Mięsny, czyli kiełbasa wyborcza

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Keleos pisze:
to nie MY-potencjalni wyborcy SLD mamy znać wasz program, tylko WY-nasi potencjalni przedstawiciele macie nam go podać na tacy.
Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który (o zgrozo, bo młody człowiek) jest fanatykiem PiSu... na jakiekolwiek słowo o tym, że PiS jedyne co robi to ujada na PO, odpowiada bym sobie poszukał i poczytał programu oraz tego co zrobili... mówię, że to oni mają mi powiedzieć, a nie ja mam szukać... grochem o ścianę. "Poszukaj i poczytaj".
Nastąpiło odwrócenie demokracji. To my mamy zabiegać żeby te żłoby siedziały tam i opowiadały p****** za haracz pobierany od nas. Tymczasem jednomandatowe okręgi wyborcze do Sejmu wyleczyłyby tą hołotę, która musiałaby zacząć odpowiadać za to czy cokolwiek robi dla NAS WYBORCÓW. Bo jak robi dla NAS-WYBORCOW tzw. nic to jedna kadencja i do roboty.
A tak to Grzesiu Napieralski, ktory nie przepracował nawet 5 lat w życiu- wielkim politykiem jest. Dla Szczecina nie zrobił dosłownie nic. Spytacie wiec skad sie wzial? Raz został posłem w zastępstwie, a drugi raz wybrali go miażdzącą ilościa głosów-coś poniżej 30.tysięcy. Czyli co 14.(!!!) osoba w Szczecinie oddala na dziada glos. Ale dzieki proporcjonalnym wyborom mowi o sobie lider 3.sily w Polsce. Demokracja zgnila. I mam nadzieje, ze ktos w koncu skonczy z ta farsa zwana wyborami w obecnym ksztalcie i wprowadzi jednomandatwoe okregi.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

defekator pisze: Weź np taki scenariusz. JKM kierując się starym programem obiecuje wyjście z Unii za wszelką cenę - jakimś cudem (np. zbankrutowała Hiszpania lub Włochy) zdobywa władzę. Opuszczamy EU a jego rząd zaczyna wprowadzać obiecane liberalne reformy, na których sukces potrzeba jednak czasu. A że są to reformy bardzo bolesne, zwłaszcza dla dużej części rozmaitych uprzywilejowanych szybko traci poparcie i na fali niezadowolenia do władzy dochodzi PIS lub inna Samoobrona i zaczynają uskuteczniać hasła solidarności społecznej, miłości do związków zawodowych, obrony jedynie słusznych narodowych przedsiębiorstw, ochrony uciśnionych itp. Udaje im się to wszystko przeprowadzić, bo nie ma już blokady w postaci prawa Unijnego. Gospodarka się załamuje i podążamy w ślady Białorusi ;)
Odrobinę optymizmu. Kolesiostwa nie jest więcej niż 50, tylko 10-15%. Posunięcia wolnorynkowe zrobią "dobrze" większości obywateli. Osobiście dopatrywałbym się zagrożenia ze strony nazwijmy to sitwy, której nie jest na rękę wolny rynek. Oni mogliby (zresztą cały czas to robią) mocno przeszkadzać, lub ewentualnie próbować obalić takie rządy, w imię DEMOKRACJI.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego że właściwie w zasadniczej większości, lub samej większości, maja podejście do życia takiej jak KNP; niskie podatki, własność, przestrzeganie prawa itp. Niestety mała liczą osób zadaje sobie trud weryfikowania tego co się dzieje, z tym co obiecano, dlatego mam takie zdanie o demokracji a nie inne. Po tym co robi teraz PO (czepiam sie ich bo oni sprawują rządy), w ankiecie na forum NADAL 7 osób chce oddać na nich głos. Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Pisać ze jest źle, i prosić o to żeby było jeszcze gorzej, no chyba ze ktoś uważa że jest dobrze, lub siedzi na garnuszku państwa, to co innego.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

ciekaw jestem tylko tego, który poseł/senator dorwawszy się już do żłobu, będzie piłował gałąź, na której siedzi i głosował na wybory bezpośrednie, jednomandatowe okręgi etc. pomarzyć zawsze można - proponuję dołożenia do puli jeszcze procedury impeachmentu, a co :evil:
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

maup pisze:ciekaw jestem tylko tego, który poseł/senator dorwawszy się już do żłobu, będzie piłował gałąź, na której siedzi i głosował na wybory bezpośrednie, jednomandatowe okręgi etc. pomarzyć zawsze można - proponuję dołożenia do puli jeszcze procedury impeachmentu, a co :evil:
Ten kto będzie miał w tym biznes. 100.000 ludzi wnosi projekt i lobbuje u swoich parlamentarzystów(tych z mocnym poparciem wswoim okręgu). Taki projekt ma szansę zaistnieć. A tutaj równie ciekawa inicjatywa:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/politycy ... omosc.html Kto jest za?? :mrgreen:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Raczej nie, z każdego uczciwego będzie można zrobić matoła, bo nie jest po myśli komuś tam.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Mr Greenback pisze: Taki projekt ma szansę zaistnieć
bardzo bym chciał w to wierzyć, ale mój mały maupi rozumek usilnie rozróżnia szansę od realnego prawdopodobieństwa :(
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Mr Greenback pisze: Ten kto będzie miał w tym biznes. 100.000 ludzi wnosi projekt i lobbuje u swoich parlamentarzystów(tych z mocnym poparciem wswoim okręgu). Taki projekt ma szansę zaistnieć.

Do tej pory przez 20 lat nie przeszedł ani jeden obywatelski projekt ustawy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

Jakub Kwaśny pisze:
sybirak pisze:Na sprawy kościoła, np. finansowanie taka lewica jak SLD w swoim programie nie ma nawet linijki tekstu.
Sybiraku, mijasz się z prawdą. Deklaracja programowa SLD jest niezmienna w tej materii, wystarczy prześledzić dokumenty z poprzednich kampanii. Jeżeli zaś mówisz o tegorocznym programie; to gdybyś bacznie przyglądał się sytuacji, wiedziałbyś, że SLD postanowił przedstawiać swoje propozycje w odłonach, więc to jeszcze nie koniec i te tematy też będą poruszane.
Deklaracja deklaracją a "prawdziwe oblicze" SLD już nie raz pokazało, zwłaszcza gdy rządziło.
W każdym razie coraz pewniejszy jest scenariusz głosowania na PiS, zamiast Sld. Ma to doprowadzić do koalicji pissld, a w konsekwencji "pogrzeb" "lewicy". Chodzi o pokazanie "plastikowym chłopcom", że ich odwieczni wyborcy mają już dość kompromisów (szkoła Kwaśniewskiego) i wybierania mniejszego zła.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

sybirak pisze: koalicji pissld, a w konsekwencji "pogrzeb" "lewicy"
wiesz co, chyba jestem zbyt trzeźwy, żeby to zrozumieć, chyba że chodzi Ci o ostateczną kompromitację obu partyj i wymazanie ich ze sceny politycznej ale czy to jednak nie odbyłoby się zbyt dużym kosztem?

jeszcze do Kuby: proszę nie wmawiaj nam, że masz tak totalną sklerozę i nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Kościół kat. jako instytucja w Polsce od stuleci miał miał i ma nadal uprzywilejowaną pozycję, wliczając w to lata po II WŚ i ŻADEN z rządów czy parlamentów po 1989. roku nie zrobił nic, żeby tę patologię wyeliminować, wręcz odwrotnie, a szczególny mam tu żal właśnie do tzw*. lewicy, która podczas kampanii wyborczych napinała muskuły i opowiadała, jacy to oni nie są postępowi a po wyborach - sam Pan wisz... :evil:

-----------------------------------------------------------------------------------
* - lewica w Polsce od dawna jest lewicą tylko z nazwy i genów
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

"Parcie na stołki"jest w sld tak wielkie, że po wyborach prawie na pewno wejdą w koalicję. Z kim, to zależy np. od tego kto wygra.
Jeśli z pisem, to bardzo prawdopodobne, że sld "podzieli" los samoobrony. I oby, bo czas już najwyższy na prawdziwą lewicę.
Jeśli z po, to zapewne będzie kolejny podział sldu, a wtedy jeszcze trochę "poistnieją".
Pis, z kolei jako "wygodny wróg" po, a także dzięki twardemu, moherowemu elektoracie, jeszcze conajmniej dwie kadencje będzie w sejmie.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Hmmmm czy ja żyje w innym świecie, albo oglądam inne programy? Chyba skutecznie raport Kalisza pokazał, że taka koalicja to bajki, którymi PO próbuje straszyć wyborców lewicy.

Jeżeli natomiast chodzi o kwestie rozdziału Państwa od Kościoła, to tak jakby czasy się zmieniły. Kto inny teraz w SLD sprawuje władze i nie ma zagrożenia, że zapis programowy o rozdziale państwa od kościołów nie będzie relatywizowany. Podkreślam, że SLD nie jest antyreligijne; ale jesteśmy za ucywilizowaniem stosunków państwo - kościoły.

Chyba pokazałem to wielokrotnie pracując jako radny, gdzie nie miałem problemów by pytać władze miasta np. o dofinansowanie dla pomnika Jana Pawła II przy kościele Karoliny Kózkówny, czy o sprawę budowy krzyża na górze św. Marcina.

Ale oczywiście każdy powód jest dobry aby uderzyć.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... __ale.html SLD jednak podziękujmy. A tak przy okazji: afery kolczykowej w Krakowie nie było i dlatego lider z Krakowa nie startuje, a w ogóle na liście w pierwszej dyszce są prawie sami spadochroniarze :D Oj ci (pseudo)socjaliści.... :-/
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Kuba, postaraj się zbudować wizerunek, ale swój, osobisty a nie broń za wszelką cenę partii, która jak widać powyżej, stawia na sprawdzone nazwiska, czytaj nihil novi. Nawet jak tym razem przepadniesz w wyborach (bo ludzie będą głosować na Kubę Kwaśnego ale do parlamentu wejdzie ten, który ma ustawioną pozycję na liście) masz szansę na zbudowanie własnej pozycji w samorządzie, powiedzmy do następnych wyborów.
Ale proszę, odejdź od trucia dyrdymałów "po linii" i pracuj nad osobistą wiarygodnością - jak na razie dobrze Ci idzie, szkoda tego zaprzepaścić w imię dyscypliny partyjnej.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

Jakub Kwaśny pisze: Kto inny teraz w SLD sprawuje władze i nie ma zagrożenia, że zapis programowy o rozdziale państwa od kościołów nie będzie relatywizowany. Podkreślam, że SLD nie jest antyreligijne; ale jesteśmy za ucywilizowaniem stosunków państwo - kościoły.
Nie ma zagrożenia, że nie będzie relatywizowany?
Albo literówka, albo napisałeś szczerą prawdę o SLD. Piękne programy i założenia, a jak przychodzi co do czego to realtywizm.
Obawiam się, że większość wyborców SLD tak go właśnie postrzega.
Dodatkowo, Palikot na tym tle też parę "punktów" SLDowi uszczknie.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

maup pisze:Kuba, postaraj się zbudować wizerunek, ale swój, osobisty a nie broń za wszelką cenę partii, która jak widać powyżej, stawia na sprawdzone nazwiska, czytaj nihil novi.
Nie pamiętam kto to powiedział, że gdyby nie socjalizm, to byłoby tylu wspaniałych, dobrych i uczciwych ludzi.
Ostatnio zmieniony 31-07-2011, 20:37 przez trix, łącznie zmieniany 1 raz.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ