Wybory 2011, pora rozliczeń

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... _kasy.html Harcerstwo zostało już tajkże upartyjnione. Czego akurat nie wiedziałem, bo sie tym nie interesowałem. I kończy w mękach :lol: Ciekawe jak Liga Ochrony Przyrody? też już ją jakaś partia otoczyła opieką?
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Piszemy e-maile do małopolskich posłów. Którzy odpisali? Sprawdź

Magdalena Stokłosa, Gazeta Krakowska

2011-07-01 08:49:42, aktualizacja: 2011-07-01 08:49:42

Byłem w delegacji, zawinił mój asystent, nie miałem czasu - tak tłumaczą się posłowie, którzy zignorowali e-maila od mieszkańca. Z 39 małopolskich posłów tylko czterech odpowiedziało na pytania w sprawie ważnych dla regionu problemów.

Tadeusz Arkit, Andrzej Sztorc, Józef Rojek i Marek Polak to jedyni małopolscy posłowie, którzy zechcieli odpisać na naszego e-maila. Podając się za mieszkańca ich okręgu, zapytaliśmy, co zrobili w sprawie budowy ważnych dla okolicy dróg. Posłów z okręgu krakowskiego pytaliśmy o drogę S7, posłów z Małopolski zachodniej - o Beskidzką Drogę Integracyjną. Parlamentarzystom z sądeckiego
zapadliśmy pytanie o budowę północnej obwodnicy
Nowego Sącza i mostu przez Dunajec, tym z Podhala o budowę zakopianki na odcinku Nowy Targ - Zakopane. Posłów z Tarnowa zaś o odcinek autostrady A4 między Brzeskiem i Wierzchosławicami. Czekaliśmy dwa tygodnie.

Najszybciej odpisał poseł Tadeusz Arkit. Wyjaśnił, że sprawa budowy BDI leży mu na sercu, zorganizował w tej sprawie m.in. spotkanie u wiceministra infrastruktury Radosława Stępnia. Jak przyznaje, dostaje dziennie wiele e-maili i stara się na nie odpisywać poza tymi zaczepnymi .
BDI zajął się też Marek Polak, który przesłał nam treść kilku swoich interpelacji w tej sprawie.
Na naszego e-maila zareagował także Andrzej Sztorc. Poseł wysłał nawet odpowiedź na swoją interwencję w sprawie odcinka autostrady A4, skierowaną do min. Stępnia. Ten problem nie jest obojętny także posłowi Józefowi Rojkowi. Wysłał w tej sprawie zapytanie poselskie do ministra infrastruktury, którego treścią podzielił się z nami jego asystent. - Uczulam pracowników, by nie ignorowali listów od mieszkańców - mówi poseł.

Reszta pozostała głucha na e-maila od mieszkańca. Ireneusz Raś usprawiedliwiał się delegacjami. - Byłem poza krajem, a nie pozwalam asystentom odpisywać bez mojej wiedzy - mówi poseł. Janusz Chwierut odpisywać asystentom pozwala, ale ci jednak zawiedli. - Sprawdzę, dlaczego tak się stało - zapewnia.

Ich partyjna koleżanka Katarzyna Matusik-Lipiec brak odpowiedzi tłumaczy tym, że ostatnio jej skrzynka e-mailowa jest zasypywana spamem.

- Najwyraźniej mój asystent uznał tego e-maila za spam. Bardzo żałuję, że tak wyszło, bo chciałam pochwalić się tym, co udało mi się osiągnąć dla regionu - mówi posłanka i dodaje, że asystent dostał już reprymendę.

Posłanka Monika Ryniak z kolei zapewniła, że odpisać miała dyrektorka jej biura. - Mieliśmy dużo e-maili w sprawie ustawy aborcyjnej. Widocznie coś nam umknęło - martwi się posłanka PiS. A Beata Szydło oświadczyła: - Gdybym wiedziała, że to e-mail z gazety, to bym odpisała.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Weredyk pisze:Gdybym wiedziała, że to e-mail z gazety, to bym odpisała.
A gdyby nie z gazety to już nie?
Nie rozumiem tych tłumaczeń, ze spamem można walczyć, a zwalać wszystko na asystentów? Żenada.

ODPOWIEDZ