Tarnów na drogowskazach

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »



suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Ale czemu "skandal".
Właśnie po przedstawieniu tego projektu w 2009 roku, rozpoczęła się dyskusja między innymi na tym forum, aby to zmienić i aby władze lobbowały za naniesieniem miasta Tarnów jako miasto kierunkowe.
A że przepisy mówią inaczej i pewnie sprawa będzie nie do przeskoczenia, to już insza inszość :(
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

suraiw pisze:Ale czemu "skandal".
Właśnie po przedstawieniu tego projektu w 2009 roku, rozpoczęła się dyskusja między innymi na tym forum, aby to zmienić i aby władze lobbowały za naniesieniem miasta Tarnów jako miasto kierunkowe.
A że przepisy mówią inaczej i pewnie sprawa będzie nie do przeskoczenia, to już insza inszość :(
No właśnie "PRZEPISY"
Jak słysze to słowo,to mnie skręca.
I nie mam tu na myśli tych konkretnych,spójnych i naprawdę słusznych.
Zawzyczaj na taką niemożność obejścia owych "przepisów"mają bezpośredni wpłych ich twórcy.
Bo niby co i komu przeszkadzało by,jak Tarnów byłby umieszczony na drogowskazie zaraz pod Rzeszowem?
Czy to była by jakaś całkowita destabilizacja oznakowania dróg w polsce??

Aha zapomniałem PRZEISY NA TO NIE POZWALAJĄ :mrgreen:


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Ale spokojnie. Tarnów zapewne będzie na każdej tablicy mówiącej o odległości do najbliższych miast, które są umieszczane za każdym węzłem.
Już w tej chwili Tarnów jest dwa razy, za węzłem wielickim i za węzłem bieżanowskim na tablicy mówiącej jaka jest odległość do tych miast.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

No dokładnie, od Krakowa już będzie Tarnów, więc nie ma co płakać, po co przy zachodniej granicy drogowskaz na Tarnów ? Aż tak znaczące to miasto to nie jest. Poza tym jak ktoś jeździ trasy w Polsce to raczej wie gdzie się ma kierować itp, a nie tylko kieruje sie drogowskazami

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Szkoda że na węźle zachodnim nie ma już Tarnowa (Tarnowa Zachodniego, Tarnowa-Mościc) na drogowskazach, są tylko Azoty. I czy węzły będą się nazywać "Tarnów Zachód" i "Tarnów Północ" czy jakoś inaczej? Szkoda także że na znaku obok Rzeszowa i Korczowej (PL)(UA) nie pojawi się tez Tarnów (tak powiedzmy od Bochni), i w drugą stronę od ok. Dębicy - tu będzie pewnie na znakach jako miejscowość kierunkowa tylko Kraków i Jędrzychowice (PL)(D)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

zicc, węzły będą się nazywać węzeł Wierzchosławice i węzeł Krzyż.
Poza tym odgrzewanie newsów z 2009 roku i nazywanie ich za skandal jest trochę dziwne ;) O tym wiadomo już od dawna dawna, że tak się to będzie nazywać :)

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

A nie miało być tak, że nazwy węzłów miały być powiązane z nazwami miast/kierunków geograficznych? Bój rozpoczęły władze Gliwic które zamiast węzła Sośnica chciały mieć Gliwice-Sośnica. Chodziło o to aby zniknęły nic nie mówiące nazwy węzłów jak Pikutkowo, Rząśnica itp. I coś mi się kojarzy że obok Tarnowa miało być Tarnów-Zachód i Tarnów-Północ


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Takie były plany, ale z tego co mi się wydaje to to nie przeszło. Chyba pozostało tak jak jest, jednak nie daję sobie głowę uciąć.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ja natomiast słyszałem, że przeszła zmiana tylko węzła Krzyż na Tarnów Północ, ale czy ktoś to może potwierdzić? Na tablicach z odległościami Tarnów się od Krakowa pojawi. Od granicy wschodniej natomiast raczej nie.

Na projekcie jest tylko oznakowanie poglądowe, podejrzewam, że szczegółowe wytyczne pojawią się na etapie zatwierdzania ostatecznego projektu wykonawczego oznakowania, to się robi zwykle na końcu budowy... Po ujawnieniu tego projektu rozpoczęła się burza nt. oznakowania, czy miasto coś w tej sprawie lobbuje to już insza inszość.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Nazwa węz³a.

Post autor: gumini_0317 »

Ja jako mieszkaniec Gminy Wierzchosławice chciałbym, aby węzeł miał w nazwie "Wierzchosławice." Gdyby prosto z węzła zjeżdżało się na Krakowską lub Witosa/Kwiatkowskiego to niech się nazywa jak chce.
Teraz mamy same problemy ze względu na budowę. Zniszczona "ścieżka rowerowa". Chodnik rozebrany. Kilka dróg zamkniętych. A przez Ostrów będzie teraz połączenie Mościc z Węzłem. Tragedia. Niech chociaż za to mamy w nazwie "Wierzchosławice".

A z tym Krzyżem to już wymyślili. Na A4 (Katowice-Kraków) są m.in. węzły:
-Murckowska
-Brzęczkowice
-Jeleń
-Byczyna
-Balin
-Rudno
i jakoś da się przeżyć.
Dobre oznakowanie powinno wszystko załatwić, choć teraz i tak dużo kierowców ma nawigację i praktycznie nie patrzą na znaki. Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

W sumie Wierzchosławice to osobna miejscowość, ale jak by nie patrzeć, Krzyż jest obecnie dzielnicą administracyjną Tarnowa. Także może jakaś konsekwencja w nazewnictwie?! Ale niech robią jak chcą, bo kto ma dojechać to i tak dojedzie, bo pozostaną jeszcze numerki dróg na znakach i miejscowości kierunkowe :-) :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Przedstawiam Państwu specjalny i szczegółowy projekt, z uproszczonymi wizualizacjami dot. oznakowania autostrady A4 i DK4 /94 na odcinku Kraków - Tarnów. NOWY PROJEKT z odpowiednim pismem zostanie wysłany już w najbliższy wtorek do GDDKiA w Krakowie, a także dostarczony zostanie do wybranych urzędów w Tarnowie.

Główne tematy poruszone w NOWYM PROJEKCIE:
- Uwzględnianie nazwy „Tarnów” na tablicach szlakowych, drogowskazowych i kierunkowych na DK4
- Uwzględnianie nazwy „Tarnów” na tablicach drogowskazowych i kierunkowych na autostradzie A4
- Korekta dotycząca zmiany nazewnictwa węzłów autostradowych prowadzących do Tarnowa z „Wierzchosławice” i „Krzyż” na: „Tarnów - Zachód” i „Tarnów – Północ”
- Podawanie szczegółowych informacji dotyczących miasta na zjazdach z autostrady A4.


Zapraszam do zapoznania się z NOWYM PROJEKTEM (wersja PDF):

Obrazek

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Kolego drogi! Bawisz się w zmiany nazw obiektów, więc zacznij od siebie ;) W podpisie masz
Relacja z otwarcia dworca Tarnów Główny:
http://www.youtube.com/watch?v=6r6Jpe5D ... r_embedded
Nie istnieje takie coś jak Tarnów Główny. To taki megalomański twór.

Co do nazwy węzłów: Zmieniajcie. Jestem za. Wkrótce to wam tylko nazwa węzła zostanie w pamięci. Wezła, z którego nie dojedziecie do Tarnowa. Most w Ostrowie zostanie zamknięty i wtedy dopiero będą jaja. Pomijając już, że nazwa węzła jest niegramatyczna :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

gumini_0317, Drogi Kolego! Oficjalnie tarnowski Dworzec Główny ma nazwę Tarnów Główny - odsyłam do strony internetowej spółki PKP Dworce Kolejowe: http://dworcekolejowe.pl/ , a także do Google: http://www.google.pl/#pq=dworzec+tarn%C ... 66&bih=677


Tak wygląda sprawa nazewnictwa naszego dworca. Nie jest jednak używana przez PLK. Akcja związana z uwzględnianiem nazwy Tarnów Główny w rozkładach jazdy i na peronach jest już w toku. Pismo wyszło z MRM w Tarnowie i przekazana została dalej.
Ostatnio zmieniony 25-09-2011, 13:05 przez Dawid D, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ