Kto głosował na Kubę Kwasnego?

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Kto g³osowa³ na Kubę Kwasnego?

Post autor: Goscinny »

Ręka do góry i patrzeć, gdzie "wasz" kandydat was ma.
Kubo - tylko nie piernicz, że robisz to dla wyborców i, że będziesz dbał o interesy regionu.
Oszukałeś ludzi, którzy chcieli Ciebie jako radnego - koniec, kropka. Czy gdzieś w trakcie kampanii do Rady Miasta pisałeś, mówiłeś - "zagłosujcie na mnie - zostanę radnym, a za dwa lata jak się uda, to idę na posła, a na moje miejsca wejdzie ktoś inny?"


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ja chętnie rękę podniosę...

Jeśli komuś się wydaje, że jako radny opozycji Kuba jest w stanie zdziałać więcej dla Tarnowa niż jako poseł klubu, który (oby) wejdzie np. do koalicji rządzącej, to jest w błędzie.

Mój scenariusz (oby się sprawdził), to że PiS i SLD jednak odbiorą PO nieco głosów, tak żeby nawet koalicja ze słabiutkim PSL nie wystarczyła platformersom do rządzenia. Wtedy jedynym wyjściem będzie koalicja z SLD, a ci będą aktywnie niwelowali co bardziej drapieżnicze zapędy PO... Już sam pomysł platformersów co do prywatyzacji szkół, który o mały włos, a już od nowego roku szkolnego by zadziałał (gdyby nie ZNP), jasno pokazuje, że jednak dla rządzących musi być jakaś przeciwwaga, która nie pozwoli im na robienie wszystkiego, co tylko wymyślą...

A jeśli tak będzie, to jestem przekonany, że Kuba nie będzie jednym z posłów, o których człowiek w życiu nie usłyszy, ale tak jak go widać w Tarnowie, tak i będzie go widać w Polsce...

Co do stricte działania dla Tarnowa, to umówmy się, że niektórzy obecni parlamentarzyści mają ogromne wpływy w mieście (większy niż 5 czy 6 nawet radnych kupą), więc wyjazd do Warszawy nie jest jednoznaczny z oddaniem walkowerem terenu miasta...
Ostatnio zmieniony 17-06-2011, 13:37 przez Marcin Zaród, łącznie zmieniany 1 raz.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Kuba do Sejmu!

Koniec komentarza w temacie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Marcin Zaród, jak rozumiem nie masz problemu z tym, że ktoś ci mydlił oczy w czasie ostatnich wyborów? Jak z kimś zawierasz umowę na 4 lata, a on po jakims czasie mówi - "spadaj leszczu, mam lepszą fuchę" to jest to dla ciebie normalne?
Powiedzmy, że Kuba wejdzie do Sejmu. Na jego miejsce przyjdzie jakiś przypadkowy osobnik, na którego NIE głosowałeś.
Czy ktoś wybierał go ze świadomością, że może sobie zrezygnować ze stołka Radnego, bo ma szansę na lepszą posadkę?
A o tym, że będa działać na rzecz regionu/miasta to wszyscy kandydaci mówią, bo jakie mają wyjście.
Czym teraz Kuba różni się od posła Rojka? Jak mu nie wyjdzie, to ma dupochron w postaci Radnego.
Jak tak chce działać, to może niech najpierw się zrzeknie stanowiska Radnego? Jeszcze przed wyborami. Niech zaryzykuje.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Goscinny, nie mów mi o wchodzeniu do rady ludzi, na których nie głosowałem, bo w moim okręgu byli kandydaci, którzy dostali ponad 300 głosów, a mimo to nie weszli, choć weszły osoby mające tych głosów koło 200 tylko dlatego, że byli z jedynej słusznej partii, a nie innej.

Goscinny pisze:Czym teraz Kuba różni się od posła Rojka?
A Ty nie widzisz różnicy? Rojek będąc posłem wystartował na radnego, w jednym, jedynym celu, żeby swojemu klubowi naciągnąć głosów jako lokomotywa, natomiast nie miał żadnego zamiaru tym radnym zostawać...

Teraz widzisz różnicę?


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Mysle, ze ci co na Kube glosowali nie beda mieli nic przeciwko, co wiecej, beda zadowoleni jakby udalo mu sie zostac poslem. Twoje zarzuty Goscinny to jest moim zdaniem czepianie sie. Wg Ciebie to jest "spadaj leszczu, mam lepsza fuche", ale rownie dobrze moze byc "wyborco, jako posel jestem w stanie zrobic dla ciebie wiecej". Im wyzej zajdzie Kuba, tym lepiej dla Tarnowa.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dom, tylko trzeba zadać sobie pytanie, czy więcej może zdziałać tu czy tam, wg mnie tu, bo w sejmie jest tylko banda przekrzykujących się pajaców, z których 90% myśli o sobie i tylko o sobie a tymi 10% się nikt nie przejmuje, bo i tak nie mają siły przebicia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dom, czyli jego wyborcy sami nie wiedzą czego chcą. To nie jest czepianie się - to sa fakty - gość ich oszukał nie mówiąc, że może startować do Sejmu mając ich głosy gdzieś.
To samo jest w przypadku posłów, którzy potem idą do Brukseli.
Podjął się pracy jako Radny - czy gdzieś mówił, że na pół kadencji? Jeśli tak - proszę o źródło takiej informacji.
A w p****** o tym, że jako poseł zrobi więcej, to chyba dzieci wierzą. Skoro chciał być posłem, to po co startował na Prezydenta i Radnego? Żeby zachować ciągłość władzy?
A przy obecnych przepisach startowanie jest bezpieczne, bo w razie porażki nadal czeka miejsce Radnego.
Skąd wiesz, że jak zostanie posłem, to przy najbliższych wyborach do Europarlamentu nie zrobi tego samego co teraz? W końcu jako europoseł może jeszcze więcej, prawda?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Ja głosowałem. I zagłosuję do Sejmu także na niego. Trochę Goćcinny gadasz jak laik. Kolega Kwaśny nie wiedział czy go ktoś wystawi do tego Sejmu więc miał nie startować do Rady miasta i czekać czy ewentualnie wybiorą go łaskawie do kandydowania? Przeciez nie wiedziął, bo nie on decvyduje o wystawieniu go na listę :lol:
To jak z surfowaniem. Łapiesz falę i płyniesz. Jak sie nadarzy okazja to skaczesz, a jak nie to płyniesz dalej. Bycie radnym można przerwać z własnej, nieprzymuszonej woli w każdej chwili. I nie musisz nikomu się z tego tłumaczyć. Tak jest w każdym zawodzie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mr Greenback, tylko, że bycie Radnym jest pewną umową z wyborcami. "Wy na mnie głosujecie, a ja będę Radnym". Radnych wybiera się na kadencję, a nie do czasu znalezienia lepszej fuchy. I on tą umowę złamał.
No, ale jak ktos chce, to niech głosuje na niego - tylko potem nie płakać, jaki to zły poseł i, że się nie interesuje miastem, i że głosuje jak mu klub kazał.
Jak widać, radny to była taka przechowalnia z nadzieją, że uda się sięgnąć do lepszego koryta.
Jaką potem będzie miał władzę? Dostanie kartkę jak głosować i będzie karnie podnosił rączki, bo inaczej go wyrzucą z partii.


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

Tak jest w każdym zawodzie.
właśnie, w zawodzie. Zawsze mi się wydawało, że Jakub traktuje politykę jak służbę ludziom. Kuba wielokrotnie powtarzał, że raczej zależy mu na rozwoju naukowym niż politycznym.
Cóż, na ew. wyborze nie tylko skorzystają młodzi członkowie tarnowskiej lewicy, których poseł Kwaśny może za sobą pociągnąć. "Stara gwardia" też pewnie się ucieszy, przecież pociąganie za sznurki jest takie ekscytujące. :(
Ostatnio zmieniony 17-06-2011, 16:35 przez bobasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jeszcze pytanie - jeśli Kuba zostałby tym posłem, to na jego miejsce wchodzi kolejna osoba z listy SLD w okręgu?
Jesli tak, to Radnym zostałby Tomasz Żmuda - głosów 109 !!! Gdyby mu nie pasowało, to w RM byłyby osoby które uzyskały poniżej 100 głosów. Przedstawiciele mieszkańców :) z mniej niż 1% poparciem.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:Mr Greenback, tylko, że bycie Radnym jest pewną umową z wyborcami. "Wy na mnie głosujecie, a ja będę Radnym". Radnych wybiera się na kadencję, a nie do czasu znalezienia lepszej fuchy. I on tą umowę złamał.
No, ale jak ktos chce, to niech głosuje na niego - tylko potem nie płakać, jaki to zły poseł i, że się nie interesuje miastem, i że głosuje jak mu klub kazał.
Jak widać, radny to była taka przechowalnia z nadzieją, że uda się sięgnąć do lepszego koryta.
Jaką potem będzie miał władzę? Dostanie kartkę jak głosować i będzie karnie podnosił rączki, bo inaczej go wyrzucą z partii.
Jak się głosuje na listy-jak w przypadku wyborów samorządowych czy parlamentarnych to zawsze można powiedzieć: odchodze ja, ale partia przysyła kogoś innego ;) A polityka to jedno wielkie koryto i bajki o służbie ludzkości to możecie sobie wiecie gdzie schować. :lol: Jak się raz dorwiesz do koryta to nie odstawisz już od niego ryja. Radny miasta to może wielkie nic. A poseł na Sejm RP mnoże już nieco więcej. A że będzie głosował jak mu Napieralski każe to inna bajka. Na tym właśnie polega dyscyplina partyjna w tym szambie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

Kto głosował na Kubę Kwasnego?
Nie był w moim okręgu. Glosowałem na Marcina Zaroda.
Kuba maiał pomysł na Tarnów, to i dostał mój głos w wyborach Prezydenckich.
Mr Greenback pisze:A polityka to jedno wielkie koryto i bajki o służbie ludzkości to możecie sobie wiecie gdzie schować. :lol:
:mrgreen:


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Goscinny, przypominam sobie Twoją akcję sprzed paru miesięcy w stylu "Kubo, proszę się zająć sprawą przejścia dla pieszych przy parku, bo był wypadek z dwiema dziewczynami". (tak mi się przynajmniej wydaje, że to Ty pisałeś)... Kuba parę godzin później pisał: "Ok, załatwione" i faktycznie sprawę załatwił...

Więc teraz Twoje słowa o "korycie" w kontekście akurat tego radnego są nieco żałosne, bo jeśli ktokolwiek z obecnie urzędujących radnych faktycznie jest dostępny dla mieszkańców, to właśnie on... I jeśli będzie tak skutecznym posłem jak teraz jest radnym, to dla Tarnowa może ugrać wiele, wiele więcej.

ODPOWIEDZ