Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Mr Greenback »

murks pisze:przecież Koprowski załatwił sprawę - wiadukt na Krakowskiej był przejezdny podczas wyborów. PEŁNY SUKCES!!!
Minister przecież był :lol: :lol: Ale musieli dac na Kubice 40 mln stąd ni ema na więcej niż jednego pracownika na budowie.. ... Ale zaraz ! Kubica w ogóle ma te 40 mln od Orlenu ? :lol: :lol: :lol: Państwo z tektury to nawet nie jest. Raczej jakaś wata...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Czekaj czekaj - jest dwóch malarzy :)
Akurat wczoraj rano było +3 st. to im dobrze farba siadała :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: suraiw »

Pewnie krytyka dotarła do wykonawcy, bo dzisiaj widziałem coś około 6-7 pracowników :->
No jak ich w czasie przejazdu nie mogłem się dokładnie doliczyć, to znaczy że było więcej jak dwóch ;)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

Ta było, bo robili barierki energochłonne na południowej nitce, ale nie zwróciłem uwagi czy są na północnej. Jeśli nie ma i dopiero będą je montować, to.... pozostaje tylko śmiech przez łzy.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

PiS na ''obchodzie'' - radzę dobrze zapamiętać .

https://www.youtube.com/watch?v=p-_ksMhfUaE" onclick="window.open(this.href);return false;
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

Trzeba się zgłosić do pomocy to pójdzie szybciej robota, a tak braki kadrowe, no i za chwile sezon zimowy więc też pewnie przystopuje prace, podobny problem z koleją w tuchowie występuje, byle do wiosny, a jak tam nowy stary prezydent rusza z zapałem do pracy, nowe pomysły, kiedy koniec na lwowskiej, narobili tych spowalniaczy od groma. Fajna nr postu jak trasa i co z nią dalej będzie, kiedy out z miasta. :roll:

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

A oto kwintesencja kolejowych remontów na jednej fotografii.

Od jakichś dwóch tygodni przejazd Kassali zamknięty za pomocą trzech palet, dwóch barier i kupy żwiru.

Obrazek

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

To było łatwiejsze, od ustawienia znaku wyjazdu z ulicy podporządkowanej. Wcześniej przez jakiś czas był przejazd otwarty, co sprawiało ogromne niebezpieczeństwo z powodu kolizji oznakowania.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Szakuł »

Na Krakowskiej kolejne opóźnienie już potwierdzone oficjalnie.
Przejazd miał być końcem listopada będzie najprawdopodobniej do końca roku....

Krakowska do końca roku, a aleja Tarnowskich do czerwca 2019 roku – tak wstępnie, po kolejnych opóźnieniach, planowane są otwarcia wiaduktów w Tarnowie.
http://www.rdn.pl/news/przejedziemy-uli ... arnowskich" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Jan Kowalski pisze:To było łatwiejsze, od ustawienia znaku wyjazdu z ulicy podporządkowanej. Wcześniej przez jakiś czas był przejazd otwarty, co sprawiało ogromne niebezpieczeństwo z powodu kolizji oznakowania.
Wiem, sam o tym pisałem.
Ale masz pełną rację, tak było najprościej.

A wystarczyło postawić znak "ustąp pierwszeństwa", albo "STOP", i byłoby po temacie..

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Poszedłem o krok dalej i to zgłosiłem, bo sytuacja była mocno niebezpieczna. Pod wiaduktem jest znak pierwszeństwa przejazdu, a Kassali jest po prawej stronie, więc kierowcy z obu kierunków w myśl oznakowania mieli pierwszeństwo. Aczkolwiek nie liczyłem na to, że zamiast postawienia znaku zamkną całą ulicę. Ale czego się spodziewać w mieście, gdzie prezydent odstrasza działkami hukowymi ptaki, żeby nie srały na rowery pod drzewami.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Patrząc czysto formalnie, wyjeżdżając rowerem z Kassali do Warsztatowej dalej masz pierwszeństwo przed jadącymi w stronę Krakowskiej.
I to z prozaicznego powodu. Tam są same bariery, ale bez znaku "zakaz ruchu". Postawienie palety z kostką i bariery na drodze nie jest równoznaczne z zamknięciem jej dla ruchu.
Nawet tego nie potrafią do końca dobrze zrobić...


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Mnie zastanawia tylko kiedy oni zamierzają kłaść asfalt ...bo przymrozki nocne idą...No ale po co się spieszyć.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Szakuł »

Na wiosnę. Wszystko możliwie że oddanie wiaduktu na Krakowskiej będzie dopiero na wiosnę 2019 roku....

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: gnite »

Trochę nie o tym, ale w sumie dość analogiczne:

Obrazek

ODPOWIEDZ