Organizacja koncertów w Tarnowie

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

pb pisze:
halford pisze:
pb pisze:Baxon. Znaczy gdyby organizatorem tego koncertu byłoby - dajmy na to - TCK, to z tym skakaniem po ławeczkach byłobo w porządku, bo Kazik za to nie płaci?
Przecież nie chodzi o fakt kto ma płacić tylko o to kto organizował.

A mi chodzi o dość specyficzne podejście do sprawy szkód powstałych podczas koncertu. "Nie niszczcie ławeczek, bo JA będę musiał za to zapłacić."
Czepiasz się, ja napisałem to bo tylko dzięki temu dowiedziałem się, że Kult sam sobie zorganizował koncert w Tarnowie. Jak idę na koncert, to nie interesuje mnie kto go zorganizował tylko kto wystąpi, a jak występujei Kult czy KNŻ, to wiadomo, że 2 godziny zabawy gwarantowane.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Baxon pisze:Jak idę na koncert, to nie interesuje mnie kto go zorganizował tylko kto wystąpi
Tu się rozbija o to, że i tak w mieście nie ma zbyt wielu ciekawych koncertów.

Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

A to akurat wg. mnie błąd że nie sprawdzacie kim jest organizator koncertu. Ja np. kiedy jade na jakikolwiek koncert do krakowa to kiedy widzę że koncert będzie organizowany przez galicja productions lub i knockout to wiem że ochrona to będą emeryci z policji w połączeniu z 19 letnimi szczylkami- tak czy siak zawsze są to buraki szukające zaczepki ;)
Po samym organizatorze można się już sporo dowiedzieć o tym, jak będzie na koncercie ;)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

no i widzisz tu dalej wychodzi na moje. Na kilku koncertach w życiu byłem i jedno jest pewne, gdy koncert ma Kazik (nie ważne w której odsłonie), to gdy mięśniaki z ochrony znajdą sobie worek treningowy on przerywa koncert i szybciorem przywołuje tych debili do porządku bo wystarczyłoby żeby powiedział słowo... ochrony jest zawsze mniej niż widowni :)

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Słyszałeś o Altamont?

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

a powinienem ?

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

To taki historyczny festiwal, który odbył się pod koniec 1969. Zorganizowany przez Rolling Stones w założeniu jako konkurencja dla Woodstock, na który Stonesi się nie załapali. Jako ochroniarzy zatrudniono tam Hell's Angels. Ich też było mniej niż publiczności i wcale im to nie przeszkadzało.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Odrobiłem tę lekcję choć w polskiej sieci niewiele na ten temat wyczytałem. To jednak nie był incydent jakich na koncertach sporo, a raczej zaplanowane działanie.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Zaraz dostaniemy po żółtej kartce od modaratora. Już raz nas przenosił bo nie pisaliśmy na temat ;)

Baxon pisze:Odrobiłem tę lekcję choć w polskiej sieci niewiele na ten temat wyczytałem. To jednak nie był incydent jakich na koncertach sporo, a raczej zaplanowane działanie.

Wydarzenia w Altamont to raczej efekt niefrasobliwości (to chyba nie jest własciwe słowo biorąc pod uwagę skutki) organizatorów. Organizatorzy zatrudnili Hells Angels bo uznali, że tak będzie dobrze. Nie przewidzieli, że chłopcy na motorach kiedy poczuli waaadzę to uznali, że mogą wszystko. Sami zamiast pilnowac porządku chlali piwsko. Bijatyki między pijanymi Aniołami a publicznością zaczęły się znacznie wczesniej, potwierdzają to nagrania filmowe z tego festiwalu, liderka Jefferson Airplane była w stanie tylko uspokajać "Why do you fight?" Skończyło sie tragicznie, kiedy podczas występu Rolling Stones zadźgano nożem człowieka. Były wtedy wątpliwości czy koncert przerwać czy kontynuować. Ostatecznie doszli do wniosku, że gdyby w tym momencie przerwac koncert, to sytuacja juz w ogóle wymknęła by sie spod kontroli. Festiwal dokończono, ale przeszedł do historii jak nie należy organizować takich imprez.

Ale wracając do twojego wcześniejszego postu, że wystarczyłoby słowo Kazika... Ochrona z założenia ma swoje prawa, których (zdarza się) może nadużywać. Więc takie wezwanie do uspokajania ochroniarzy mogłoby się skończyc straszną tragedią.


Profesor88
Obywatel
Posty: 46
Rejestracja: 17-06-2010, 08:47

Post autor: Profesor88 »

Temat odświeżam, bo chciałbym zapytać, gdzie można szukać w Tarnowie sali do wynajęcia na koncert lub inny występ artystyczny.
O TCK, Pałacu Młodzieży i Klubie "Gwiazda" już wiem, szukam jeszcze innych propozycji.


Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Aspiranci »

Jak dużej sali poszukujesz? Jaki koncert chcesz zorganizować? Służymy pomocą, radą i wsparciem. Zapraszam do kontaktu.


Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Profesor88 pisze:Temat odświeżam, bo chciałbym zapytać, gdzie można szukać w Tarnowie sali do wynajęcia na koncert lub inny występ artystyczny.
O TCK, Pałacu Młodzieży i Klubie "Gwiazda" już wiem, szukam jeszcze innych propozycji.
Witam,
Zapraszamy do Teatru im. Ludwika Solskiego.
Do dyspozycji 3 sale:
- Duża Scena ma za sobą koncerty m.in. Totentanz (nawet małe pogo było ;]), Tarnowską Orkiestrę Kameralną, GOS.PL, wczoraj Zespół Plateau, Martyna Jakubowicz i Anna Wyszkoni,a 9 listopada LAO CHE.
- mała scena
- scena underground

http://www.teatr.tarnow.pl/contents/view/duza-scena

http://www.teatr.tarnow.pl/files/planyt ... ne2013.pdf (wyposażenie dużej sceny)

W razie pytań służ pomocą.
Pozdrawiam
K. Bogusz

ODPOWIEDZ