Sondaże wyborcze. Na kogo oddasz głos?

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.

Na kogo oddał byś głos jeżeli udałbyś się na wybory?

Kongres Nowej Prawicy (KNP)
15
24%
Ojcowizna
0
Brak głosów
Prawo i Sprawiedliwość (PIS)
6
10%
Polska Jest Najważniejsza (PJN)
0
Brak głosów
Platforma Obywatelska (PO)
15
24%
Polska Parta Pracy (PPP)
0
Brak głosów
Partia Regionów (PR)
1
2%
Prawica RP (PRP)
1
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
0
Brak głosów
Ruch Popracia (RP)
3
5%
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)
7
11%
Samoobrona RP (SRP)
0
Brak głosów
inna partia
0
Brak głosów
unieważnię głos
6
10%
na nikogo
9
14%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakub Kwaśny pisze:A ja może niektórych zaskoczę, ale dla mnie PKW się kompromituję. Mam nadzieję, że jednak KNP zarejestruje listy w całym kraju, jeśli to możliwe ...

Tu nawet nie chodzi o KNP po części są sami sobie winni. Gdyby mieli podpisy zebrane w jednym lub dwóch okręgach więcej problemu by nie było. Jak się chce dostać do parlamentu trzeba być gotowym na niespodziewane przeszkody i się zabezpieczyć.
Ale wyobraź sobie co by się działo, gdyby po zakończonych wyborach w związku z działaniami PKW Sąd Najwyższy je unieważnił i nakazał powtórzenie. A teraz dodaj do tego jeszcze scenariusz w którym te unieważnione wybory wygrał PIS (lub nawet nie wygrał ale zdobył przyzwoity wynik). Przecież Smoleńsk przy tym co wówczas by się rozpętało wyszedłby na małe piwo. Nie mówiąc już ogromnym spadku zaufania do organów państwa i masach ludzi przekonanych o fałszowaniu wyborów itp.

Już teraz cała sprawa jest komentowana na niezależna.pl (portal córka Gazety Polskiej) i widziałem tam teorie komentatorów, że te błędy komisji to celowy spisek PO i SLD (zupełnie nie wiem skąd im się tam SLD wzięło :D) aby w razie wygranej PISu unieważnić wybory. Dlatego sprawie przyglądam się dość uważnie, niezależnie od tego jak mała jest szansa, że wybory zostaną unieważnione.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Kilka aktualnych sondaży:

Homo Homini: PO: 31%, PiS 29%
OBOP: PO 46%, PiS 29%
MillwardBrown SMG/KRC: PO: 35%, PiS: 29%
CBOS: PO 37%, PiS 20%
GfK Polonia: PO 44%, PiS 32%

Wróżki Celestyny z tarotem nie publikują :mrgreen:


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dlaczego podajesz tylko te dwie partie ??:P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Publikowanie sondaży w mediach w czasie kampanii powinno być zabronione, bo mieszają ludziom w głowach. Sondaże powinny być tylko na użytek wewnętrzny partii.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

trix pisze:Dlaczego podajesz tylko te dwie partie ??:P.

Bo to jedynie nieistotna ciekawostka, nie przywiązujesz chyba do tych sondaży jakiejś szczególnej wagi? Różnica między PO i PiS wahająca się między 2% a 17% świadczy o tym ile one są warte.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja zagłosuję na tego pana, który dzisiaj przez Tarnów z eskortą radiowozu jechał. Nie wiem co to za pan, ale jak go na sygnale trzeba eskortować to na pewno jakiś ważny...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A jak ważny - trzeba głosować...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

To pewnie ten:
"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski gości w Tarnowie".
Władza musi mieć gdzieś przepisy dla szaraków.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

pb pisze:nie przywiązujesz chyba do tych sondaży jakiejś szczególnej wagi?
Hahahaha, a jak myślisz :D.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Tak to ten widziałem go nawet z bliska :D
Tylko jestem zdegustowany że tylko jeden radiowóz go eskortował/pilotował ;)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Kandydat na obecne czasy:

http://www.adamkowalski.ekipo.pl/
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

trix pisze:Kandydat na obecne czasy:

http://www.adamkowalski.ekipo.pl/
Dobre. Podoba mi się to logo:
Obrazek
a i opozycja w postaci Czesława Hejka jest niezła ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

walka o kapustę trwa. mi to jest całkowicie obojętne kto będzie u źródła.
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Oooo, świetne :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Wczoraj plantator papryki Stanisław Kowalczyk gościł w swym gospodarstwie pod Radomiem Jarosława Kaczyńskiego. Jak skrupulatnie informowała PAP, prezes PiS zjadł na obiad żurek, schabowego, sałatkę z papryką i szarlotkę. (za GW)

Potem prezes po takim skromnym i dietetycznym posiłku wyszedł i opowiedział, że najważniejsze to żeby młodzi mieli dodatkowe lekcje WF, żeby służba zdrowia leczyła każdego chorego. :lol:
Talk przy okazji to wyczytałem, że pochwalił pan prezes wójta gminy. No super! Po to jest coś takiego jak SAMORZĄD terytorialny żeby działać na rzecz gminy, a nie premier z Warszawy, który ma pomagać każdej wiosce!! No ale Jaruś to mentalność sekretarza KC więc dekrety sa u niego rzeczą naturalną.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ