Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

Szakuł pisze:Teraz pytanie czy dalej opóźniać remont Lwowskiej i Spokojnej
Według mnie nie trzeba przekładać, ponieważ zakres obu inwestycji jest tak duży, że jest co robić przez pół roku nie ingerując za bardzo w istniejącą organizację ruchu, przygotowanie pod budowę drugiej jezdni i jej budowa na przykład.

Poza tym dla "rozsądnego" byłby to strzał w kolano, bo nie byłoby czym chwalić się na wybory.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

http://www.rdn.pl/news/kolejarze-mowia- ... -wiaduktow" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców regionu – kolejarze notują kolejne opóźnienia przy przebudowie tarnowskich wiaduktów. Dziś podczas briefingu prasowego dla mediów powiedzieli to publicznie.

Obecnie budowlańcy mają problemy z ustabilizowaniem wody gruntowej przy ulicy Warsztatowej. Z kolei na al. Tarnowskiej podczas wykonywania prac ziemnych, natrafiono na skały.

Największym problemem na wszystkich obiektach są instalacje, których nie ma na mapach projektowych – podkreśla Piotr Jędrzejczyk, dyrektor projektu ds. modernizacji linii Kraków – Rzeszów. – Stare instalacje, one są gdzieś na mapach naniesione. Ale nie zawsze te mapy oraz wiedza, którą uzyskujemy od zarządców dróg, zgadza się z terenem. Wykonawca wykopuje to bardzo delikatnie, by nie uszkodzić tych sieci. Wtedy natrafia na pewne kolizje, które trzeba rozwiązywać projektowo. Także ten proces uzgadniania trwa zawsze trochę długo – tłumaczy Piotr Jędrzejczyk.

Według nowego harmonogramu prace pod wiaduktami przy ulicy Gumniskiej i al. Tarnowskich zakończą się dopiero w połowie przyszłego roku. W sierpniu 2018 roku bez problemu przejedziemy ulicą Krakowską, zaś droga pod obiektem przy ulicy Warsztatowej ma być gotowa miesiąc później.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

Wykonawca wykopuje to bardzo delikatnie, by nie uszkodzić tych sieci.
Po tym zdaniu stwierdziłem, że zapewne reszta wypowiedzi też jest kłamstwem.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Mnie rozwaliła informacja o natrafieniu na skały. Jak się domyślam przygotowując harmonogram mieli przeprowadzone wszystkie pomiary geotechniczne :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: kari »

To jest straszna fuszerka. Prawie codziennie przejeżdżam przez wiadukt na Krakowskiej i to mnie dobija.
Ostatnio widziałem jak dwóch panów pracowało, jeden stał i się patrzył a jeszcze inny pisał sms-a. Totalny brak organizacji pracy.
Nie mówiąc już o tym, że jak jest piękna pogoda to często ich nie ma a jak mocno pada to pracują :roll:

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: zicc »

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... wiaduktow/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednym słowem totalna żenada. Jak można remontować jakiś wiadukt przez 4 lata? Czy ta robota równa się trudnością kopaniu tunelu pod kanałem La Manche (50 km pod dnem morza - czas budowy 6,5 roku) czy budowaniem najwyższego budynku świata Burj Khalifa w Dubaju (828m w niecałe 5 lat)? Ja wiem że to nie ten budżet ale do k... nędzy to tylko nędzny betonowy kolejowy wiadukt w powiatowym mieście. Pominę kłamliwe wymówki o ostrożnym kopaniu ze względu na kable czy zaskoczeniu bo kopiąc ostrożnie w ziemi trafiono na kamyki. Brawo nasi tarnowscy samorządowcy i urzędnicy. Na pewno przystąpicie do kolejnych wyborów z gębą pełną frazesów i dumną miną. Obyście się nie przeliczyli...


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Wczoraj przejazd z pod Świtu do wiaduktu na Krakowskiej koło 16 zajął mi 25 minut ...... 500 metrów .
Może by tak zorganizować obywatelską blokadę i zaprosić media ogólnopolskie niech widzą co się tu wyrabia ..... 2 pracowników podpierających łopaty .....no rzeczywiście ''ostrożne kopanie'' - a my mamy do Sierpnia 2018 czekać i stać w korkach .... a przecież w Sierpniu może na lawę natrafią i następny rok czekania .
Brawo Panie Prezydencie Ciepiela !!!
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: kari »

Mnie się wydaje, że za kilka miesięcy wykopią złoty pociąg, który był zakopany w okolicach Wałbrzycha.
To już przechodzi ludzkie pojęcie. Proponuje strajk i zablokowanie torów na kilka godzin.Gdyby pociągi miały po kilku godzinowe opóźnienia, a mieszkańcy zapowiedzieli by kolejne blokady to PKP szybciutko wzięłaby się do roboty.


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: wejss »

Kulfon pisze:Wczoraj przejazd z pod Świtu do wiaduktu na Krakowskiej koło 16 zajął mi 25 minut ...... 500 metrów .
Może by tak zorganizować obywatelską blokadę i zaprosić media ogólnopolskie niech widzą co się tu wyrabia ..... 2 pracowników podpierających łopaty .....no rzeczywiście ''ostrożne kopanie'' - a my mamy do Sierpnia 2018 czekać i stać w korkach .... a przecież w Sierpniu może na lawę natrafią i następny rok czekania .
Brawo Panie Prezydencie Ciepiela !!!
Przecież te remonty uzgadniał Ryszard w języku Indian Nawaho zwany "Nic nie brałem".


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: kari »

Prezydent Ciepiela ogłosił na facebook-u, że nie przyjmuje tłumaczenia PKP w sprawie przedłużenia terminu remontów.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: GregTrN »

kari pisze:Prezydent Ciepiela ogłosił na facebook-u, że nie przyjmuje tłumaczenia PKP w sprawie przedłużenia terminu remontów.
Chyba jesteś jedyna osobą która zwróciła uwagę na to co ogłosił na swoim FB prezydent :lol:

BTW: Chyba jakiś miesiąc temu, rzeczniczka PKP obiecała złagodzenie progów które powstały po sfrezowaniu asfaltu na skrzyżowaniu Kochanowskiego, Krakowska oraz Krakowska, Przemysłowa. I ... i nic. Tak tylko sobie przypomniałem bo jak by nie było te wyrwy znacznie spowalniają ruch. Oczywiście już wtedy wiedzieliśmy że kłamie.

Sprawa wiaduktów i całej szopki którą odstawia od 3 lat PKP chyba wymaga w końcu jakiejś obywatelskiej interwencji. Bo inaczej do 2019 roku (chyba nikt nie wierzy że skończą w 2018 roku, nigdy nie dotrzymali żadnego terminu nawet tych kilkukrotnie odwlekanych ) wiele innych inwestycji miejskich będzie stało w miejscu. Na UM nie ma co liczyć.


qrak
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 28-10-2009, 22:01

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: qrak »

A gdzie nasze (p)osły ziemi tarnowskiej te od gazów i nie tylko, gdzie "przepracowana" większość rady miejskiej. Czemu nikt nie pomyśli nad zamontowaniem kamer i transmisji tego partactwa w wykonaniu spółki dojnej zmiany, oczywiście rzecznik babochłop stwierdzi że powinniśmy być wdzięczni jeszcze za takie inwestycje, tego tonącego molocha napchanego misiewiczami.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: kari »

Trzeba chyba zacząć interweniować. Listy, telefony, petycje itp. Posłowie ziemi tarnowskiej mogą interweniować na wyższych szczeblach. Czego tego nie robią?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11643
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: defekator »

kari pisze:Posłowie ziemi tarnowskiej mogą interweniować na wyższych szczeblach. Czego tego nie robią?
A kiedy cokolwiek dla miasta zrobili?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

GregTrN pisze: Sprawa wiaduktów i całej szopki którą odstawia od 3 lat PKP chyba wymaga w końcu jakiejś obywatelskiej interwencji.
Realne wrażenie na PKP to mogłaby zrobić chyba tylko blokada torów...

ODPOWIEDZ