Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Dla potomnych ile to już trwa śmiech na sali .

''Postprzez Vonstock » 19 paź 2011, o 13:37
Dzisiaj zrobiłem mały objazd po okolicy Lwowskiej i Woli Rzędzińskiej, widać ostro wzięli się za robotę. Nie ma trakcji elektrycznej od mniej więcej ulicy Kossaka w kierunku Woli, oraz prawy tor w kierunku Woli jest rozbierany. Wycinane są wszystkie chaszcze rosnące przy torach w okolicach ulicy Kossaka.
Obrazek
Zdjęcie jest zrobione na dzikim przejściu przez tory między działkami przy ul Łyczków a ul Podmiejską''
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

przy ZAKOŃCZONYM wiadukcie na Warsztatowej trwa od dwóch dni montaż jakichś elementów przy płycie...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Naprawiają te pęknięte od początku elementy wykończenia. Co ciekawe zablokowali jeden pas bez żadnego zabezpieczenia przejazdu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

no i skończony temat prawie, zdjęć nic nie robicie postępów prac, oprócz marudzenia,


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

drogfan pisze:no i skończony temat prawie, zdjęć nic nie robicie postępów prac, oprócz marudzenia,
Że co proszę ?
Skończone ? ...''prawie'' :lol:
Na Al.Tarnowskich hula wiatr rozwalone wszystko nic się nie dzieje bodajże od Jesieni tamtego roku .

Przypominam że pierwsze prace zaczęły się 19 paź 2011 ....tak tak to nie pomyłka dzisiaj mamy 13 marca 2019 ...wielkie Łał co za tempo w sumie drogfan nie ma co narzekać :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

no wiem że nieskończone, teraz powinno wnet ruszyć chyba że jakieś inne kwestie tam blokują temat, ale to nie tak istotne bo bez podłączenia do tuchowskiej to jedynie taki lokalny przejazd

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

drogfan pisze:no wiem że nieskończone, teraz powinno wnet ruszyć chyba że jakieś inne kwestie tam blokują temat, ale to nie tak istotne bo bez podłączenia do tuchowskiej to jedynie taki lokalny przejazd
Przez ten lokalny przejazd robią się gigantyczne korki na Narutowicza i Konarskiego.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

no wiadomo że sie przyda jakby było zawsze to trochę luzu tam na tuchowskiej na tym skrecie wąskim, także oby jak najprędzej się udało, pogoda się poprawia


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Ta zima jest wyjątkowo łagodna praktycznie bez śniegu z wysokimi temperaturami ....tak że spokojnie można było prowadzić prace cały czas tak jak to miało miejsce na innych budowach .... no ale po co spieszy się komuś :?:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

na budowach nie jest tak dobrze sa opóźnienia kłopoty, ponoć już ukraińcy nie przyjeżdżają tak chętnie, generalnie sezon zimowy trwa do 15. marca, ale nie fajnie że są nowe wiadukty, gorzej że miasto coś nie ma kasy na remonty ulic


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Dalej śpią przebicie Warsztatowa -Kochanowskiego i Warsztatowa -Bartla dalej zamknięte .Już nie mówię o AL.Tarnowskich bo tam chyba czekają na następną Zimę :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rafalt »

W związku z zapowiedzią budowy linii Tarnów - Busko-Zdrój trzeb by było się zastanowić co z tą inwestycją.
a) Czy przejazd kolejowy w ciągu ulicy Kochanowskiego zatonie??
b) Jak istnieje ewentualność że nie zostanie to po jakiego grzyba remontować tam ten plac autobusowy??(coś mi świta w tegorocznym budżecie)
c) Jeżeli tak by się stało to czy ta uliczka pod wiaduktem nie stanie się i tak za mała??
d) Nie mówię już o innych ulicach w ciągu tej linii czy w ogóle ktoś się zastanawiał co by było gdyby była jednak kasa na budowę (remont) torów na północ??

Odpowiadając cobie po tempie prac przy aktualnej inwestycji i tak to bardzo bardzo daleka perspektywa.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: ad2222 »

Myślę, że planowana linia będzie miała nowy ślad, odbicie gdzieś za Tarnowem na północ, nowy most na Wiśle (bo chyba nie puszczą tego starym mostem w Szczucinie :)), i generalnie będzie biegła gdzieś między wioskami, a nie przez ich środek.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

Przecież to jest pod wybory robione - na tych mapkach nawet nazwy miejscowości i ich umiejscowienie jest złe :)
Zamiast "Tuchów" jest "Tuchola", Dąbrowa Tarnowska jest w miejscu Żabna - profesjonalizm po prostu.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Zastanawiałem się, dlaczego na płocie przy Kochanowskiego wiszą plakaty jakiegoś posła z Kielc o pociągu do Warszawy w 2 godziny. Kilka dni temu się wyjaśniło, gdy obok zawisły plakaty tego samego posła kandydującego do UE.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ