Wyniki wyborów

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.

dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Koalicja PO-PSL jest chyba najbardziej prawdopodobna .
PiS jak zwykle moralnym zwycięzcą po raz szósty z rzędu :lol:
Co do mandatów w Tarnowie :
Do Senatu wejdzie na pewno Ciepiela w sumie najlepszy wybór sam na niego zagłosowałem .
Do Sejmu 4 mandaty Pis 3 PO 1 PSL 1 RPP :D .
Znowu wejdzie marianowska , rojek :-x niestety na wsi na zmiany jeszcze musimy poczekać .

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

dafi33 pisze:Koalicja PO-PSL jest chyba najbardziej prawdopodobna .
PiS jak zwykle moralnym zwycięzcą po raz szósty z rzędu :lol:
Co do mandatów w Tarnowie :
Do Senatu wejdzie na pewno Ciepiela w sumie najlepszy wybór sam na niego zagłosowałem .
Do Sejmu 4 mandaty Pis 3 PO 1 PSL 1 RPP :D .
Znowu wejdzie marianowska , rojek :-x niestety na wsi na zmiany jeszcze musimy poczekać .
W Tarnowie RP nie osi agnie mandatu. 1 dla PSL reszta PiS i PO. Cieszy, że mądrzejsi coraz mądrzej głosują i PiS ze swoim zaklinaniem rzeczywistości nie zajedzie daleko. SLD zgodnie z przewidywaniami-czyli wpie*dol :D :D
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Weredyk

Post autor: Weredyk »

RDN

W okręgu tarnowskim PiS wygrywa z PO
Na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddało prawie 113 tysięcy wyborców. Na Platformę niecałe 77 tysięcy głosujących.

W PiS-ie największą liczbę głosów zdobył Edward Czesak, w następnej kolejności są Włodzimierz Bernacki i Józef Rojek oraz Michał Wojtkiewicz i Jan Ziobro. Jeżeli PiS zdobędzie 5 mandatów to właśnie ci politycy będą reprezentować region w parlamencie.

W PO miażdżącą przewagą głosów wygrywa Aleksander Grad. Głosowało na niego ponad 23 tysiące osób.
W następnej kolejności są Robert Wardzała, na którego swój głos oddało ponad 10 tys. wyborców i Urszula Augustyn, która zdobyła 9 tys. 700 głosów. Platforma Obywatelska może mieć w Sejmie czterech przedstawicieli.

Z PSL najwięcej głosów zdobył Andrzej Sztorc.


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Ubawiła mnie przysięga, którą zafundował swoim ludziom Palikot. Na końcu brakowało tylko "Tak mi dopomóż Bóg".
:)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

dafi33 pisze: Znowu wejdzie marianowska , rojek :-x niestety na wsi na zmiany jeszcze musimy poczekać .

Ale to właśnie wieś i małe miasteczka wprowadziły Palikota do sejmu:
http://wybory.gazeta.pl/wyboryparlament ... eczek.html

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

dafi33 pisze: Do Senatu wejdzie na pewno Ciepiela w sumie najlepszy wybór sam na niego zagłosowałem .
To, że na niego głosowałeś, to jeszcze mało. Chyba jeden mandat jest do zdobycia w naszym okręgu i jeżeli tak, to z pewnością dostanie go Wiatr. Gdzieś widziałem, że jego przewaga nad Ciepielą jest ogromna.

PS O, tutaj masz: http://www.tarnowianin.com/2113_640__ko ... losow.html
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

gushman pisze:
dafi33 pisze: Do Senatu wejdzie na pewno Ciepiela w sumie najlepszy wybór sam na niego zagłosowałem .
To, że na niego głosowałeś, to jeszcze mało. Chyba jeden mandat jest do zdobycia w naszym okręgu i jeżeli tak, to z pewnością dostanie go Wiatr. Gdzieś widziałem, że jego przewaga nad Ciepielą jest ogromna.

PS O, tutaj masz: http://www.tarnowianin.com/2113_640__ko ... losow.html
Okręgi jednomandatowe zatem jeden mandat na pewno. Tarnów był skazany na PiSdzielca z urzędu bo okręg to jednak nie samo miasto, ale wszystkie wiochy po Wieliczkę...
A propos Palikota. Ja nie wiem ja ty patrzysz defekatorze na grafiki, ale wyraźnie widać ze na wsi Palikot nie istniał, a poparly go miasta od 50tysięcy wzwyż. :roll:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Cubaza
Rhetor
Posty: 3787
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Dane z dwóch okręgów na teraźniejszą chwilę bo nie chciało mi się więcej chodzić ;)
Na Waryńskiego w komisji w przedszkolu zdecydowane zwycięstwo PIS. Jednak nie mogę podać danych bo mi rusztowanie przeszkadzało i kartki były zabrudzone :P
Komisja na rynku:
128 osób uprawnionych głosowało na PIS.
129 osób głosowało na PO.
Grad zdobył 51 głosów
Augustyn 35 głosów
Kwaśny 27 głosów
Potem dopiero osoby z pis bodajże 24 głosy miał pierwszy.

Komisja na Brodzińskiego:
336 osób na PO
223 na PIS
Grad - 107 głosów
Augustyn 92 głosy
Kwaśny 54 głosy
Bernacki - 40głosów.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Cubaza pisze:Dane z dwóch okręgów na teraźniejszą chwilę bo nie chciało mi się więcej chodzić ;)

Nie męcz się:
http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/120000 ... tml#tabs-1

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Mr Greenback pisze: A propos Palikota. Ja nie wiem ja ty patrzysz defekatorze na grafiki, ale wyraźnie widać ze na wsi Palikot nie istniał, a poparly go miasta od 50tysięcy wzwyż. :roll:
Ja nie wiem na co Ty patrzysz ale jest tam wyraźnie napisane:

Poparli go głównie ludzie ze wsi (28,4 proc.) i niewielkich miasteczek (26,5 proc.). Tylko 14 proc. jego wyborców to ludzie z miast powyżej 500 tysięcy mieszkańców.

Zatem ponad połowa wyborców Palikota to ludzie ze wsi lub małych miasteczek (a małe miasteczko na pewno nie jest miastem powyżej 50 tys mieszkańców).


Cubaza
Rhetor
Posty: 3787
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

pb, dzięki ;) Ale szedłem tamtędy bo miałem po drodze :P Dalej mi się iść nie chciało po prostu ;)
Dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Weredyk pisze:W okręgu tarnowskim PiS wygrywa z PO
Na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddało prawie 113 tysięcy wyborców. Na Platformę niecałe 77 tysięcy głosujących.
W mieście Tarnowie:

PO: 19925 (41,08%)
PiS: 16632 (34,29%)
SLD: 4309 (8,88%)
RP: 4177 (8,61%)
PSL: 1456 (3,00%)
PJN: 1437 (2,96%)
Prawica: 362 (0,75%)
PPP: 209 (0,43%)

http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/120000 ... tml#tabs-1

Cubaza, tu przynajmniej kartki są czytelne ;)
Ostatnio zmieniony 10-10-2011, 09:55 przez pb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Na podstawie 100% protokołów do senatu wchodzi Wiatr z wynikiem 52 814 tys. głosów, co daje 38,69% oddanych głosów, Ciepiela 47 686 tys. głosów - 34,93%. Z jednej strony szkoda z drugiej nie ma tego złego, nadal mamy wicemarszałka w województwie ;)

P.S.
Mr Greenback, okręg 35 do senatu to powiaty Dąbrowski, Tarnowski i Tarnowski Grodzki. Wieliczka i Bochnia z przyległościami to okręg 34.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Baxon pisze:Mr Greenback, okręg 35 do senatu to powiaty Dąbrowski, Tarnowski i Tarnowski Grodzki. Wieliczka i Bochnia z przyległościami to okręg 34.
I tam też wchodzi niewielką różnicą kandydat PiS-u.
Ale za to w Krakowie przepadła Zuza Kurtyka.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

W Tarnowie SLD to tylko Kuba Kwaśny. 3,5 tys. z 4 300 wszystkich to zupełna dominacja. Znaczy się lokalna struktura to bryndza zupełna, skoro ponad 80% kasuje "nowicjusz"...

Kuba, najwyższy czas przeprosić się z PiS i startować z ich listy. Miałbyś w cuglach swój fotel w Sejmie. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ