Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

próg akurat na Krasińskiego jest i to właśnie od tej strony, z której zwykle atakują dzwonnicy. co do oznakowań - jak się jakaś łajza uprze to ani wisząca 2m nad jezdnią tarcza znaku stop o średnicy metra nie pomoże
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

dzisiaj Mościckiego/Krasinskiego KBR trafil inne auto ;) bo po co na stopie stawać, Nie zwalniajcie przed tymi skrzyżowaniami, jedźcie 50 albo i wiecej..jak was ktos trafi żebyście nie mieli potem skwaszonej miny :) no ale co poniektórzy sa super kierowcami nie mieszkają tutaj ale wiedza lepiej ile jezdzic i jak sie zachowac ;-)

ostatni tydzień: 3 poważniejsze stłuczki



dlaczego mieszkający po za miastem, posiadacze rejestracji KTA itp płacą niższą składkę OC?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Rodowity pisze:ostatni tydzień: 3 poważniejsze stłuczki
Wobec powyższego należy tam postawić światła - tok rozumowania TZDM
Trzeba tam zrobić progi zwalniające, najlepiej dwa pod rząd i "krótkie", żeby nie dało się ich przeskoczyć autem z miękkim zawieszeniem - tok rozumowania mój, zapewne nie tylko mój


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Moim zdaniem w takich miejscach powinniśmy zrobić po prostu strefę wolnego ruchu, nikt nie ma pierwszeństwa, każdy wie, że ma zwolnić i samemu się dogadać z innymi kierowcami i taką strefą powinny być objęte wszystkie uliczki w centrum miasta. Uprzywilejowane byłyby tylko główne drogi.

Ale wiadomo, że to nierealne w obecnej mentalności, ludzie są za bardzo wytresowani znakami i posiadają "ego pierwszeństwa", czyli strasznie chcą pokazać, że to oni tutaj mają pierwszeństwo, że to oni znają przepisy i oni mają rację.
Choć ja oczywiście mając możliwość przepchałbym to na siłę tak, aby się lud nauczył szacunku i harmonii.

Ale w takim razie skrzyżowanie równorzędne, wtedy każdy zwolni, jeśli będzie dzwoń to przy małej prędkości.

Pozostaje tylko kwestia przyzwyczajenia ludzi do nowego oznakowania, wielu pewnie nie zwróciłoby uwagi.

Stawianie jakiś wkurwiających progów sobie darujcie, nie po to robimy drogi, żeby po nich skakać co ?


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Rodowity pisze:dlaczego mieszkający po za miastem, posiadacze rejestracji KTA itp płacą niższą składkę OC?
Może lepiej jeżdżą i mają mniej wypadków?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

flyfly, nie po to też mamy drogi, żeby jakiś pajac nie patrzący na znaki/nie znający przepisów, kogoś okaleczył lub zabił, wolę skakać po drodze a dojechać do celu w jednym kawałku.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Lechu pisze:
Rodowity pisze:dlaczego mieszkający po za miastem, posiadacze rejestracji KTA itp płacą niższą składkę OC?
Może lepiej jeżdżą i mają mniej wypadków?

Co widać codziennie w Tarnowie i ich zachowaniu na drodze...


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Jeśli to cie dowartościowuje, to dalej żyj w takim przekonaniu :)

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Rodowity pisze:
Lechu pisze:
Rodowity pisze:dlaczego mieszkający po za miastem, posiadacze rejestracji KTA itp płacą niższą składkę OC?
Może lepiej jeżdżą i mają mniej wypadków?

Co widać codziennie w Tarnowie i ich zachowaniu na drodze...

Miałem niedawno stłuczkę. Walnął mnie w drzwi na rondzie facet z tablicami KT.

Skoro KTA płaci mniejsze składki niż KT to dlatego, że firmy ubezpieczeniowe wyliczyły sobie, że KT powinny płacić więcej, bo stwarzają większe zagrożenie niż KTA. Oczywiście możesz sobie myśleć, że to jakiś błąd w obliczeniach...


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

nie chodzi mi o dowartościowanie swojej osoby, ubliżenie komuś, dyskryminację, ale o samą logikę tej niższej składki OC dla mieszkających po za miastem,

jestem z tarnowa płace więcej za OC przez czyjeś obliczenie czy jakies dziwne pojęcie? Jeżdze po miescie codziennie wiec chcąc nie chcąc mam obeznanie w ruchu miejskim co jest chyba ciut bardziej skomplikowane i wymaga więcej myślenia niż jazda po za miastem po drodze gdzie nie ma domów lub są dwa domy i ulica, a ktoś kto mieszka 30 km od miasta przyjedzie i co on jest lepszym kierowcą, lepiej odnajduje sie w ruchu?

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

A czy twoja logika zakłada taką ewentualność, że ci z tablicami KTA też codziennie jeżdżą po mieście, bo mieszkają tam a pracują, mają znajomych, robią zakupy i załatwiają przeróżne sprawy właśnie tu?


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

no właśnie i mamy tego efekty ;)

może przeprowadze dla was badania kto przy Mościckiego widzi znaki STOP a kto nie, KT Vs. reszta świata, a reszta świata i tak płaci niższe składki OC, lepsi kierowcy...

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Ta twoja tarnowskocentryczna megalomania jest śmieszna, wiesz o tym?


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Rodowity ma 100% racji a ty PB jaki Avatar takie podejście. Kolory świadczą jedno. Ukraina. Mieszkacie za miastem, płacicie mniejsze podatki, ale pracujecie w Tarnowie, tu robicie zakupy, tu chodzicie do kina, do pubu, dyskoteki, na rynek, na dworzec itd.Doicie z tego miasta ile wlezie , ale żeby coś dać od siebie to już nie. Nie dam mojego koryta, bo szkoda mi, bo to bo tamto. Jakież małomiasteczkowe jest wasze myślenie. Jeżeli miasto się powiększy o przyległe gminy, wzrośnie atrakcyjność , będzie miejsce do lokowania nowych firm, a co za tym idzie WY KTA KDA itd będziecie mieli miejsca pracy. Czy to tak ciężko zrozumieć???? No ale jak śpiewał Kazik " Debil nie wie że jest debil"

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Dzisiaj była akcja na Krakowskiej na wyłączonych światłach na wysokości bodajże ulicy radosnej/głównej przed mostem na biale.

Karetka, straż, policja.

Jeden samochód zderzak rozwalony, drugi cały prawy bok skasowany, czyli wiadomo co.

ODPOWIEDZ