Seriale

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Seriale

Post autor: samcio »

Jakoś wcześniej nie zauważyłem tutaj tematu o serialach, a przecież 90% społeczeństwa widziało LOSTów czy innego "Doktora Hałsa".

Ja gorąco polecam serial który zmiażdżył mnie klimatem i grą aktorską.
Boardwalk Empire- w tym tygodniu na polskim HBO miał premierę pierwszy odcinek pierwszego sezonu. Jestem na piątym odcinku pierwszego sezonu i chylę czoła przed scenarzystą, za świetne oddanie klimatu lat 20 ubiegłego stulecia w USA.
Sons of anarchy- traktujący o gangusach na motorach jeżdżących po bezdrożach USA i kontrolujących jedno niewielkie miasto. Co ciekawe, naturalnie w serialu jest kilka wątków miłosnych, ale są też takie które trzymają w napięciu, do ostatniej chwili, a nie polegają na wymianie ognia. Prawda Ravir?;)

Zacząłem oglądać też kiedyś Merlina ale szczerze mówiąc nie przyciągnął mnie a efekt spotęgowały jeszcze biedne jak w teledyskach Hammerfall efekty "specjalne".
Co szanowni państwo oglądają? Czego wystrzegać się jak ognia?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Sons of Anarchy - świetny serial o gangach motocyklowych

Dexter - nie muszę reklamować :D

Weeds - może 1 sezon nie zapowiada rewelacji ale później jest lepiej.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

To ja polecam dość krótki bo 13 odcinkowy serial historyczny Spartakus: krew i piach, prawdopodobnie za jakiś czas będzie też 2 seria odcinków

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Polecam serial "Psych", który w polskiej wersji został przetłumaczony, nie wiadomo dlaczego jako "Świry". Taki "Monk" bardziej na luzie.
Bardzo fajny i lekki jest serial "Merlin".

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Ja polecam oczywiście Lostów (choć statniego sezonu radzę nie oglądać;), Dr. House'a, True Blood ( ten serial powoli rozkręca się, ale warto doglądnąć co najmniej do 2 sezonu), Californication. Kiedyś oglądałam też Heroes'ów, ale zaniechałam- tak wielki miał potencjał ten serial, a tak slabo został wykorzystany.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

TAKEN (Wybrańcy obcych, aka Steven Spielberg Presents TAKEN), 10 odcinków, w sumie ok. 877min

baaardzo polecam wielbicielom scifi
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Zapomniałem powiedzieć o trzech (w sumie czterech :)) moich ulubionych serialach S-F (od najlepszego wg mnie):

1. Babylon 5
2. Stargate SG-1
3. Stargate Atlantis
4. Battlestar Galactica

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Flashpoint - o oddziale SWAT w Kanadzie. Dosc fajny serial :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu)! - nie oglądaliście??? Piękny serial, po pierwszy odcinku chcecie oglądnąć wszystkie 4 serie :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

A nikt nie ogląda serialu Mad Men? Jestem przy trzecim sezonie i jak dla mnie rewelacja :) Szczególnie po wprowadzeniu ustawy antynikotynowej :D

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6850
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

To nikt nie poleci "na wspólnej"? No wiecie co... wstydzilibyście się :P

A tak na serio to nie oglądam seriali, szkoda mi na to czasu, moja żona ostatnio nałogowo ogląda JAG.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

ad2222 pisze:Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu)! - nie oglądaliście??? Piękny serial, po pierwszy odcinku chcecie oglądnąć wszystkie 4 serie :)
Ja oglądałem. Dosyć specyficzne poczucie humoru - mi odpowiada :D


Teraz oglądam Hung - Wyposażony - o facecie z dużym ptakiem ;) - całkiem dobry.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Pewnie się będziecie śmiać, ale oglądnąłem wszystkie odcinki Smallville, które do tej pory ujrzały światło dzienne. A jest tego trochę, bo trwa emisja ostatniego - 10-go sezonu.
29500ml B Rh+... A Ty?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

karamba pisze:A nikt nie ogląda serialu Mad Men? Jestem przy trzecim sezonie i jak dla mnie rewelacja :) Szczególnie po wprowadzeniu ustawy antynikotynowej :D
Aaaaa, to nie jestem sama :) Obejrzałam całość! rewelacja!

ad2222 pisze:Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu)!
podziękowałam po pierwszym odcinku.

Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

ad2222 pisze:Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu)! - nie oglądaliście??? Piękny serial, po pierwszy odcinku chcecie oglądnąć wszystkie 4 serie :)
Mistrzostwo świata! Ale też nie każdemu będzie się podobał, bo zwyczajnie wypadałoby mieć elementarną wiedzę na temat nerdostwa owych dżentelmenów. ;)

Polecam także "The unit". Może nie jest to majstersztyk, ale całkiem porządny serial akcji.

ODPOWIEDZ