No to konkretnie, na temat.

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.

Autor tematu
pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

No to konkretnie, na temat.

Post autor: pankowal »

Widzę premiera Tuska na tle mapy Europy mówiącego jakie to ma sukcesy bo w Europie kryzys wzrost gospodarczy ujemny, a u nas raj, się rozwijamy, Polska zielona wyspa bo spadek PKB ale powyżej zera się utrzymało.

Dla jasności sytuacji brakło mi drugiej mapy zatytułowanej deficyt budżetowy w poszczególnych krajach.

No bo jedna mapa plus druga mapa daje rzeczywisty obraz gospodarki.

Ja też jestem w stanie się od jutra mocno rozwijać pójdę do banku i wezmę kredyt i dawaj rozwijam się.
No nawet jak dobrze w propagandę zainwestuję to mnie wybiorą i se porzadzę.

Niech spin doktorzy PO zaprezentują premiera Tuska na tle map obrazującej ile w poszczególnych latach nas zadłużył.

Tak się będzie przemieszczał i uzasadniał jak nam w poszczególnych latach dobrze zrobił.

Zapraszam do poważnej dyskusji.


Autor tematu
pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

Nie rozumiem, nie będą rozmawiać ??.

Widać elektorat bogaty i nie w głowie mu dodatkowe piniondze, gdyby gospodarka z kopyta ruszyła, bo po co jak tych pieniędzy które mają wydać nie mogą.

A premierowi do twarzy na zielonym w otoczeniu czerwonego.
Mapy nie należy zmieniać bo straci wdzięk a i komu to potrzebne jak mało kto to rozumie,
liczy sie masa.

Więc co tam o pieniądzach mówić jak by wybrać słusznych należy odnosić się do istotnych zagadnień scenariusza wyboru.
Na dzisiaj scenariusz przewiduje urabianie elektoratu zdolnościami koalicyjnymi – słusznie.

Bo PIS w tych zdolnościach dętka, co tam pieniądze.

Praca za płacę a nie za bóg zapłać to jakieś mrzonki związkowców nie mającego pojęcia o dobrobycie panującym.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: No to konkretnie, na temat.

Post autor: defekator »

pankowal pisze: Dla jasności sytuacji brakło mi drugiej mapy zatytułowanej deficyt budżetowy w poszczególnych krajach.

No bo jedna mapa plus druga mapa daje rzeczywisty obraz gospodarki.
Deficyt budżetowy w poszczególnych krajach na tle czasu
Tutaj masz wszystko. Najedź myszą na ikonę kraju to pojawią się szczegóły. Na tle Europy nie jest aż tak źle.
Wykres z przyrostem długu od roku 2000 już gdzieś wklejałem - poszukaj sobie. Największe zadłużenie zaciągnęło SLD. Niewiele mniejsze PO które jeszcze rządzi, ale SLD już raczej z zadłużeniem nie dogoni. PIS zaciągnął najmniej długu.
Porównując sytuację w innych krajach PIS jednak zwiększał zadłużenie w momencie gdy sporo państw je zmniejszało, korzystając z dobrej sytuacji gospodarczej. PO co prawda pożyczyła więcej pieniędzy ale i na tle innych krajów nie wypada najgorzej, bo większość z nich w tym samym okresie zadłużenie również zwiększało (Polska w okresie rządów PO pod kątem zwiększania zadłużenia plasuje się gdzieś w środku stawki jeżeli chodzi o Europę). Chociaż to marne usprawiedliwienie dla nich, bo zapowiadali totalnie co innego. Osobiście za trzymanie długu w ryzach wystawiam im jakieś +2 w szkolnej skali od 1 do 6.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Re: No to konkretnie, na temat.

Post autor: pankowal »

Potrzeba jeszcze trzeciej mapy obrazującej dopływ środków zewnętrznych (dotacje unijne)
No to teraz na tle mapy redukującej te wpływy zewnętrzne posadź ta Tuska i niech nawija jakie to ma zasługi.
Zasługa Tuska to siedzenie na tle mapy.
Choć nie sadzę aby na tle takiej mapy siadł - bo to się nie kalkuluje.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Proszę zatem taką mapę przedstawić. Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

defekator, wymagasz rzeczy niemożliwych :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ