Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Wiadukty i mosty będą spełniać wymogi. Przejazdy w poziomie szyn są dopuszczalne przy małym natężeniu ruchu przy v=160 km/h, przy czym muszą to być przejazdy kategorii A lub B*.

* - :
Przejazd kategorii A: przejazd z zaporami z obsadą dróżnika
Przejazd kategorii B: automatyczna samoczynna sygnalizacja przejazdowa z zaporami
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Wczoraj moja mama była na Dworcu - ponoć odnawiają to (przepraszam za słowo) obskurne przejście podziemne. Wie ktoś z Was coś na ten temat? Pewnie przejście to i tak będzie wyglądać inaczej po budowie nowych peronów, przebiciu z drugiej strony etc., ale dobre i to. W końcu będzie się dało tam przejść przejść w normalnych warunkach? ;)


Shruikan
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 22-10-2010, 21:30

Post autor: Shruikan »

Byłem na dworcu jeszcze pół godziny temu i powiem tak: przejście faktycznie jest jakby jaśniejsze, ściany zdaje się są w trakcie odnawiania, zamontowano dodatkowe oświetlenie, ale nie widziałem jakichś konkretnych postępów poza tymi czysto kosmetycznymi drobnostkami... Przejście niestety dalej jest obskurne i niezbyt piękne, ale jest szansa, ze faktycznie je zrobią :]


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Jest położony nowy tynk i wymalowane na jasny kolor ale sufit dalej straszy pajęczynami ,zaciekami i brudem .... jak coś rozglądajcie sie na boki i nie patrzcie w górę :mrgreen:

Nie wiem czemu nie otwierają parkingu tej części co jest skończona ?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

dafi33 pisze: Nie wiem czemu nie otwierają parkingu tej części co jest skończona ?
Bo nie ma odbioru?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Odbiór Techniczny - nie można ot tak wpuścić ludzi. Strażacy i reszta musza odebrać obiekt.
9000 ml A Rh-


CEO
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 05-02-2010, 15:34

Post autor: CEO »

Ravir pisze:Odbiór Techniczny - nie można ot tak wpuścić ludzi. Strażacy i reszta musza odebrać obiekt.
Zapomniales o najwazniejszym - poswiecenie przez biskupa ;)


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

CEO pisze:
Ravir pisze:Odbiór Techniczny - nie można ot tak wpuścić ludzi. Strażacy i reszta musza odebrać obiekt.
Zapomniales o najwazniejszym - poswiecenie przez biskupa ;)
Ja tego nie napisałem :lol:

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

dafi33 pisze:Ja tego nie napisałem
Widzisz - zasiałeś ziarno, rosną Ci godni następcy :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

ad2222 pisze:
dafi33 pisze:Ja tego nie napisałem
Widzisz - zasiałeś ziarno, rosną Ci godni następcy :)
To dobrze ''mieczy ci u nas dostatek ale przyjmiemy i te dwa nagie miecze jako oznakę rychłego zwycięstwa'' :D


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Przeglądałem rysunki projektowe i rzuciła mi się w oczy jedna rzecz.
Dlaczego perony na stacjach są prowadzone przy torach zasadniczych (tory przelotowe "na wprost" przez stację), a nie przy torach dodatkowych (tory odgałęzione równoległe)? Skoro pociągi mają tam jeździć 160 km/h, to chyba niezbyt bezpieczne jest aby przelatywały z taką prędkością pół metra od ludzi tłoczących się na peronie? Chyba że przejeżdżając przez każdą stację będą zwalniać, co jest jeszcze bardziej bez sensu. Może ktoś mnie oświeci jaki jest sens takiego rozwiązania, bo ja nie widzę żadnego.

Dodam jeszcze, że nie ma możliwości aby pociągi przelotowe omijały perony torami dodatkowymi, bo i tak na rozjazdach musiałyby zwalniać do 60 km/h.

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Prosta sprawa, pociagi te beda sie u nas zatrzymywac... i juz:P

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Prosta sprawa, pociagi te beda sie u nas zatrzymywac... i juz:P
Dokładnie teraz nie wiem czy są jakieś pociągi przelotowe (no oprócz towarowych).


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A ja zapytam, kiedy będą zapowiadane przez Marszałka Ciepielę nowe pociągi ACATUS II zamówione w bydgoskiej fabryce PESA ? Dwa miały jeździć już w tym roku po Małopolsce???
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Tarnów jest na tyle ważną stacją, że pociągi będą stawać. Nie ma więc potrzeby wydzielanie torów "przelotowych" - towarowe pociągi NIE jeżdżą zaś tak szybko :mrgreen: bo w nich liczy się EKONOMIKA a nie prędkość.

Przejazd z Tarnowa do Krakowa pośpiesznym w 35 minut :mrgreen: Oby jak najszybciej.
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ