Sondaże wyborcze. Na kogo oddasz głos?

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.

Na kogo oddał byś głos jeżeli udałbyś się na wybory?

Kongres Nowej Prawicy (KNP)
15
24%
Ojcowizna
0
Brak głosów
Prawo i Sprawiedliwość (PIS)
6
10%
Polska Jest Najważniejsza (PJN)
0
Brak głosów
Platforma Obywatelska (PO)
15
24%
Polska Parta Pracy (PPP)
0
Brak głosów
Partia Regionów (PR)
1
2%
Prawica RP (PRP)
1
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
0
Brak głosów
Ruch Popracia (RP)
3
5%
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)
7
11%
Samoobrona RP (SRP)
0
Brak głosów
inna partia
0
Brak głosów
unieważnię głos
6
10%
na nikogo
9
14%
 
Liczba głosów: 63


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Hahahahha, takie wieści dla wojowników o pluralizm i wolność wypowiedzi, to woda na młyńskie koło D. Wszystko się zrobi żeby zdyskredytować opozycję. Jestem ciekaw czy by pisnęli literką gdyby KNP uzbierało powiedzmy 200k podpisów.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

trix pisze:Hahahahha, takie wieści dla wojowników o pluralizm i wolność wypowiedzi, to woda na młyńskie koło D. Wszystko się zrobi żeby zdyskredytować opozycję. Jestem ciekaw czy by pisnęli literką gdyby KNP uzbierało powiedzmy 200k podpisów.

Piszesz jakby to GW pisała na Twitterze w imieniu JKM, który miał zdaje się dokładnie tyle samo czasu na zbieranie podpisów co wszystkie inne komitety wyborcze. Poczekajmy do jutra, a raczej do pojutrza i zobaczmy ile JKM faktycznie uzbierał. Jeśli JKM ma dość podpisów to pojawi się w PKW na czas, jeśli nie to nie przyjdzie i tyle.


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Jeśli PKW nie odrzuci jakiś podpisów to spokojnie powinny być :P A na podstawie tych sondaży ulicznych zacząłem wierzyć, że NP zdobędzie wreszcie te 3% głosów i dostanie subwencje z budżetu, która w porównaniu do obecnych budżetów krowina pozwoliłaby na kilku, jeśli nie kilkunastokrotnie "droższą" kampanie w przyszłości ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

flyfly pisze:Jeśli PKW nie odrzuci jakiś podpisów to spokojnie powinny być :P A na podstawie tych sondaży ulicznych zacząłem wierzyć, że NP zdobędzie wreszcie te 3% głosów i dostanie subwencje z budżetu, która w porównaniu do obecnych budżetów krowina pozwoliłaby na kilku, jeśli nie kilkunastokrotnie "droższą" kampanie w przyszłości ;)

A orientujesz się jak okręg tarnowski? Czy będzie jednym z 22 zgłoszonych do PKW czy też liczą na to, że zostanie wciągnięty przez resztę ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

defekator pisze:
flyfly pisze:Jeśli PKW nie odrzuci jakiś podpisów to spokojnie powinny być :P A na podstawie tych sondaży ulicznych zacząłem wierzyć, że NP zdobędzie wreszcie te 3% głosów i dostanie subwencje z budżetu, która w porównaniu do obecnych budżetów krowina pozwoliłaby na kilku, jeśli nie kilkunastokrotnie "droższą" kampanie w przyszłości ;)

A orientujesz się jak okręg tarnowski? Czy będzie jednym z 22 zgłoszonych do PKW czy też liczą na to, że zostanie wciągnięty przez resztę ?
Liczy na to, że zostanie wciągnięty przez resztę :P Nie ma tutaj za bardzo struktur.... Ja pomagam z kolegą zarejestrować listę. Jest np. możliwość, że dopiero po 23 przyjdzie skan zaświadczenia o możliwości rejestracji bez podpisów i trzeba szybko drukować i rejestrować listę :D

Swoją drogą ciekawe skąd takie poparcie ponad 5 %, gdzie z wolnościowych to tylko KoLiber coś tu działa :) ... A PJN z najmocniejszymi strukturami w Polsce marny wynik 1,6%.... Chodź wiadomo upr bardzo silny tu kiedyś był.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

flyfly pisze:
Swoją drogą ciekawe skąd takie poparcie ponad 5 %, gdzie z wolnościowych to tylko KoLiber coś tu działa :) ... A PJN z najmocniejszymi strukturami w Polsce marny wynik 1,6%.... Chodź wiadomo upr bardzo silny tu kiedyś był.
Prawdopodobnie ograniczyli się z doborem ankietowanych wyłącznie do miasta i na jego podstawie przeciągnęli wynik na cały okręg. Bo jak w samym mieście gdzie od dawna jest dość dobry internet (a to główne zaplecze NP) w taki wynik przy odrobinie szczęścia jestem w stanie uwierzyć, to już w całym okręgu tarnowskim, który jest zdominowany przez elektorat PIS, czyli całkowite przeciwieństwo NP w takie poparcie zwyczajnie nie wierzę.

A brak struktur to po części jest wina JKMa, jak co dwa lata zakłada nową partię to niech się nie dziwi, że mu się struktury wykruszają i nie ma kto podpisów zbierać. Trzeba było zostać przy WIPie i zwyczajnie dopisać do niego renegatów z UPR.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Z tym, że jakiś czas temu, z kilka miesięcy, w samym mieście Tarnów było 2%... :D Później były wyniki 4,8% kilka tygodni temu i teraz 5,2%... Chodź może to być efekt lekkiego przebicia się do mediów oraz dodania do nazwy nazwy lidera...

Myślę, że jeśli wszystko będzie OK wyglądało to powstanie oddział w Tarnowie.... ;)

ps. Wiele rzeczy jest winą JKM, wiele rzeczy jest także jego zasługą.... Moim zdaniem jednak bilans na plus, co widać po poparciu UPRu Jóźwiaka....

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
flyfly pisze: to już w całym okręgu tarnowskim, który jest zdominowany przez elektorat PIS, czyli całkowite przeciwieństwo NP w takie poparcie zwyczajnie nie wierzę.
Ta a'propos naszego elektoratu około tarnowskiego. Gościłem ostatnio w Radłowie. To taka wiocha pod Tarnowem, która uzyskała w Nowy Rok 2010 prawa miejskie. W miejscowości tej otóż, żyje bogobojny i bardzo światły lud. SŁynie z tego, że proboszcz ma kochanice i dzieci (wszyscy lokalsi na Najświetsza Panienkę zarzekają się, że to prawda) i zajada się smalcem... z psów! To ostatnie także jest powszechnie wiadome-nawet ci mogą powiedzieć kto sie trudni tym jakże cywilizowanym zajęciem jakim jest mordowanie psów i wytapianie z nich smalcu.
Na moją uwagę czy nie łatwiej kupić sobie tran-bo ten łatwiej zdobyć( w domyśle-łatwiej niż samemu zarzynać psa) usłyszałem, że z psa zdrowszy. :D W niedzielę leca do kościoła-jak ćmy do światła-na sumę, a jak odpust jest to i 3 godziny potrafią klęczeć. Ci sami ludzie namawiali mnie także do głosowania na PiS bo to jedyna patriotyczna partia. No i katolicka. Ręce opadają, ale ja bym prawa wyborcze jednak chamstwu odebrał. Jak tak porównać do wypowiedzi Hofmana to muszę stwierdzić, że niech jadą wszyscy do miasta to może się ucywilizują. Bo zgłupieć od wizyty w mieście chyba nie mogą bardziej...
A co do NP to życzę powodzenia, jak każdemu nowemu tworowi. Choć zdaję sobie sprawę, że w tej mizerii intelektualnej jaką prezentują działacze partii i ta organizacja zostanie wsparta na pewnym etapie przez bandę nieudolnych idiotów wyrzuconych/porzuconych/opuszczonych przez inne ugrupowania. Ale póki co-ściskam kciuki za nowe gęby na scenie politycznej.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Mr Greenback pisze: Ta a'propos naszego elektoratu około tarnowskiego. Gościłem ostatnio w Radłowie. To taka wiocha pod Tarnowem, która uzyskała w Nowy Rok 2010 prawa miejskie. W miejscowości tej otóż, żyje bogobojny i bardzo światły lud. SŁynie z tego, że proboszcz ma kochanice i dzieci (wszyscy lokalsi na Najświetsza Panienkę zarzekają się, że to prawda) i zajada się smalcem... z psów! To ostatnie także jest powszechnie wiadome-nawet ci mogą powiedzieć kto sie trudni tym jakże cywilizowanym zajęciem jakim jest mordowanie psów i wytapianie z nich smalcu.
Na moją uwagę czy nie łatwiej kupić sobie tran-bo ten łatwiej zdobyć( w domyśle-łatwiej niż samemu zarzynać psa) usłyszałem, że z psa zdrowszy. :D W niedzielę leca do kościoła-jak ćmy do światła-na sumę, a jak odpust jest to i 3 godziny potrafią klęczeć. Ci sami ludzie namawiali mnie także do głosowania na PiS bo to jedyna patriotyczna partia. No i katolicka.
A wytłumaczyli na czym polega ten patriotyzm i katolicyzm PISa, czy po prostu uznali, że skoro prezes tak powiedział to znaczy, że jest to prawda? Bo przecież PIS jest partią zarówno antypolską jak i antykatolicką.
No ale tacy ludzie to żelazny elektorat PISa (dawniej był to elektorat SLD tylko lepili się na nieco inne hasła) i na nich PIS bazuje. Jako, że takich ludzi coraz mniej szanse na to, że PIS, przynajmniej w obecnej formie, kiedykolwiek wróci do władzy są praktycznie żadne. PIS zdaje sobie z tego sprawę i wie, że każda decyzja która polepsza sytuację materialną Polaków na dłuższą metę jest gwoździem do jego trumny. Dlatego dalej będzie stwarzał podziały na patriotów "prostaczków" i całą resztę którym się powodzi bo nakradli.

Ręce opadają, ale ja bym prawa wyborcze jednak chamstwu odebrał. Jak tak porównać do wypowiedzi Hofmana to muszę stwierdzić, że niech jadą wszyscy do miasta to może się ucywilizują. Bo zgłupieć od wizyty w mieście chyba nie mogą bardziej...
Od dawna powtarzam, że prawa wyborcze nie powinny być przyznawane biernie ale trzeba by na nie w jakiś sposób zasłużyć (albo jakiś prosty egzamin albo drobna opłata za oddanie głosu)

A co do NP to życzę powodzenia, jak każdemu nowemu tworowi. Choć zdaję sobie sprawę, że w tej mizerii intelektualnej jaką prezentują działacze partii i ta organizacja zostanie wsparta na pewnym etapie przez bandę nieudolnych idiotów wyrzuconych/porzuconych/opuszczonych przez inne ugrupowania. Ale póki co-ściskam kciuki za nowe gęby na scenie politycznej.
Prawdopodobnie masz rację. Ja widzę w nich pewną niewielką szansę na to, że w przyszłości się wyrobią i będzie to ugrupowanie liberalne pełną gębą. Tak jak po lewej stronie pewne szanse na powstanie czegoś socjalliberalnego stwarza Palikot. Ale przed obydwoma jeszcze długa droga.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
Mr Greenback pisze: Ta a'propos naszego elektoratu około tarnowskiego. Gościłem ostatnio w Radłowie. To taka wiocha pod Tarnowem, która uzyskała w Nowy Rok 2010 prawa miejskie. W miejscowości tej otóż, żyje bogobojny i bardzo światły lud. SŁynie z tego, że proboszcz ma kochanice i dzieci (wszyscy lokalsi na Najświetsza Panienkę zarzekają się, że to prawda) i zajada się smalcem... z psów! To ostatnie także jest powszechnie wiadome-nawet ci mogą powiedzieć kto sie trudni tym jakże cywilizowanym zajęciem jakim jest mordowanie psów i wytapianie z nich smalcu.
Na moją uwagę czy nie łatwiej kupić sobie tran-bo ten łatwiej zdobyć( w domyśle-łatwiej niż samemu zarzynać psa) usłyszałem, że z psa zdrowszy. :D W niedzielę leca do kościoła-jak ćmy do światła-na sumę, a jak odpust jest to i 3 godziny potrafią klęczeć. Ci sami ludzie namawiali mnie także do głosowania na PiS bo to jedyna patriotyczna partia. No i katolicka.
A wytłumaczyli na czym polega ten patriotyzm i katolicyzm PISa, czy po prostu uznali, że skoro prezes tak powiedział to znaczy, że jest to prawda? Bo przecież PIS jest partią zarówno antypolską jak i antykatolicką.
No ale tacy ludzie to żelazny elektorat PISa (dawniej był to elektorat SLD tylko lepili się na nieco inne hasła) i na nich PIS bazuje. Jako, że takich ludzi coraz mniej szanse na to, że PIS, przynajmniej w obecnej formie, kiedykolwiek wróci do władzy są praktycznie żadne. PIS zdaje sobie z tego sprawę i wie, że każda decyzja która polepsza sytuację materialną Polaków na dłuższą metę jest gwoździem do jego trumny. Dlatego dalej będzie stwarzał podziały na patriotów "prostaczków" i całą resztę którym się powodzi bo nakradli.
Czy uważasz Defekatorze, że ludzie jedzący smalec z psa w XXI wieku sa w stanie cokolwiek uargumentować?? :lol: Masz rację, że im lepiej będzie tym bardziej będą krzyczeć o biedzie i o tych złodziejach-dorobkiewiczach. Bo tak na prawdę nie mają NIC do powiedzenia.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

pb pisze:Piszesz jakby to GW pisała na Twitterze w imieniu JKM, który miał zdaje się dokładnie tyle samo czasu na zbieranie podpisów co wszystkie inne komitety wyborcze. Poczekajmy do jutra, a raczej do pojutrza i zobaczmy ile JKM faktycznie uzbierał. Jeśli JKM ma dość podpisów to pojawi się w PKW na czas, jeśli nie to nie przyjdzie i tyle.
Mnie śmieszy "troska" GW i ta zmartwiona mina JKM, bez względu na to co będzie z ilością głosów.
Mr Greenback pisze:Choć zdaję sobie sprawę, że w tej mizerii intelektualnej jaką prezentują działacze partii i ta organizacja zostanie wsparta na pewnym etapie przez bandę nieudolnych idiotów wyrzuconych/porzuconych/opuszczonych przez inne ugrupowania.
O światłości moja, rozjaśnij mój mizerny ziemski padół :D.

Jasne jest że gdy część "ideowców " z innych parti poczuje klimat, to zaczną zasilać Palikota PR czy NP, będzie tak jak z Kluzik-Rostkowską :D. Gdy będą mądrzy, to kopną takie osoby w zad.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

trix pisze:Mnie śmieszy "troska" GW
Nie piszą o Korwinie - źle, piszą - też źle. Akurat w tym konkretnym przypadku zwolennicy JKM powinni byc raczej zadowoleni z nagłośnienia jego apelu. A może lepiej było i to przemilczeć?

Nawiasem mówiąc zastanawia mnie skąd się bierze ten optymizm - z jednej strony przekonanie, że spokojnie zbierzemy te podpisy, bo niezależny sondaż z okręgu tarnowskiego daje KNP ponad 5%, a z drugiej strony informacja (ponoć wiarygodna), że okręg tarnowski musi liczyć na wsparcie z innych okręgów, bo raczej cienko z podpisami.

trix pisze:i ta zmartwiona mina JKM
?!

Mnie (chciałem napisać śmieszy, ale nie, lepsze będzie inne słowo) zadziwia takie doszukiwanie się drugiego dna i podstępu wszędzie, nawet w całkiem sympatycznej fotografii.


Obrazek

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

pb pisze:
Nawiasem mówiąc zastanawia mnie skąd się bierze ten optymizm - z jednej strony przekonanie, że spokojnie zbierzemy te podpisy, bo niezależny sondaż z okręgu tarnowskiego daje KNP ponad 5%, a z drugiej strony informacja (ponoć wiarygodna), że okręg tarnowski musi liczyć na wsparcie z innych okręgów, bo raczej cienko z podpisami.
Z podpisami może być faktycznie problem. Komisja na razie uznała im 16 okręgów. Potrzeba 22. Ale jeszcze jest trochę czasu.
Wydaje mi się, że przesadzili z pewnością siebie. Przed wyborami prezydenckimi chociaż czas zbierania był znacznie krótszy zebrali bez problemu. Ale mobilizacja była od samego początku. Tutaj stracili część lokalnych struktur po rozwiązaniu WIP. Do tego doszedł sezon wakacyjno - urlopowy. Sporo podpisów zawsze zapewniały im akademiki, uczelnie a teraz tam pusto bo nawet sesji poprawkowej jeszcze nie ma ;)
A i pewnie lokalni działacze nie przykładali się do pracy, bo liczyli, że ich okręg zostanie wciągnięty przez inne, które podpisy uzbierają.
Zobaczymy jutro. Ale jeżeli im się to nie uda będzie to największy falstart w historii wyborów parlamentarnych :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Nie piszą o Korwinie - źle, piszą - też źle.
Mogą też napisać dobrze :).
pb pisze:Mnie (chciałem napisać śmieszy, ale nie, lepsze będzie inne słowo) zadziwia takie doszukiwanie się drugiego dna i podstępu wszędzie, nawet w całkiem sympatycznej fotografii.
Przepraszam, poważna :P. Nie doszukuję się nigdzie podstępu, trudno żeby przeciwnik mu schlebiał, bez przesady. Skoro GW uważają się za obiektywną :D, to może od czasu do czasu przegląd sceny polityczne,: zarejestrowano nowy komitet wyborczy KNP, PP, czy coś podobnego wycinek, relacja z kongresu. Wszyscy na raz to przemilczeli, łącznie z TV.
Ogólnie panuje jakaś fatalistyczna tendencja (nie wierze że to przypadek a GW to chyba przoduje) i pisanie o nieszczęściach, słabościach, co sie komu może nie udac itp.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

trix pisze:Ogólnie panuje jakaś fatalistyczna tendencja (nie wierze że to przypadek a GW to chyba przoduje) i pisanie o nieszczęściach, słabościach, co sie komu może nie udac itp.
Aż sobie zapuściłem wyszukiwarkę na portalu GW. I okazało się, że o Korwinie pisało się tam względnie często, powiedziałbym - proporcjonalnie do zainteresowania potencjalnego czytelnika - ponad 30 wyników w ciągu ostatnich 30 dni. I nie tylko fatalistycznie:
Warto jednak odnotować ciekawy wynik Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, która ma aż 9 proc. poparcia wśród najmłodszych ankietowanych (18-24 lata) i zerowe poparcie wśród starszych.
http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835,10 ... zysie.html

O debacie z Palikotem też było:

http://wyborcza.pl/1,91446,10189817,Pal ... ontra.html

Być może więc po prostu widzisz to co chcesz widzieć?

ODPOWIEDZ