Seriale

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Ostatnio wciągnąłem się w The Borgias. Bardzo klimatyczny serial, a do tego rewelacyjna rola Jeremiego Ironsa. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza miłośnikom seriali historycznych.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

http://www.youtube.com/watch?v=Krw9ExtjK68

siostra Clarice jest troche nawiedzona ale fajnie sie to oglada ;-)

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

No to i ja dorzucę parę ciekawych (jak dla mnie ) propozycji :mrgreen:

POLSKIE :
1.Alternatywy 4
2.Zmiennicy
3.Czas Honoru

ZAGRANICZNE:

1.Rodzina Soprano
2.Supernatural
3.Bones
4.Gotowe na Wszystko
5.True Blod
6.Zabójcze umysły
7.FlashForward
8.Dr.House
9.Heroes
10.Eureka
11.Lost
12.Prison Break
13.Dexter

Kolejność zupełnie przypadkowa :lol:


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Robert77 pisze: 7.FlashForward

Szkoda tylko, że w pewnym momencie nie miał kto dokończyć tego serialu.

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

Dokładnie :cry:
Ale wciąż się łudzę że coś dokręcą :mrgreen:
No i jeszcze zapomniałem o JERYCHO ;)

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

Zapomniałem o serialu który tak naprawdę wywarł na mnie DUŻE wrażenie
Kompania Braci :oops:
Serial który jest ....no po prostu brak słów ...POLECAM każdemu :mrgreen:

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

Obrazek
Siedem rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros.
Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Pierwszorzędne role wiodą rodziny: Stark, Lannister i Baratheon. Robert Baratheon, król Westeros, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka, aby służył jako jego główny doradca.
Eddard, podejrzewając, że jego poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę.
Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku.
Po drugiej stronie morza, pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również planują odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również rody Greyjoy, Tully, Arryn oraz Tyrell, prowadzi do wojny.
W międzyczasie na dalekiej północy budzi się starodawne zło.
W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ogladnąłem 2 albo 3 odcinki Gry o tron i na razie - nuuuuuuuda. Zero jakiejś walki. Oni w Tym serialu tylko gadaja albo chędożą ? :)


I o co chodzi z tym że:

SPOILER




Ktos w 9 odcinku spotyka się z mieczem który skraca go o głowe. Po cholere główny bohater...
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Post autor: janka »

Zaczęłam oglądać "The Killing". Pierwszy "dwuodcinek" momentami może trochę rozwleczony, ale kolejne wciągają.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Beaver, może ginie, bo tak jest w książce? To nie beverly hills 90210, gdzie bohaterowie muszą grać od pierwszego do ostatniego odcinka.


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

janka pisze:Zaczęłam oglądać "The Killing". Pierwszy "dwuodcinek" momentami może trochę rozwleczony, ale kolejne wciągają.
Sam złapałem się za ten serial i również byłem zadowolony po pierwszych odcinkach. Serial bez wielkiego budżetu, bez efektów specjalnych i fajerwerków. Jednak miał ciekawą fabułę z klimatem i dzięki temu obejrzałem cały pierwszy sezon. Ogólnie rzecz biorąc mógłbym polecić "The Killing", jednak z uwagi na zakończenie finałowego odcinka nie daje pełnej rekomendacji. Drugi sezon podobno za rok i nie wiem czy będę oglądał po tym co zobaczyłem.
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Goscinny pisze:Beaver, może ginie, bo tak jest w książce? To nie beverly hills 90210, gdzie bohaterowie muszą grać od pierwszego do ostatniego odcinka.
Wiem, wiem. Może się źle wyraziłem. Chodziło mi o reklamowanie serialu i głównego aktora. A gość Ginie. To tak samo jak z filmem Krytyczna Decyzja. Reklamowali go że gra Kurt Russel oraz Steven Seggal. Ten drugi ginie w 5 minucie filmu :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

The Killing

Post autor: janka »

kaka pisze:Ogólnie rzecz biorąc mógłbym polecić "The Killing", jednak z uwagi na zakończenie finałowego odcinka nie daje pełnej rekomendacji.
Skończyłam oglądanie serialu, no cóż - masz rację z finałowym odcinkiem - oczekiwałam bardziej spektakularnego zakończenia. Ale wszystkie zwroty akcji w poprzednich odcinkach rekompensują finał. :) Całość trochę przypomina mi "Millenium", szare, ponure i często zaskakujące. Polecam wielbicielom Wallandera i skandynawskich kryminałów - powinno się spodobać.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Polecam :

Leverage - rusza obecnie 4 sezon, rewelacyjny i lekki serial.
The Glades - nowy serial kryminalny, ma potencjał.
Fairy Legal - serial "procesowy" a równocześnie dość wesoły, choć nie komediowy

Czekam też na powrót po przerwie : Eureka, Burn Notice, Warehouse 13
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A ja właśnie skończyłem oglądać "Futuramę" :) Polecam jak ktoś lubi kreskówki z chorym humorem ;)

ODPOWIEDZ