Mięsny, czyli kiełbasa wyborcza

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.

trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

defekator pisze:Po to aby im się te prognozy nie sprawdziły.
Dokładnie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

a SLD proponuje "unijne pensje". Nic prostszego - podnosimy wszystkie ceny + pensje czterokrotnie i gotowe.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:a SLD proponuje "unijne pensje". Nic prostszego - podnosimy wszystkie ceny + pensje czterokrotnie i gotowe.
Można też dodrukować pieniędzy. ;) Ciekawe jak chcą zrealizować te obietnice.
Jednak świadczy to o tym, że targetują teraz w zupełnie inny elektorat niż dotychczas, koniec z "młodymi wykształconymi" bo oni w to nie uwierzą. Te słowa kierowane są do byłego elektoratu samoobrony, rozmaitych bezrobotnych z wyboru i innych niezbyt rozgarniętych , którym się "należy".

Jak dla mnie to na razie największy kawał kiełbasy w tych wyborach :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

defekator pisze:Jak dla mnie to na razie największy kawał kiełbasy w tych wyborach
To pieczony udziec z dzika, ale jak się okaże nie badanego. Jestem ciekaw jak się ustosunkują wykształceni ekonomiści do tego jakże mądrego pomysłu.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Goscinny pisze:a SLD proponuje "unijne pensje". Nic prostszego - podnosimy wszystkie ceny + pensje czterokrotnie i gotowe.

Pewien klasyk proponował (było to kilkanaście lat temu) obniżenie wszystkich cen "o 50 a nawet 100 procent" :mrgreen:

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

http://www.youtube.com/watch?v=beCASvgdoEw

No i mamy pierwszą debatę kampanii i zarazem najciekawszą z możliwych. Szkoda, że pewnie żadna stacja TV nie będzie tego transmitować. Chociaż może coś pokażą na Superstacji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

.... debata prawdziwej prawicy i prawdziwej lewicy....

Nonono, tego się nie spodziewałem.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

http://www.youtube.com/watch?v=myW4F6xw ... r_embedded

Dobre.

http://www.pjnmovie.pl/archiwum_filmow. ... h=open#top

Średnie, i "Podwawelską"pachnące. (nie licząc wykonania które przypomina reklamy proszku OMO z początku lat 90)

http://www.youtube.com/watch?v=1nU4tcAF ... r_embedded

A tu już klasyka obecnej kampanii. "Z budżetu państwa" ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Niby partia pro Polska, a na końcu napisy po angielsku.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

defekator pisze:http://www.youtube.com/watch?v=beCASvgdoEw

No i mamy pierwszą debatę kampanii i zarazem najciekawszą z możliwych. Szkoda, że pewnie żadna stacja TV nie będzie tego transmitować. Chociaż może coś pokażą na Superstacji.

Było dzisiaj o tej debacie w Trójce.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

pb pisze:
defekator pisze:http://www.youtube.com/watch?v=beCASvgdoEw

No i mamy pierwszą debatę kampanii i zarazem najciekawszą z możliwych. Szkoda, że pewnie żadna stacja TV nie będzie tego transmitować. Chociaż może coś pokażą na Superstacji.

Było dzisiaj o tej debacie w Trójce.
http://polska.newsweek.pl/debata-korwin ... 7,2,1.html

Tu jest obszerne sprawozdanie. Debata była na pewno ciekawa. (.polecam podsumowanie JKMa chociaż Palikot też miał niezłe ) Widziałem obszerne fragmenty, oglądało się świetnie, mimo tego, że w wielu sprawach obaj Janusze się zgadzali, to zaprezentowano dwie różniące się od siebie wizje państwa. Wizerunkowo wygrał Palikot, Korwin miał momentami przewagę merytoryczną chociaż były też momenty gdzie górą był Palikot. Generalnie wskazywałbym na remis. Chociaż zagorzali zwolennicy jednego lub drugiego polityka pewnie obwołają zwycięstwo swojego faworyta.
Szkoda, że debaty w takiej formie gdzie dyskutuje się o konkretach a nie walczy na argumenty ad personam i lanie wody są wyjątkiem a nie standardem.
Ogólnie życzę obydwu aby dostali się do sejmu. Na pewno będzie wówczas ciekawie a poziom debaty publicznej paradoksalnie wzrośnie. Szanse mają niewielkie ale nie zerowe
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ograniczenie liczny radnych w sejmikach i samorządach o 20% JP.

Dlaczego tak mało ??. Po co takiemu miastu jak nasze, tylu radnych ??. Palikot powinien bardziej wyluzować i iść na całość; 50%.

Ogólnie ciekawa debata, rzeczowa. Szkoda że nie w TV :(.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

A mnie JKM wnerwia.
Te jego dwa "żelazne" argumenty na prawdziwość swoich przemyśleń:
1. USA
2. M. Skłodowska

Naturalnie "zapomina", że ten cudowny rozwój USA w XIX i na początku XX wieku skończył wielki krach i gdyby nie New Deal i II Wojna Światowa to nieprędko by się kryzys skończył.
A Skłodowska dostała się na paryski uniwerek. Naturalnie. Musiała tylko próbować trzy razy, a za tym ostatnim do nazwiska doczepiła sobie "Curie".

W ostatniej Angorze za to pisze, że gdyby rodzina mogła się utrzymać z jednej pensji, to kobiety z radością porzuciłyby pracę zawodową i zajęły się domem i wychowaniem dzieci, która "jest ciężka, ale rozwija intelektualnie".

Dla mnie to demagog wcale nie lepszy od tych, których zwalcza.

A Palikot zawiódł mnie w momencie, gdy zajął się brzuchami biskupów. Jakby nie było większych problemów...
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

kato, ale jakby odpowiednio podejść do tematu kościoła, to dziura budżetowa byłaby zaledwie dziurką :)


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

A jak znajdziemy kondominium niemiecko-rosyjskie, to już innych problemów nie będzie.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ