Sondaże wyborcze. Na kogo oddasz głos?

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.

Na kogo oddał byś głos jeżeli udałbyś się na wybory?

Kongres Nowej Prawicy (KNP)
15
24%
Ojcowizna
0
Brak głosów
Prawo i Sprawiedliwość (PIS)
6
10%
Polska Jest Najważniejsza (PJN)
0
Brak głosów
Platforma Obywatelska (PO)
15
24%
Polska Parta Pracy (PPP)
0
Brak głosów
Partia Regionów (PR)
1
2%
Prawica RP (PRP)
1
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
0
Brak głosów
Ruch Popracia (RP)
3
5%
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)
7
11%
Samoobrona RP (SRP)
0
Brak głosów
inna partia
0
Brak głosów
unieważnię głos
6
10%
na nikogo
9
14%
 
Liczba głosów: 63


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Nie wiem czy to było więc wklejam. Artykulik dość dokładnie opisuje "jak to się robi" czyli przedwyborczy szacher macher.

http://iskry.pl/index.php?option=com_co ... 1&Itemid=3

Przytoczona w tekście książka Cialdiniego to lektura godna uwagi, przystępnie napisana. Zalecana zwłaszcza dla wszelkiej maści demokratów, socjaldemokratów itp, oraz ludzi wierzących w "mądrość ludu".
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

trix pisze:Nie wiem czy to było więc wklejam. Artykulik dość dokładnie opisuje "jak to się robi" czyli przedwyborczy szacher macher.

http://iskry.pl/index.php?option=com_co ... 1&Itemid=3

Przytoczona w tekście książka Cialdiniego to lektura godna uwagi, przystępnie napisana. Zalecana zwłaszcza dla wszelkiej maści demokratów, socjaldemokratów itp, oraz ludzi wierzących w "mądrość ludu".
Dobry artykuł.
Co najlepsze wcale nie trzeba "fałszować" wyników ankiet (chociaż niektórych sondaży inaczej wytłumaczyć nie można) aby zmanipulować wyniki.
Wystarczy np nie podać czy % obliczono od wszystkich głosów czy też tylko od tych osób które zadecydowały, że na 100% pójdą do wybory. Odpowiedni dobór grupy "reprezentatywnej" też może spowodować oczekiwany rezultat.
Dzięki sondażom, duże partie stają się jeszcze większe a małe jeszcze mniejsze dzięki idiotycznemu mitowi straconego głosu. (tak na prawdę głos na partię z poza sejmu nie jest głosem straconym tylko głosem przeciwko partiom w sejmie - tracą na tym bardziej niż gdy w ramach sprzeciwu zostajemy w domu)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Nie trzeba czytać książkiżeby wiedziećjak łatwo manipulowac sondażami. Wchodże patrzę i ...PiS40%. No to szukam skąd takie poparcie,..ano przebadali 4ery okregi wyborcze w Polsce. :lol: Jeżeli robie badania i mam wyniki cżastkowe to zanzanczam, ze sa cząstkowe, a nie piszę jakby nigdy nic o poparciu a ty jak chcesz tos obie szukaj jaką metodą. PO wygra wg mnie w cuglach. Pytanie czy 40% czy niżej. A kAczyński ok.22% osiągnie. Niech tylko gada tak jak gada.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Mr Greenback pisze: PO wygra wg mnie w cuglach. Pytanie czy 40% czy niżej. A kAczyński ok.22% osiągnie. Niech tylko gada tak jak gada.
Też tak sądzę, dlatego nie trzeba na siłę głosować na PO w obawie przed wygraną PISu i przywróceniem PRLu. Tylko potem jak osiągną te 20-25% będzie straszny płacz, że wybory sfałszowano.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Ruszę tyłek ale nikomu nie pomogę w dobraniu się do koryta. Raz błąd przy wyborach popełniłem i mam przez to moralnego kaca. Kolejnego już nie potrzebuję :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
Mr Greenback pisze: PO wygra wg mnie w cuglach. Pytanie czy 40% czy niżej. A kAczyński ok.22% osiągnie. Niech tylko gada tak jak gada.
Też tak sądzę, dlatego nie trzeba na siłę głosować na PO w obawie przed wygraną PISu i przywróceniem PRLu. Tylko potem jak osiągną te 20-25% będzie straszny płacz, że wybory sfałszowano.
Jeszcze się nie rozpoczęły i już je sfałszowano. :) Był kiedys Jarosław I Mądry, a ten jest Jarosław II Przemądrzały-on JUŻ wie :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... _jest.html

A tu znowu kolejny sondaż. Kilka dni temu był inny, który różnił się nawet o jakieś 8%. :D

To ja przedstawię swój. A co tam.
OMOP (ośrodek manipulowania opinii publicznej) informuje, że wg najnowszego sondażu na PO będzie głosowało 45,43% ankietowanych. Na PIS 36,09%, SLD może liczyć na poparcie rzędu 11,52%. Chęć głosowania na PSL zadeklarowało 6,74% respondentów.
Na żadną z pozostałych partii nie zagłosuje ani jeden Polak.
Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 460 osób, będących obecnie posłami w sejmie :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... _jest.html

A tu znowu kolejny sondaż. Kilka dni temu był inny, który różnił się nawet o jakieś 8%. :D

To ja przedstawię swój. A co tam.
OMOP (ośrodek manipulowania opinii publicznej) informuje, że wg najnowszego sondażu na PO będzie głosowało 45,43% ankietowanych. Na PIS 36,09%, SLD może liczyć na poparcie rzędu 11,52%. Chęć głosowania na PSL zadeklarowało 6,74% respondentów.
Na żadną z pozostałych partii nie zagłosuje ani jeden Polak.
Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 460 osób, będących obecnie posłami w sejmie :D
:lol: Dokładnie zbadałeś? Coś te dziesiętne i setne wydają mi się niedoszacowane ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Hmmm PJN w swojej kampanii ma postulować zniesienie gimnazjów i przywrócenie 8 klas SP, 4 LO i 5 technikum... zaczynam ich lubić ; )

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Keleos pisze:Hmmm PJN w swojej kampanii ma postulować zniesienie gimnazjów i przywrócenie 8 klas SP, 4 LO i 5 technikum... zaczynam ich lubić ; )

W ogóle jeżeli chodzi o program to mają całkiem sporo sensownych pomysłów. Nieco gorzej z wiarygodnością, chociaż powrót do PIS, czego się obawiałem już im chyba nie grozi. Być może jest to jakaś sensowna alternatywa dla PO.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

defekator pisze:
Keleos pisze:Hmmm PJN w swojej kampanii ma postulować zniesienie gimnazjów i przywrócenie 8 klas SP, 4 LO i 5 technikum... zaczynam ich lubić ; )

W ogóle jeżeli chodzi o program to mają całkiem sporo sensownych pomysłów. Nieco gorzej z wiarygodnością, chociaż powrót do PIS, czego się obawiałem już im chyba nie grozi. Być może jest to jakaś sensowna alternatywa dla PO.
Nie zagłosowałbym na kogoś wg takiego kryterium, choć lepsze to niż PSL SLD PO i PiS.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Keleos pisze:Hmmm PJN w swojej kampanii ma postulować zniesienie gimnazjów i przywrócenie 8 klas SP, 4 LO i 5 technikum... zaczynam ich lubić ; )
Nic odkrywczego, dawno o tym pisałem :))
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Realne tak samo jak braterski uścisk pomiędzy Kaczyńskim i Tuskiem.
Już widzę, jak dyrektorzy/administracja itd. w gimnazjach są wyrzucani z pracy :) Zaczną machać Kartą Nauczyciela i po reformie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:Realne tak samo jak braterski uścisk pomiędzy Kaczyńskim i Tuskiem.
Już widzę, jak dyrektorzy/administracja itd. w gimnazjach są wyrzucani z pracy :) Zaczną machać Kartą Nauczyciela i po reformie.
Administracja nie jest objęta Kartą Nauczyciela, natomiast dyrektorów oraz innych nauczycieli można w zgodzie z kartą zwolnić w razie likwidacji placówki oświatowej.
Tak więc być może miało by to sens, zwłaszcza, że gimnazja są całkowicie zbędne, nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę.
Inna sprawą, jest to że ZNP zapewne zaczęło by w razie prób takiej reformy robić strajki w "obronie poziomu nauczania". Oni zawsze strajkują w "obronie poziomu nauczania" ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

defekator pisze:Oni zawsze strajkują w "obronie poziomu nauczania" ;)
I mówią prawdę. Tylko drobna korekta: "obronie aktualnego poziomu nauczania" ;)

ODPOWIEDZ