Polecam Film

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Polecam Film

Post autor: defekator »

"KOS" - byłem sceptyczny słysząc, że ma być to "polski Tarantiono" ale ogólnie reżyserowi udało się dowieść ten klimat. Film bardzo dobry, fabuła ciekawa i trzymająca w napięciu. Zupełnie inne podejście do przedstawiania historii. Jeden z niewielu polskich filmów historycznych w których tło historyczne jest właśnie tłem dla przedstawienia fabuły i bohaterów a nie jak zazwyczaj bohaterowie i fabuła są jedynie uzasadnieniem dla przedstawienia tła historycznego. Jedynie końcówka nieco mnie rozczarowała, bo pod koniec fabuła tak się zagęściła i skomplikowała, że spodziewałem się solidnej i potężnej eksplozji w finale a zobaczyłem zaledwie przyzwoite bum! Ogólnie 8/10


A wracając jeszcze do 1670. Byłem ostatnio w skansenie w Kolbuszowej - dekoracje z serialu wciąż stoją. Warto zobaczyć, i ogólnie polecam to miejsce bo to chyba najciekawszy skansen na południu Polski.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: kato »

Jestem po pierwszych dwóch odcinkach "Szoguna" (Disney).
Doskonale się ogląda. Bogata scenografia, trup się ściele gęsto, podstępni politycy, niemoralni księża.
Polecam.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Polecam Film

Post autor: LordRuthwen »

A to ja z westernowych klimatów z czystym sumieniem mogę polecić 1883, 1923 i Yellowstone - wszystko dostępne na skyshowtime. Śliczne widoki, świetna muzyka wkomponowana w ujęcia. Miałem obawy, że 5 sezonów Yellowstone to będzie taka trochę dynastia, ale dobrze się to ogląda. Sporo dramatyzmu.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Polecam Film

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen pisze:
29-02-2024, 00:14
A to ja z westernowych klimatów z czystym sumieniem mogę polecić 1883, 1923 i Yellowstone
Też polecam, świetnie zrobiony serial, ale oglądałbym w kolejności: Yellowstone, 1883, 1923 :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Polecam Film

Post autor: LordRuthwen »

No ja właśnie w takiej oglądam (jestem na 1923), niemniej tak jak napisałem w swoim poście idzie chronologia wydarzeń.
Miałem nadzieję na akcję z tych fragmentów z przeszłości pokazywanych w Yellowstone, ale niestety nic z tego.

ODPOWIEDZ