Nowe parkingi

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Nowe parkingi

Post autor: faleQ »

Mistyczny pisze:Jest już w planach taka linia, testowali nawet Solarisa Alpino w wakacje. Miała startować przed dworcem ale może lepiej by było gdyby miała początek/koniec na P&R, częstotliwość to chyba 15 minut. Elektryczny autobus byłby idealny ale to już są ciężkie do zrealizowania (drogie) marzenia ;)
Po co kolejne małe autobusy na ropę? Mało ich jest? 12 sztuk Mercedesów i 4 szt. Kapena / Iveco. No chyba, że to był tak świetny zakup, że już trzeba je złomować i wymieniać na nowe. Elektryczne to rozumiem, można to pod fundusze europejskie podciągnąć, BOŚ i co tam jeszcze ;)

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Leon »

Czy dojazd do parkingu za dworcem PKP będzie tylko od Krakowskiej czy są plany na łącznik z Tuchowską w ramach przebudowy tej ulicy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Goscinny »

Nie znam żadnych planów połączenia Tuchowskiej z Drogą do Huty - zresztą, którędy miało by iść takie połączenie?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Nowe parkingi

Post autor: ad2222 »

Kiedyś była chyba mowa o połączeniu Tuchowska-Warsztatowa, ale tam trzeba by wykonać dość dużą estakadę nad liniami kolejowymi, i chyba pomysł odłożono a.a.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Rodowity »

ceny na park and ride:
5 zł doba
10 min free
100 zł za miesiac abonamentu, radny Kwaśny walczy o obniżenie na 50zł

brak biletu, zgubienie - 100 zł kary, JW radny Kwaśny walczy o obniżenie

konieczność posiadania biletu pkp, komunikacji miejskiej


4 grudnia o 12 otwarcie



Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Rodowity »

Dlaczego na nowym P&R NIE(?)został zamontowany system monitoringu? Jeśli swój samochód mam zostawić na cały dzień, dobę tam to chce mieć przynajmniej tą mimimalną świadomość, że oko kamery patrzy na okolcę w której mój samochód znajduję się. A okolica powiedzmy sobie szczerze jest taka sobie jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a kierujący pojazdami są różni, wrócę z podróży zobaczę uszkodzony swój samochód i co :?:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Goscinny »

Dla przypomnienia - kiedyś wrzucałem zdjęcie parkingu wielopoziomowego w Kielcach.
Wrzucę jeszcze raz - dla porównania z tarnowskim.
Drobna różnica jest.
Oczywiście tamten jest w samym centrum, ale nasz nie musiał wyglądać jak betonowy klocek wykonany po kosztach.


I jeszcze jedno - w materiałach na tarnow.pl czytamy:
http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... ban-w-gore" onclick="window.open(this.href);return false;
Przejście z parkingu na dworzec odbywać się będzie trasą podziemną.
Jak dla mnie "trasa podziemna" oznacza coś, co jest pod ziemią, a nawet na zdjęciu w powyższym artykule widać, że dla UM "trasa podziemna" oznacza kilkanaście/kilkadziesiąt metrów pod gołym niebem. Ot, takie małe kłamstewko na początek.
Załączniki
IMG_1158.JPG
IMG_1158.JPG (246.97 KiB) Przejrzano 5488 razy


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Beny »

Ktoś sie orientuje jakie jest aktualne obłożenie parkingu Park&Ride w pierwsze dni funkcjonowania , jak tam ruch i czy ludzie korzystają z tego parkingu??
Zastanawiam sie żeby skorzystać bo akurat mam wyjazd całodzienny PKP, tylko jeszcze nie mam zaufania szczególnie do bezpieczeństwa , czy jest tam jakiś stróż, monitoring żeby bezpiecznie zostawić samochód?? okolica niestety nie ciekawa.


tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: tarnowianin1330 »

Beny pisze:Ktoś sie orientuje jakie jest aktualne obłożenie parkingu Park&Ride w pierwsze dni funkcjonowania , jak tam ruch i czy ludzie korzystają z tego parkingu??
Zastanawiam sie żeby skorzystać bo akurat mam wyjazd całodzienny PKP, tylko jeszcze nie mam zaufania szczególnie do bezpieczeństwa , czy jest tam jakiś stróż, monitoring żeby bezpiecznie zostawić samochód?? okolica niestety nie ciekawa.
Wczoraj przechodziłem koło parkingu ok 14-15, było 316 wolnych miejsc.Co oznacza, że na parkingu były 24 samochody.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Goscinny »

Beny, a jak zostawisz gdzieś w okolicach dworca, to też ktoś ci może lusterko urwać.
Na P&R ktoś musi siedzieć - nawet po to, żeby sprawdzić czy masz bilet z Voyagera :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: TomekMKM »

Byłem na parkingu wieczorem, w dniu otwarcia. Wszystko wygląda ładnie, ale mam zastrzeżenia do "pętli autobusowej".
Po pierwsze wydaje się, że jest zrobiona na "wymogi minimalne" i jest zwyczajnie mówiąc - ciasna. Po drugie (ktoś już chyba wspominał), wielkim błędem jest, że nie przewidziano jej jako krańcówkę (ewentualnie nie przewidziano jakiejś drogi do Tuchowskiej), tylko jako przelotowy, gdyż taki przystanek miałby duży potencjał. A teraz autobus będzie jechał Krakowską, robił język pod parking i wracał z powrotem do Krakowskiej. Troszkę to średnie, bo takie sytuacje to są, ale na kursach pracowniczych pod HSG i Fritarem ...


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Beny »

Goscinny pisze:Beny, a jak zostawisz gdzieś w okolicach dworca, to też ktoś ci może lusterko urwać.
Na P&R ktoś musi siedzieć - nawet po to, żeby sprawdzić czy masz bilet z Voyagera :)
Okolica, okolicy nie rowna, z przodu dworca gdzie ciagle ktos chodzi mniej bym sie obawial, poza tym nie chodzi mi o urwanie lusterka ale o grubsza sprawe np taka ze przychodze wieczorem a tam samochodu nie ma, ale moze moja bojaźliwość jest spowodowana tym ze rzadko zostawiam w obcym miejscu samochod dluzej niz na godzine dwie, kwestia przyzwyczajenia zobaczymy.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Nowe parkingi

Post autor: faleQ »

Obłożenie można sprawdzać w następnym tygodniu, po wprowadzeniu nowego rozkładu PKP, w którym (wg strony internetowej) powracają pociągi na tory. Oprócz pendolino, będą też jeździć zwykłe pociągi osobowe. Czasy przejazdu mają skrócić się do 1,5 godziny dla osobowych i około 55 minut dla EIP i pociągu Dunajec (przyspieszony)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe parkingi

Post autor: Goscinny »

Dzisiaj w "Kronice" było o P&R i kolejny raz usłyszałem, że parking jest za 5zł jeśli pokażemy "bilet na pociąg albo komunikację miejską".
Jak to w końcu jest, bo gdzie indziej znowu pisze o "komunikacji zbiorowej".
Bilety z Voyagera, busów itd będą się liczyć, czy nie?

ODPOWIEDZ