Mięsny, czyli kiełbasa wyborcza

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Nie wiem jak wy ale spodobał mi się program PiS . Mianowicie kurdupel ze świtą opowiadają jak to niedobry Tusk pozatrudniał urzędników. W zamian proponują utworzenie nowego urzędu-rzecznika podatników :lol:
Po drugie widzę także zapowiedź obniżki podatku CiT. A ja siępytam po co? Mamy jedną z naniższych stawek w UE . To co jest sensowniejsze to obniżka kosztów pracy oraz uelastycznienie np.godzin zatrudniania. Tak by ludzie mogli pracować więcej jak mają ochotę.
Program PJN. Podoba mi się zapis o rozliczeniu nas przez US. Ma to sens bo dzisiaj my składamy deklarację a oni i tak sobie liczą sami. Podwójna robota coby obywatel czuł oddech władzy za sobą.
SLD niezrozumiale chce opodatkować tylko biskupów. Powinni wszystkich tak jak Trix pisze. Dziura budżetowa byłaby mniejsza. W końcu czarni tyle gadają o solidarnym państwie więc niech sie dorzucą!
Stosunkowo dużo ciekawych rzeczy mają Demokraci. Ale co z tego skoro tak jak UPR nie dojdą noigdy do momentu gdy będą mogli to wprowadzić w życie...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mr Greenback pisze:Ma to sens bo dzisiaj my składamy deklarację a oni i tak sobie liczą sami.
Sensu to nie ma, bo masz rózne ulgi, rolnicy się inaczej rozliczają (albo wcale). Skąd US ma wiedzieć, ile mam ulgi internetowej, na spłate kredytu, itd.? Przyśle mi jakieś swoje, dziwne wyliczenie i co? Nie zgodze się i tak sam będę musiał wypełnić PIT'a.
Jeśli ktoś nie ma ulg, to dziś za niego PIT'a rozlicza zakład i podatnik tylko zanosi druczek.
Taki pomysł to zwiększenie ilości urzedników w skarbówkach, bo trzeba mieć ludzi do rozliczania wszystkich + rozliczania tych, co się nie zgodzą z drukiem US.
Ew. likwidacja wszystkich ulg bez wyjątku, brak wspólnego rozliczania się małżeństw. No, ale wówczas to nie potrzeba większości urzedasów, bo podatek będzie banalny do wyliczenia.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Mr Greenback pisze: Powinni wszystkich tak jak Trix pisze.
Nie rozumiem czemu tylko "wyższych".
Oczywiste jest ze jeżeli uważam że klerowi z "brakiem podatków" jest dobrze to i mnie też będzie dobrze. Wniosek: chce płacić tyle co oni.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

trix, Oni płaca 'pogłówny' w zależności od wielkości parafii. Od umów o pracę też normalne podatki. Nie wiem czego tu zazdrościć, jak nawet nie można od zakupu samochodu odliczyć vat...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:
Mr Greenback pisze:Ma to sens bo dzisiaj my składamy deklarację a oni i tak sobie liczą sami.
Sensu to nie ma, bo masz rózne ulgi, rolnicy się inaczej rozliczają (albo wcale). Skąd US ma wiedzieć, ile mam ulgi internetowej, na spłate kredytu, itd.? Przyśle mi jakieś swoje, dziwne wyliczenie i co? Nie zgodze się i tak sam będę musiał wypełnić PIT'a.
Jeśli ktoś nie ma ulg, to dziś za niego PIT'a rozlicza zakład i podatnik tylko zanosi druczek.
Taki pomysł to zwiększenie ilości urzedników w skarbówkach, bo trzeba mieć ludzi do rozliczania wszystkich + rozliczania tych, co się nie zgodzą z drukiem US.
Ew. likwidacja wszystkich ulg bez wyjątku, brak wspólnego rozliczania się małżeństw. No, ale wówczas to nie potrzeba większości urzedasów, bo podatek będzie banalny do wyliczenia.
No ja tak właśnie zrozumiałem. Że będą nas rozliczać, ale w zamian znikną ulgi itd. No chyba ba tym polega uproszczenie żeby było łatwo.

Póki co Beata Kempa zrezygnowąła ze startu w wyborach i to jest bardzo dobra wiadomość :mrgreen:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mr Greenback pisze:Póki co Beata Kempa zrezygnowąła ze startu w wyborach i to jest bardzo dobra wiadomość
"Nie wydaje mnie się" :(
http://wybory.onet.pl/parlamentarne-201 ... lnosc.html
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222 pisze:jak nawet nie można od zakupu samochodu odliczyć vat.
Jak mi kupisz samochód, to mogę nie odliczać VAT.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, jak uzbiera z datków, to dlaczego ma sobie nie kupić. Równie dobrze może Twoje dziecko płacić podatek od kieszonkowego - w końcu to też darowizna...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Poza tym datki nie muszą być wcale duże aby mógł sobie kupić nawet niezłą brykę.
Dach nad głową ma za darmo, kosztów utrzymania też bezpośrednio z tego co wiem z własnej kieszeni nie pokrywa. Dzieciakom do szkoły wyprawki kupić nie musi, żona nie suszy głowy o kasę na fryzjera. Nie sądzę też aby miał jakiekolwiek problemy z rozłożeniem płatności na raty skoro robota pewna i bezrobocie nie grozi ;)
W sumie jak się tak zastanowić to z podejrzliwością należałoby traktować raczej tych księży którzy jeżdżą byle czym a nie tych z niezłymi autami ;)
No ale skoro dla wielu ludzi w Polsce najgorszą zbrodnią jest mieć więcej niż inni to jeszcze długo auto lepsze niż to czym jeżdżą sąsiedzi będzie wzbudzało zawiść. Nie tylko u księży zresztą ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222, tyle, że innym ludzie nie dają tak kasy. Wiem, wiem - "nie muszą". Poza "co łaska" za każdy sakrament - bez podatku, zusu, kontroli skarbowej itd. Tez tak chcę. Z raczki do rączki - w zasadzie oficjalnie i poza prawem.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222, tyle, że innym ludzie nie dają tak kasy. Wiem, wiem - "nie muszą". Poza "co łaska" za każdy sakrament - bez podatku, zusu, kontroli skarbowej itd. Tez tak chcę. Z raczki do rączki - w zasadzie oficjalnie i poza prawem.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

ad2222 pisze:trix, Oni płaca 'pogłówny' w zależności od wielkości parafii. Od umów o pracę też normalne podatki. Nie wiem czego tu zazdrościć, jak nawet nie można od zakupu samochodu odliczyć vat...
Hahahahaha :D, no jak to przecież ONI podatków nie płacą :D.

Rozwiązanie rozliczeń PiT-u jest jego całkowita likwidacja. To co się dzieje teraz moim zdaniem, ma na celu znowu zwiększenie liczby stołków w urzędach "dla naszego dobra".
Podatki powinny być proste, każdy kto potrafi policzyć do 100 wie ile ma zapłacić, i koniec. Absurdem są szkolenia pt: jak zapłacić podatek VAT. Nie dość że ze mnie to zdzierają, to jeszcze muszę się dobrze nastawić, bo jak nie to mi dowalą karę. Przecież to normalne nie jest.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

ad2222 pisze:
Mr Greenback pisze:Póki co Beata Kempa zrezygnowąła ze startu w wyborach i to jest bardzo dobra wiadomość
"Nie wydaje mnie się" :(
http://wybory.onet.pl/parlamentarne-201 ... lnosc.html
A mogło być tak pięknie.... :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny pisze:ad2222, tyle, że innym ludzie nie dają tak kasy. Wiem, wiem - "nie muszą". Poza "co łaska" za każdy sakrament - bez podatku, zusu, kontroli skarbowej itd. Tez tak chcę. Z raczki do rączki - w zasadzie oficjalnie i poza prawem.
Nie wiem jak Ty, ale ja nie spotkałem się z wymuszaniem datków. Może miałeś po prostu pecha.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

http://www.rmf24.pl/raport-wybory-parla ... nId,359226 Cieszy frekwencja. Do wyborów panowie bo może nie wszystko stracone i takie seanse jakie zafundował wczoraj Hofman u Tomasza Lisa będą dalej ujadaniem psa zza płota. On nawet nie krył wczoraj, że wyroki sądów PiS ma głeboko w dupie. :roll:
Debata była fantastyczna i pasjonująca. Ale Kalisz mógł pogrążyć Hofmana po całości niestety nie posłużył się argumentem jechania po wsi przez Adasia, gdy ten powiedział jakim to jest fanem mądrości ludowej.
Nowak się ośmieszył i spowodował salwę śmiechu jak wspomniał o sukcesie w budowie autostrad. Raz dał się sprowokować Hofmanowi, ale w sumie nie wypał najgorzej i tak.
Dla mnie najfajniej wypadl Poncyljusz i szkoda, że co by nie było utalentowany polityk był poza Sejmem.No a na to się zanosi. Palikot to zaliczył ze 3 wtopy. Najpierw twierdzeniem, że Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę(wszyscy mamy dość już tego tematu), potem jak stwierdził, że jak obejmie władzę to rządzić będą fachowcy nie z jego partii i na koniec Poncyljusz wypunktował go za brak kadr. Sczera prawda. Doceniam zaangażowanie ludzi w Ruch Palikota, ale jak to słuszneie zauważył Poncyljusz-jest Palikot, rzecznik ds.mniejszośc seksualnych i dalej to tylko plaża :roll: . W ogóle Janusz sam sobie przeczy. Najpierw mówił o tym, że on nie zbiera politycznych trupów z innych partii, po czym usłyszeliśy o zapowiadanym na dzisiaj "sensacyjnym" transferze polityka SLD. No to zbiera te trupy czy nie zbiera w końcu ? :lol: No i oby sensacja nie była tym samym co Tymochowicz, bo zmarnuje to co osiągnął przez ostatnie tygodnie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ