Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

W godzinach 6-18 można zrobić sobie objazd Jarą-Sanguszków-Lotniczą-al. Tarnowskich, zmienili znak już pod koniec czerwca:

Obrazek
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Miałem okazję jechać dzisiaj objazdem do Tuchowskiej. Nigdy więcej.
Najpierw dróżnik zamknął rogatki na 10 minut (słownie: dziesięć minut) przez przejazdem pociągu. Specjalnie patrzyłem na zegarek i mam to na taśmie :)
Ja rozumiem, że trzeba zamknąć wcześniej, ale 10 minut to trochę przesada.
Potem na Tuwima, w godzinach szczytu.... łatają dziury. Maszyna wycina prostokąty w nawierzchni - tylko dlaczego o 8 rano, blokując cały ruch od strony Tuchowskiej? Dwa tygodnie temu pewnie te dziury też tam były.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, dróżnik dostaje sygnał to ma zamknąć, jak tego nie zrobi to zamkną jego - proste.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

W ogóle to ekipa Ścigały spieprzyła sprawę Tuwima. Było od x lat wiadomo, że ten objazd będzie tak poprowadzony to miasto powinno wymusić na inwestorze (PKP PLK) remont Tuwima po zakończeniu objazdu jako rekompensatę. Myślę, że mieszkańcy byliby mniej bojowo nastawieni, bo teraz to faktycznie przez objazd ta droga się rozleci doszczętnie i mieszkańcy i miasto zostaną po modernizacji ze zniszczoną ulicą.

Tyle, że Tarnów z samorządem ma tyle wspólnego co nic, bo zdanie i interesy mieszkańców kolejne wybrane przez nich ekipy mają delikatnie mówiąc w czterech literach.
Z resztą o czym tu mówić, ta modernizacja mogła być szansą na otwarcie południowej części miasta, ale tylko nam następne dziesiąt lat zacementuje obecny marazm, bo docelowa przepustowość wiaduktów po modernizacji nie będzie większa niż obecnie (oprócz Warsztatowej i Zbylitowskiej). PiaRowo miasto idealnie te kompromitację przekuło w medialny "sukces".

Goscinny, do dróżnika na al. Tarnowskich dzwoni nastawnia Wola Rzędzińska, gdy pociąg wyprawia na szlak do Tarnowa, pociąg ten odcinek jedzie obecnie circa 8-10 minut. Doświadczeni dróżnicy na tym przejeździe zwykle opuszczają dużo później zapory, z resztą sam kiedyś z jednym dróżnikiem tam rozmawiałem, jak zadzwoniło, to powiedział "Panie, to dopiero on z Woli wyjeżdża, jeszcze z 5 minut mamy".
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, ja wiem jakie sa procedury, może to był tylko przypadek, ale zdecydowanie za długo to trwało.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

hurricane pisze:W ogóle to ekipa Ścigały spieprzyła sprawę Tuwima
Spieprzona to jest sprawa wiaduktów - powinni najpierw zrobić wiadukt w ciągu al. Tarnowskich, a potem brać się za remont tego na Tuchowskiej. Jedyna pociecha, że p.o. Kierownika Miasta cierpi razem z nami :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, ale przesunięcie torów zaczyna się za wiaduktem na Tuchowskiej, tak? Bo przecież inaczej by go nie remontowali teraz, gdyby mieli go przesuwać? Więc można by zrobić wiadukt na al. Tarnowskich, nową linię (tam chyba chodziło o złagodzenie zakrętu, prawda?), i potem dopiero remontować ten wiadukt.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222, nie mam teraz dostępu do planów, ale w tego co pamiętam, to taka kolejność remontów jak jest teraz, jest jedyną możliwą.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Kiedy otwarcie Warsztatowa/Kochanowskiego?
Tuwima się rozleci całkowicie i to prędzej niż niektórym się wydaje.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Czochralski
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 04-04-2013, 23:52

Post autor: Czochralski »

Jeśli chodzi o przejazd Warsztatową to jeszcze długo go nie będzie co jest kolejnym absurdem bo sam wiadukt jest już niemalże gotowy. Jeśli chodzi o Tuchowską i al. Tarnowskich to ja też nie rozumiem dlaczego prace nie postępują odwrotnie tzn. nie zaczęto od budowy wiaduktu na al. Tarnowskich. Faktycznie konieczne jest tam zwiększenie promienia łuku co wiąże się z dość znacznym przesunięciem linii kolejowej i wyburzeniem kilku budynków, ale chyba nie jest absolutnie nie możliwym to by zacząć właśnie od tego obiektu i po uzyskaniu jego przejezdności zabranie się za Tuchowską. Pewnie sprawa rozbiła się o coś związanego ze sprawą prowadzenia ruchu kolejowego lub jak zwykle o papierologię.

Obrazek


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Czochralski pisze:Jeśli chodzi o przejazd Warsztatową to jeszcze długo go nie będzie co jest kolejnym absurdem bo sam wiadukt jest już niemalże gotowy.
Paranoja a jakie są powody ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''



Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Aghar »

Nie zawsze miasto jest wszystkiemu winne i nie jest to wina rozbudowy SAG-ów. To kolejarze prowadzą tą inwestycję i to oni w takim tempie uzyskują kolejne decyzje (podobna sytuacja ma miejsce w Bogumiłowicach).


ODPOWIEDZ