Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

Zawsze masz koszty dowozu sprzetu no i zamówienia masy musi być większa ilośc.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

Szkoda że tych TArnowskich tak się przeciąga ale to jednak nowa inwestycja.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: gnite »

Tak swoją drogą, czy padła kiedyś jakaś informacja kiedy, i czy w ogóle, naprawiony zostanie ten obity wiadukt nad Tuchowską?


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Szakuł »

Można w nieskończoność cytować wypowiedzi pani rzecznik PKP z ubiegłych miesięcy- "wiadukt na ul. Tuchowskiej zostanie naprawiony niebawem, wkrótce, w najbliższym czasie......"

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Jutro rocznica :)

niedziałek, 27 listopada 2017, 08:26
WIADUKT NA ULICY TUCHOWSKIEJ JEST ZALEWANY PRZY KAŻDEJ ULEWIE. KOLEJARZE NIE CZUJĄ SIĘ WINNI

Kolejarze przekonują, że nie są winni zalewania przejazdu pod przebudowanym wiaduktem na ulicy Tuchowskiej. Dzieje się tak po każdej większej ulewie. Rok po zakończeniu prac tarnowscy drogowcy podkreślają, że nie odbiorą przebudowanej drogi pod wiaduktem na ulicy Tuchowskiej dopóki nie zostanie poprawione odwodnienie Tuchowskiej. Piotr Karp z Polskich Linii Kolejowych odpowiada jednak, że kolejarze tego nie zrobią, bo nie czują się winni.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: GregTrN »

Na ulicy Krakowskiej aktualnie zdemontowano po stronie południowej barierki wzdłuż chodnika dla pieszych. Po co ? Nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

Ja ciekaw jestem kiedy skończą wiadukt na Gumniskiej, bo to, że puszczono ruch nie oznacza, że jest skończony.
Tam widać, że nie ma np. barierek na wiadukcie tylko jakieś deski są jako prowizorka.

A co do Krakowskiej to czekam z niecierpliwością czy przypadkiem nie będą tam.... zrywać asfaltu, bo "zapomnieli" o jednym kablu idącym wzdłuż ulicy i teraz jest problem co z tym fantem zrobić.
Mówię wam - na wiosnę zrobimy tam imprezę na 5 urodziny remontu.

I mam od razu propozycję - może złożyć do odpowiedniej komisji pismo o to, żeby wiadukt nosił imię "planu 5-letniego" czy "nieudolności władz"?


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: irekjj »

Goscinny pisze:Mówię wam - na wiosnę zrobimy tam imprezę na 5 urodziny remontu.
Mnie to się już nawet z tego śmiać nie chce, chociaż Twoje pomysły z nazwami są jak najbardziej godne rozważenia :) Cała ta sytuacja pokazuje tak na prawdę jakim słabym społeczeństwem jesteśmy. Wszyscy wiemy, że zrobiono nas w ogromnego h..... z tym remontem i absolutnie NIC nie możemy z tym zrobić. Całe 5 lat jest drwienie i ironizowanie na forach i lokalnych gazetach ale nie przynosi to ŻADNEGO efektu. Jako społeczność nie mamy żadnego przełożenia na władze miasta a tym bardziej na wykonawców. 100% klasyczny przykład powiedzenia: psy szczekają a karawana jedzie dalej. Jaki w ogóle ma sens pisanie o tym remoncie? No chyba, że tylko dla chęci wypowiedzenia się ;)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:J
Mówię wam - na wiosnę zrobimy tam imprezę na 5 urodziny remontu.
To jest całkiem prawdopodobne, ale jakie to ma znaczenie - stołek dla "rozsądnego" jest? Jest! Nie sądzę, by ktokolwiek się z UMT tym już przejmował. Za 5 lat przy urnie nikt nie będzie pamiętał o Krakowskiej.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:
I mam od razu propozycję - może złożyć do odpowiedniej komisji pismo o to, żeby wiadukt nosił imię "planu 5-letniego" czy "nieudolności władz"?


I od razu spytać czy mają jakiś plan na oficjalne obchody 5-lecia remontu. A jak nie mają to jako projekt do BO zgłosić.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

A dzisiaj w Radiu Kraków informacja:

TARNÓW: KONIEC REMONTU WIADUKTU NAD ULICĄ KRAKOWSKĄ ZNÓW SIĘ ODDALA. WINNA POGODA

No to już wiadomo dlaczego tak się opóźnia. Winny śnieg, mróz i padający deszcz.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Szakuł »

Już parę razy o tym wspominałem wcześniej i się potwierdza. Wiadukt całkowicie oddany do użytku będzie na wiosnę kwiecień/maj 2019 roku....jeśli otworzą teraz to będzie przejazd po sfrezowanej tylko części i garbach.....tak jak miało to miejsce w okresie wyborów.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Wcześniej sądziłem że to sabotaż, żeby zrobić kandydatowi PiSu wielkie otwarcie. Teraz to już jest ewidentne działanie na niekorzyść mieszkańców, bez jakiejkolwiek reakcji władz miasta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Jan Kowalski pisze:Wcześniej sądziłem że to sabotaż, żeby zrobić kandydatowi PiSu wielkie otwarcie. Teraz to już jest ewidentne działanie na niekorzyść mieszkańców, bez jakiejkolwiek reakcji władz miasta.
Może przez to, że nie wygrał ten, co "potrzeba"... :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Skończyć kiedyś muszą, a teraz to się odbija tylko na nich.
Teraz zostały im do zamontowania barierki energochłonne po stronie północnej, barierki przy chodniku po stronie północnej - te które wczoraj odkręcili i wylanie asfaltu. Robota na 3 dni.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ