Organizacja koncertów w Tarnowie

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Chyba oszaleliście.
W tym grajdołku nie ma klubu na 1000+ osób, więc wszystkie imprezy trzeba robić po halach. Ta w mościach jest problematyczna, bo nie jest w odległości 15 min. spacerkiem od centrum i zupełnie nie brzmi. Dla mnie osobiście należałoby w tą halę wpakować dużo więcej pieniędzy, zmodernizować parkiet, niech sobie tam grają, ale i zmodernizować scenę i zaplecze, bo stan "garderób" woła o pomstę do nieba. I generalnie przystosować budynek na potrzeby imprez na ~2000-2500 osób jak i rozgrywki w piłkę ręczną czy kosza, bo zdaje się, że pałac młodzieży z tego tam właśnie prowadzi swoje zajęcia.
Dziwi mnie postawa TCK, które miałoby naprawdę racjonalne argumenty, żeby przejąć tę hale i robić tam co 2 tygodnie koncerty w różnych stylistykach muzycznych. Ale cóż, w mojej ocenie zarząd TCK niestety robi tylko koncerty pop-rockowych gwiazdek z tarnowa, które grają u nich 10 razy w roku w różnych konfiguracjach, oraz czas jazz. 0 otwartości na "nowe" dotychczas nie grane u nich gatunki muzyczne. A w tygodniu niech sobie tak grają w co chcą.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

0 otwartości na "nowe" dotychczas nie grane u nich gatunki muzyczne. A w tygodniu niech sobie tak grają w co chcą.
Nie prawda :P http://www.youtube.com/watch?v=kNTCYpswbHM zespół brzmi jak niepolska kapela, a koncert był świetny ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

OK! Namiastka dark industrial rocka. Nie pamiętam żeby przez ostatnie 5 lata w TCK był koncert punkowy, heavy/power metalowy, black/death metalowy, disco polo, hip hopowy, może jakiejś muzyki progresywnej? HC? Kwintetu skrzypcowego? Nie mówię że ma koncertować behemoth, czy JP firma. Ale z hip hopu można zaprosić LUC`a. Nie klnie, i nie ma tekstów o jaraniu i wycięciu zgona na dzielni. Gdzie koncerty muzyki funk, goth, folk? Mało mamy polskich artystów? Mało jest artystów zagranicznych? Trochę w temacie siedzę i wiem, że chcieć to móc. Ale w Tarnowie cokolwiek co nie jest SM Rock, czy muzyką dla 15 letnich gimnazjalistek w znakomitej większości, w TCK nie przejdzie. Chociaż i tak jestem pod wrażeniem, że po tym, jak 2 czy 3 lata temu dyrektor Wydziału kultury sie zmienił, to kopnął to towarzystwo wzajemnej adoracji w tyłek i zdaerzenia mają sensowny program.
Czasem jakieś reggae, ale w tej żenującej sali na 150 osób to TCK nie zaszaleje.
Wystarczy zadzwonić do TCK żeby usłyszeć taką odpowiedź jaką ja usłyszałem jakiś rok temu:"Metalowych koncertów nie robimy". A chodziło o WYNAJEM sali na koncert zespołu witchking- proszę znaleźć w ich tekstach szatana-stawiam piwo.


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

W dawnym millenium bodajze 2 lata temu byl Żywiołak. W TCK-u byl nie tak dawno Fisz i Emade, Renton, SOFA i jeszcze pewnie pare, tyle pamietam w tej chwili. 9 bedzie Hurt w carpie diem, pare miechow temu byl tam Tymon, takze troche tego mimo wszystko jest. Wiem, ze TCK czy carpe to nie sa wymarzone miejsca na koncerty ale jak na to spojrzec realistycznie to wiecej osob by chyba nie przyszlo na tego typu zespoly w Tarnowie. Oczywiscie mozna by bylo zrobic znacznie wiecej, czasem az przykro czytac o tym, ze fajne kapele graja w Debicy czy Mielcu a nie u nas.

Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

To nie jest przykre tylko żenujące. Żeby żałosny happysad u nas nie grał? Manager Vadera pomimo szczerych chęci nie miał gdzie zorganizować koncertu w nie tak dawnej trasie de profundis... Ok. Z wymienionych przez Ciebie zespołów wyróżniamy jakieś 3 gatunki. Gdzie reszta? Więcej osób by nie przyszło? Jeśli mam zapłacić 25zł za hurt, no to ja dziękuję bardzo. To dla mnie jest zespól za koncert którego mogę dać dychę.
Skamielina i nic więcej, niestety.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

samcio pisze:Jeśli mam zapłacić 25zł za hurt, no to ja dziękuję bardzo. To dla mnie jest zespól za koncert którego mogę dać dychę.
I tu się mogę zgodzić. Oni wszędzie oprócz Tarnowa grają z zespołem Strachy na Lachy a tylko u nas sami. Poza tym jest to w Carpe i raczej nie organizowane przez TCK

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Z tą organizacją koncertów to kicha jest od dawna. Ja pamiętam jakieś 8-10 lat temu w amfiteatrze był Kult i jak ludzie zaczęli skakać po ławeczkach Kazik poprosił żeby je oszczędzić bo będzie musiał z własnej kiesy zapłacić za szkody, a sami sobie ten koncert zorganizowali. Nie miał kto podjąć się organizacji koncertu, a nie chcieli na trasie pominąć Tarnowa.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Baxon. Znaczy gdyby organizatorem tego koncertu byłoby - dajmy na to - TCK, to z tym skakaniem po ławeczkach byłobo w porządku, bo Kazik za to nie płaci?

Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Organizator wg ustawy o organizatorach imprez masowych ma pewne obowiązki i przywileje.
Obowiązkiem jest zatrudnienie ochrony adekwatnej do liczby osób na imprezie a przywilejem, prawo do wyrzucenie kogokolwiek na podstawie własnego widzimisię. Skoro organizatorem imprezy był management Kultu, to chyba dosyć logiczne że artyści ze sceny prosili o nie robienie syfu i bydła. W przypadku kiedy przyjeżdża zespół i ma w nosie, bo ustalił wszelkie warunki w riderze, to interesuje go też, czy miejsce będzie wyglądało jak po przejeździe czołgu czy mszy z papieżem. Zwykłe ludzkie reakcje.
faleQ pisze:
samcio pisze:Jeśli mam zapłacić 25zł za hurt, no to ja dziękuję bardzo. To dla mnie jest zespól za koncert którego mogę dać dychę.
I tu się mogę zgodzić. Oni wszędzie oprócz Tarnowa grają z zespołem Strachy na Lachy a tylko u nas sami. Poza tym jest to w Carpe i raczej nie organizowane przez TCK
A gdyby ta hala była we władaniu TCK, które wyjątkowo miałoby taki kaprys że by zrobić koncert, to gdyby rzucili bilety za 13 w przedsprzedaży i 15 w dniu to nie rozeszły by się? Jestem przekonany że byłoby co najmniej 80 % obłożenie.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

faleQ pisze:Oni wszędzie oprócz Tarnowa grają z zespołem Strachy na Lachy a tylko u nas sami.
to się zgadza będą mieli koncert w krakowskim klubie Studio w najbliższa sobotę bilet 27 pln


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

pb pisze:Baxon. Znaczy gdyby organizatorem tego koncertu byłoby - dajmy na to - TCK, to z tym skakaniem po ławeczkach byłobo w porządku, bo Kazik za to nie płaci?
Przecież nie chodzi o fakt kto ma płacić tylko o to kto organizował. TCK miało w d*** Kazika i jego fanów w Tarnowie i do dziś ma wszystkich miłośników koncertów, zwłaszcza rockowych. W grę wchodzi tylko Kukulska, Bajm i Boys.

W Tarnowie jest tragedia z koncertami i każde inna mieścina bije nas na głowę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

halford pisze:
pb pisze:Baxon. Znaczy gdyby organizatorem tego koncertu byłoby - dajmy na to - TCK, to z tym skakaniem po ławeczkach byłobo w porządku, bo Kazik za to nie płaci?
Przecież nie chodzi o fakt kto ma płacić tylko o to kto organizował. TCK miało w d*** Kazika i jego fanów w Tarnowie i do dziś ma wszystkich miłośników koncertów, zwłaszcza rockowych. W grę wchodzi tylko Kukulska, Bajm i Boys.

W Tarnowie jest tragedia z koncertami i każde inna mieścina bije nas na głowę.
Nie nie nie! W Tarnowie tylko The same w przeróżnych konfiguracjach oraz SM rock gdzie gra 10 uczniów szkoły na zmianę oraz prężący klatę nauczyciel basu, z żenującą konferansjerką w postaci słabych dowcipasków :P


Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

halford pisze:
pb pisze:Baxon. Znaczy gdyby organizatorem tego koncertu byłoby - dajmy na to - TCK, to z tym skakaniem po ławeczkach byłobo w porządku, bo Kazik za to nie płaci?
Przecież nie chodzi o fakt kto ma płacić tylko o to kto organizował.

A mi chodzi o dość specyficzne podejście do sprawy szkód powstałych podczas koncertu. "Nie niszczcie ławeczek, bo JA będę musiał za to zapłacić."

halford pisze:TCK miało w d*** Kazika i jego fanów w Tarnowie i do dziś ma wszystkich miłośników koncertów, zwłaszcza rockowych. W grę wchodzi tylko Kukulska, Bajm i Boys.

Nie wiem kim są Boys. Masz na myśli Boogie Boys, którzy grali na bluesach? Całkiem fajny zespół. Kukulska śpiewała w Tarnowie? Nie wiem, nie przypominam sobie. Ale kiedyś przyjechał do TCK na występ jej mąż. Z Jakubkiem, Radulim i Ścierańskim. Był genialny :)

Ale zgadzam się, że rockowych koncertów w mieście nie ma zbyt wiele. A zwłaszcza wizyty takich gwiazdorów jak Chris Farlowe, to należy do wyjątkowych wyjątków.

halford pisze:W Tarnowie jest tragedia z koncertami i każde inna mieścina bije nas na głowę.

Nie tak dawno był w Tarnowie koncert z okazji jubileuszu Walk Away. Przykro o tym mówic, ale na oko pól sali (kino Marzenie) było puste.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Goscinny pisze:Panowie, to jest temat o hali, a nie o koncetrach TCK.

Słusznie. Może by tak zrobić z tego jakis nowy wątek, panie Moderatorze?

ODPOWIEDZ