieszka 100-150metrów od baru. Codziennie pod bar podjeżdża autem. A warto dodać, że żeby dojechać spod jego domu pod bar trzeba zrobić małe, ale jednak kółko. Ale on tego nie zmienia. Dalej przyjeżdża autem.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Cubaza pisze:Jak widać po ponad 20 latach dalej jest to w sferze pomysłu
No właśnie to się wdraża w miastach - jak znajdę link do artykułu to go wkleję. To już nie jest mżonka, tylko gdzieniegdzie takie coś robią.
Znalazłem :) To nie dokładnie ten artykuł, ale i ten jest ciekawy
http://internacjonalista.pl/ekologia/ra ... patny.html

ODPOWIEDZ