Sondaże wyborcze. Na kogo oddasz głos?

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.

Na kogo oddał byś głos jeżeli udałbyś się na wybory?

Kongres Nowej Prawicy (KNP)
15
24%
Ojcowizna
0
Brak głosów
Prawo i Sprawiedliwość (PIS)
6
10%
Polska Jest Najważniejsza (PJN)
0
Brak głosów
Platforma Obywatelska (PO)
15
24%
Polska Parta Pracy (PPP)
0
Brak głosów
Partia Regionów (PR)
1
2%
Prawica RP (PRP)
1
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
0
Brak głosów
Ruch Popracia (RP)
3
5%
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)
7
11%
Samoobrona RP (SRP)
0
Brak głosów
inna partia
0
Brak głosów
unieważnię głos
6
10%
na nikogo
9
14%
 
Liczba głosów: 63


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Co widzę:
Warto jednak odnotować ciekawy wynik Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, która ma 9 proc. poparcia wśród najmłodszych ankietowanych (18-24 lata) i zerowe poparcie wśród starszych.

Mam to tłumaczyć na język polski ??. Pod spodem wykres z czterema partiami :]. Innych jak wiadomo, nie ma.

Według najnowszych sondaży ugrupowania Palikota i Korwin-Mikkego nie przekraczają 5-procentowego progu wyborczego. Z opublikowanego w czwartek badania CBOS wynika, ze Nowa Prawica może liczyć na głosy 2 proc. wyborców, a Ruch Palikota - 1 proc.

Po przepięknym artykuliku o poglądzie kto gdzie i jak mamy takie coś jak wyżej. Ugrupowania nie przekraczają wg sondaży NAJNOWSZYCH, które zapewne robi OBOP.

Polityczne sondaże po 1989 r. to wielka seria wpadek. Ośrodki zgodnie prorokowały, że do drugiej tury w pierwszych wyborach prezydenckich przejdzie Tadeusz Mazowiecki, a nie Stan Tymiński. Według OBOP wyniki miały wynosić odpowiednio: Wałęsa 38 proc., Mazowiecki 23 proc., Tymiński 17 proc. Miesiąc wcześniej – 17 października – prowadzić miał Mazowiecki z wynikiem 29 proc. przed Wałęsą – 24 proc. Podobnie bywało w wyborach parlamentarnych. W 1993 r. przewidywał, że wybory miała wygrać Unia Demokratyczna z poparciem 17,6 proc. Dostała 5 procent mniej. – Przyjmijmy, że sondaże zwiększyły poparcie UD o 5 procent. Oznaczało to awans z partii przeciętnej na liczącą się najbardziej – mówi Petroff. Na wyliczanie przykładów nie starczyłoby tu miejsca, ale reguła jest jedna – w sondażach niemal zawsze pokrzywdzone są partie prawicowe, w szczególności opowiadające się za dekomunizacją, lustracją czy walką z układami. Aż do dziś.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Zgadzam się, że te 9% to ciekawy wynik. Gdyby zaprezentował je jakiś tzw. niezależny ośrodek byłby to znakomity przykład nierzetelności mainstreamowych sondażowni, a tu taki dziwoląg w gazecie. ;)

Nie pozostaje nam nic innego tylko poczekać na weryfikację zapowiedzi o "spokojnym" zebraniu wymaganej liczby podpisów. Na pewno się uda, bo "oni" kłamią.

PS. Co ja myślę o sondażach pisałem tu już nie raz.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

To co najciekawsze ominąłeś. Nie chodzi mi o liczbę głosów (nie zbiorą, będa następne wybory), tylko o stwierdzenie że 9% KNP ma wśród młodych, a starsi Ci doświadczeni życiowo, Ci mądrzejsi to nie "wierzą" w te "bzdury", i u nich ma ZEROWE poparcie (zero czyli nic ). Poważny pełnoletni wyborca wybiera co innego.

PS ja nawet nie myślę o sondażach co Ty myślisz, bo jak sie to robi, widać.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Pb nikt nie pisał chyba, że podpisy będą bo KNP dostało w sondażu 5%... od razu było napisane, że Tarnów rejestruje jak będzie 21 okręgów. Niestety złożone zostało 23 a OKW zarejestrowały tylko w 20 okręgach, walka trwała do samej 24... Wszyscy stali pod komisjami w swoich okręgach czekając na możliwość rejestracji.

Jednak jakaś szansa jest, będą jeszcze protesty albo może próba wykorzystania jakiś zapisów prawnych.

W każdym razie wiem, że było 20 okręgów ok, ale w Rybniku nie chcieli liczyć po 22:00 doniesionych głosów. Wcześniej w południe Rybnik złożył ponad 5000 ale prawie 20% im odrzucili !!! Nie powiedzieli dlaczego i nie chcieli dać wglądy do podpisów.... I rybniczanie musieli uzbierać 700 do wieczora, uzbierali 800, zanieśli, ale komisja się wypieła, dała poświadczenie jakieś ale powiedzieli że rejestracja dopiero jutro... jakby zarejestrowali nawet 5 minut przed 24 to inne komisji (przynajmniej w Tarnowie tak) sprawdziliby po prostu, że jest 21 i zarejestrowaliby, takto mówili, że jest tylko 20...

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

trix pisze:To co najciekawsze ominąłeś. Nie chodzi mi o liczbę głosów (nie zbiorą, będa następne wybory), tylko o stwierdzenie że 9% KNP ma wśród młodych, a starsi Ci doświadczeni życiowo, Ci mądrzejsi to nie "wierzą" w te "bzdury", i u nich ma ZEROWE poparcie (zero czyli nic ). Poważny pełnoletni wyborca wybiera co innego.
Gdyby te 9% dotyczyło gimnazjalistów, którzy nie maja prawa wyborczego to bym cię zrozumiał. Tymczasem te 9% pochodzi od dość sporej części wyborców. Zresztą defekator też martwił się, że szkoda, że wybory wypadły w takim terminie, bo studenci, bo jeszcze nie ma sesji poprawkowej itd. Oni też się liczą. Pamiętasz wybory sprzed 4 lat? Wtedy to właśnie młodzi mieli być lokomotywą zwycięstwa PO.

BTW Wiadomo jaki przedział wiekowy zrobił te ponad 5% w okręgu tarnowskim?

flyfly, spokojnie czekam na rozwój wypadków. Mi na prawdę JKM nie przeszkadza na liście. Ale jakoś nie mogę przyjąć do wiadomości, że PKW ot tak sobie odrzuciła część podpisów wg bliżej nie określonego widzimisię, bez pokwitowania. Że rejestracja jutro albo i później, to zrozumiałe, bo podpisy muszą zostać zweryfikowane.

--------------------------

Znowu trochę "reżymowych" wiadomości, trix powie "fatalistycznych", pewnie wolałby, żeby nie informować o tym:
Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego do tego czasu złożyła 22 listy, czyli jedną więcej niż wymagane minimum. Tyle, że Komisja przyjęła tylko 19 z nich. Trzy z nich jeszcze nie zostały zweryfikowane.

[...]

PKW na zbadanie poprawności list ma trzy dni.
http://www.tvn24.pl/-1,1715787,0,1,jure ... omosc.html

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Palikot zebrał, Korwin-Mike nie. Jurek także nie więc co tu dużo mówić? Organizacja słaba to raz, ale wychodzi na to ze i poparcie nikłe. Także facet o dużym poparciu młodych będzie mógł dalej publikować ciekawe artykuły i prowadzić vbloga ;) Zawsze to coś....
Palikot zaś będzie miał duży problem z wystawieniem ludzi. Otóż wiem od znajomych, że sondowane były ewentualne osoby do wystawienia w okregu tarnowskim i ...nie ma kogo wystawić. Były także ciche rozmowy z członkami SLD w Tarnowie, ale spełzło to na niczym. Bez lokomotyw wyborczych ciężko będzie coś osiągnąć, a na noname'ów nikt głosu nie będzie chciał oddać. To nie wybory samorządowe, że wystarczy być przedszkolanką, żeby dostać 200 głosów.

"Ludzie pracują, by zdobyć pojedyńczy podpis - a Komisje odrzucaja setki i tysiące (tak!) z powodu ... nie wpisania numeru Okręgu!!!!" - żalił się wczoraj na blogu Korwin-Mikke.
Ja bardzo przepraszam, ale jeżeli ktoś rwie się do władzy nad 38 milionami ludzi to jednak takie p****** nie powinny mieć miejsca! Pretensje tylko i wyłącznie do siebie!
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A tymczasem, SLD w Tarnowie na spokojnie w poniedziałek, bo taki termin został nam zaproponowany, zgłosił listę wyborczą w okręgu tarnowskim. Przedstawiliśmy blisko 6000 zweryfikowanych podpisów, wcześniej wykreślając te, które mogłyby zostać zakwestionowane przez PKW.

Lista została zarejestrowana, oto i opisy kandydatów oraz zdjęcia:
http://www.kubakwasny.pl/aktualnosci.php?id=263
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakub Kwaśny pisze:
Lista została zarejestrowana, oto i opisy kandydatów oraz zdjęcia:
http://www.kubakwasny.pl/aktualnosci.php?id=263
"15. Krzysztof Olchawa, lat 43, student "
:D


Wracając do JKMa winny jest sam sobie. Owszem 3 komisje były złośliwe i nie zweryfikowały podpisów chociaż mogły. Skoro jednak zna sytuację jak w rozmaitych państwowych instytucjach traktuje się petentów to mógł przewidzieć, że skoro komisja ma 3 dni na weryfikację to przynajmniej część z nich z tego prawa skorzysta i zmobilizować działaczy wcześniej.
W obecnej sytuacji, nawet jak zaliczą im te 3 okręgi bardzo ciężko będzie o przyzwoity wynik, bo skoro startują tylko w połowie okręgów (w 24 lub 25) poparcie trzeba podzielić przez dwa. Czyli skończą pewnie na 1,5-2%. Szkoda bo naprawdę mieli szanse chociaż na osiągnięcie 3% progu subwencji. (ciekawe czy wówczas przekazali by tą subwencję na cele charytatywne tak jak zapowiadali wcześniej)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
Jakub Kwaśny pisze:
Lista została zarejestrowana, oto i opisy kandydatów oraz zdjęcia:
http://www.kubakwasny.pl/aktualnosci.php?id=263
"15. Krzysztof Olchawa, lat 43, student "
:D


Wracając do JKMa winny jest sam sobie. Owszem 3 komisje były złośliwe i nie zweryfikowały podpisów chociaż mogły. Skoro jednak zna sytuację jak w rozmaitych państwowych instytucjach traktuje się petentów to mógł przewidzieć, że skoro komisja ma 3 dni na weryfikację to przynajmniej część z nich z tego prawa skorzysta i zmobilizować działaczy wcześniej.
W obecnej sytuacji, nawet jak zaliczą im te 3 okręgi bardzo ciężko będzie o przyzwoity wynik, bo skoro startują tylko w połowie okręgów (w 24 lub 25) poparcie trzeba podzielić przez dwa. Czyli skończą pewnie na 1,5-2%. Szkoda bo naprawdę mieli szanse chociaż na osiągnięcie 3% progu subwencji. (ciekawe czy wówczas przekazali by tą subwencję na cele charytatywne tak jak zapowiadali wcześniej)
O ile ja się orientuję zarejestrowanie list w 21 okregach daje prawo do rejestracji w całej Polsce.... Markowi Jurkowi zabrakło 450 głosów żeby miec właśnie 21 okregów :lol: Choć akurat tego dziada nie żałuje bo to zwykły katooszołom i uznaje bicie dzieci.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

defekator pisze:Wracając do JKMa winny jest sam sobie. Owszem 3 komisje były złośliwe i nie zweryfikowały podpisów chociaż mogły.
Spokojnie. To, że listy jeszcze nie zostały zweryfikowane, to nie znaczy, że nie zostaną w ogóle. Komisja musi sprawdzić, czy podpisy nie są sfałszowane, czy nie ma na nich "martwych dusz" czy innych niemowlaków (jak to było ostatnio na listach w sprawie organizowanego przez PiS referendum w Warszawie). Jest oczywiste, że listy złożone za 5 dwunasta nie może być zatwierdzona na słowo honoru.

Chyba, że Komisja już ogłosiła, że sprawdziła, bo nie wiem?
defekator pisze:Szkoda bo naprawdę mieli szanse chociaż na osiągnięcie 3% progu subwencji. (ciekawe czy wówczas przekazali by tą subwencję na cele charytatywne tak jak zapowiadali wcześniej)
Nie wiem jak JKM, ale flyfly miał inne plany:

http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?p=57983#57983

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

pb pisze:
defekator pisze:Wracając do JKMa winny jest sam sobie. Owszem 3 komisje były złośliwe i nie zweryfikowały podpisów chociaż mogły.
Spokojnie. To, że listy jeszcze nie zostały zweryfikowane, to nie znaczy, że nie zostaną w ogóle. Komisja musi sprawdzić, czy podpisy nie są sfałszowane, czy nie ma na nich "martwych dusz" czy innych niemowlaków (jak to było ostatnio na listach w sprawie organizowanego przez PiS referendum w Warszawie). Jest oczywiste, że listy złożone za 5 dwunasta nie może być zatwierdzona na słowo honoru.

Chyba, że Komisja już ogłosiła, że sprawdziła, bo nie wiem?
Z tego co wiem wciąż weryfikują. Ale nie mieli 21 list na wczoraj więc nie uzyskają możliwości startowania tam gdzie podpisów nie zebrano nawet jak ostatecznie zatwierdzą im więcej list niż 21. Między innymi w okręgu tarnowskim listy nie będzie. W związku z tym mam nadzieję, że pogoda 9 października będzie ładna a w pobliskich lasach będzie dużo grzybów ;)
defekator pisze:Szkoda bo naprawdę mieli szanse chociaż na osiągnięcie 3% progu subwencji. (ciekawe czy wówczas przekazali by tą subwencję na cele charytatywne tak jak zapowiadali wcześniej)
Nie wiem jak JKM, ale flyfly miał inne plany:

http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?p=57983#57983
[/quote]

To jedna z większych bolączek Nowej Prawicy. Słaba koordynacja wśród lokalnych działaczy i organizacja pracy na zasadzie zrywu i pospolitego ruszenia. Oraz brak planu działania i odpowiednich dyspozycji. Góra partii mówi jedno a działacze lokalni mówią drugie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

defekator pisze:Z tego co wiem wciąż weryfikują. Ale nie mieli 21 list na wczoraj więc nie uzyskają możliwości startowania tam gdzie podpisów nie zebrano nawet jak ostatecznie zatwierdzą im więcej list niż 21. Między innymi w okręgu tarnowskim listy nie będzie. W związku z tym mam nadzieję, że pogoda 9 października będzie ładna a w pobliskich lasach będzie dużo grzybów ;)
Do wczoraj złożono 22 listy i to jest najważniejsze na tę chwilę. Jeśli przynajmniej 21 z nich zostanie pozytywnie zweryfikowanych, to będą ona ważne i Tarnów też się załapie. Wiadomości z rana były takie, że zatwierdzonych jest 19, a trzy są jeszcze sprawdzane. Bądź dobrej myśli ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

pb pisze:
Do wczoraj złożono 22 listy i to jest najważniejsze na tę chwilę. Jeśli przynajmniej 21 z nich zostanie pozytywnie zweryfikowanych, to będą ona ważne i Tarnów też się załapie. Wiadomości z rana były takie, że zatwierdzonych jest 19, a trzy są jeszcze sprawdzane. Bądź dobrej myśli ;)
Przyznam się szczerze, że nic już z tego nie rozumiem.
Media informują, że NP nie zebrała podpisów w odpowiedniej ilości okręgów zatem w ogóle nie może startować - co jest bzdurą. (uprzedzam, że to żaden spisek tylko zwykłe niedouczenie pismaków)
Chodzą też wersje taka jak Twoja, że jak im uznają to będą mogli wystawić listy w samym kraju.
Sam JKM wydał oświadczenie z którego wynika, że jedyną minimalną szansą na listę ogólnopolską jest pozytywne rozpatrzenie odwołań od decyzji komisji w Gdyni gdzie odrzucono 35 podpisów spełniających wszelkie kryteria. Ale nie nastawia się, że skończy się to po ich myśli. Przynajmniej bierze całą winę na swoje barki a nie na spisek i układ ;)
http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/la_lut ... inua_/1046
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Jakub Kwaśny pisze:A tymczasem, SLD w Tarnowie na spokojnie w poniedziałek, bo taki termin został nam zaproponowany, zgłosił listę wyborczą w okręgu tarnowskim. (..._
Lista została zarejestrowana, oto i opisy kandydatów oraz zdjęcia:
http://www.kubakwasny.pl/aktualnosci.php?id=263
A ja zrobiłem sobie małe zestawienie pod względem proporcji wieku kandydatów na liście i szczerze mówiąc "odmłodzona" lewica (co jest niemal sztandarowym hasłem ostatnich lat) wypada strasznie. :roll: Wyniki poniżej:
Wiek - liczba kandydatów
25-29 - 2 osoby
30-34 - 2 osoby
35-39 - 2 osoby
40-44 - 2 osoby
45-49 - 2 osoby
50-54 - 0 osób
55-59 - 5 osób
60-64 - 2 osoby
60 i więcej - 1 osoba

Zakładając, że osoby do 39 roku życia w swej młodości niewiele miały bądź wcale nie miały do czynienia w swej młodości z poprzednim ustrojem (co nie znaczy, że nie odczuli skutkow) to sklasyfikowałem ich do jednego przedziału. Tych młodych.

do 40 lat - 33,33% wszystkich zgłosszonych kandydatów
40 do 55 lat - 22,22% wszystkich zgłoszonych kandydatów
55 lat i więcej - 44,44% wszystkich zgłoszonych kandydatów

Wychodząc z założenia, że nowe młode oblicze lewicy to ten pierwszy przedział to proporcja mlodych do starszych wynosi 1:2. Zatem na jednego mlodego działacza przypada 2 starszych - być może z jakąs bliżej nam nieznaną przeszłością PRLowską.
Co więcej. Zakładając, że pierwsze trzy miejsca są kluczowe to - objęte są przez młodego i dwie już starsze osoby.
To ja się pytam - kiedy ten "czas na młodych"? No chyba nie teraz co?

PS. Napewno zagłosuję na Kubę Kwaśnego - osobę, która ma siłę, chęć i możliwości, żeby żyło się nam lepiej. Widać, że się stara, jest ambitny i nie zapomina o kontaktach z wyborcami, których zdanie ma znaczenie.
Jednak najzwyklej mnie wkurza gadanie SLD o odbetonowaniu struktur partyjnych po czym to sie słyszy o powrotach Oleksego to znowu widzi sie listy wyborcze, na ktorych dominuje starsze pokolenie a niekiedy wręcz geriatria.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

misha pisze:A ja zrobiłem sobie małe zestawienie pod względem proporcji wieku kandydatów na liście i szczerze mówiąc "odmłodzona" lewica (co jest niemal sztandarowym hasłem ostatnich lat) wypada strasznie. :roll:
Średnia wieku na tej młodej liście jest wyższa niż ja mam lat. Zawsze powtarzałem, że masz tyle lat na ile się czujesz. Czuję się młodo :P i teraz mam dowód, że mam rację :mrgreen:

ODPOWIEDZ