SMS-owy niewypał?

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ale zajadły komentarz :) No cóż widać ktoś tu raczej ma jakieś prywatne urazy do "kliki" albo "sitwy" - no cóż spiskowa teoria dziejów. Wszyscy są źli - ja jeden prawy i sprawiedliwy! A co jeśli za rok proboszczu przeżyjesz rozczarowanie? Już masz działeczkę w Gminie Tarnów?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

szukam szukam. Wolę mieszkać ze żmijami na Wałkach niż w Tarnowie ze żmijami robiącymi wałki


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Proboszcz pisze:szukam szukam. Wolę mieszkać ze żmijami na Wałkach niż w Tarnowie ze żmijami robiącymi wałki
Ooo, to teraz już wiadomo skąd tyle jadu w Twoich wypowiedziach Proboszczu. :-D :-D
No jest takie przysłowie "Kto z kim przystaje, takim się staje". :lol:

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Wrócę do tematu i z ciekawości zapytam co kosztowało aż 30 tyś zł? Urządzenie do newslettera które kosztuje ok. 2-3 tyś czy może jakiś "super komputer"? Zakładam że trochę środków mogło zostać wydanych na marketing. Kubo, z racji tego iż jesteś najbardziej zorientowany w temacie, to pytanie kieruję do Ciebie.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Huziu, również uważam, że to jest smsowy niewypał i będę chciał na piśmie rozliczenia wysłanych smsów. Tym bardziej, że dobry pomysł, zaczerpnięty m.in. z Rzeszowa przedłożyłem na sesji no i miał być realizowany i.... :( Ciekaw jestem czy na wykazie, który przedstawi firma będzie więcej smsów niż te które przyszły do mnie np. w dziedzinie "kultura". Na dobra sprawę taki newsletter smsowy chyba zrobie u siebie na stronie internetowej, każdy zapisany dostanie smsa o aktualizacji na stronie, i mnie to będzie kosztowało 30 zł miesięcznie (przy max. obciążeniu 2000 użytkowników) :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Za 30zł jest 1000 SMSów ; )

Więc zakładając że będzie tylko jedna aktualizacja w miesiącu i będziesz o niej pisał bardzo krótko i treściwie to 30zł starczy ci na +/- 1000 osób ; )

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Nie napisałem że to niewypał, tylko o bardzo wysokich mało realnych kosztach tego "bajeru", bo pomysł sam w sobie jest bdb dobry i podoba mi się.

Istnieją dwa sposoby realizacji: wykupienie usługi w odpowiedniej firmie, lub zaopatrzenie się w sprzęt we własnym zakresie czyli modem gsm z oprogramowaniem gdzie jego cena to jak napisałem wcześniej 2-3tyś zł + komputer. Dlatego ciekaw jestem dlaczego koszt wyniósł aż 30tyś zł?

Można spekulować... drogi "super komputer" (wystarczyłoby wykorzystać istniejący już gdzieś w UM zwykły biurowy PeCet), wynagordzenie dla firmy, a może wliczone są w koszta tysiace sms'ów wysłanych w przeciągu kilku lat i wynagrodzenie dla dodatkowego pracownika który roześle newsletter raz dwa razy w miesiacu?

Z cały szacunkiem, ale jeżeli UM płaci takie sumy za tak banalne sprawy, to aż strach pomyśleć jak to wygląda przy innych projektach! Ale co tam, pieniądze nas podatników to można przepłacać.

P.S. Ciekaw jestem ile osób na dzień dziejszy zapisanych jest do newslettera.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ostatniego SMS'a z UM dostałem 16.10.2009 r. - od tego czasu widocznie w Tarnowie niczego nie było.
Ktoś powinien za to beknąć - i to konkretna osoba, która zaproponowała to rozwiązanie oraz ta, która ma te SMS'y pisać.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Goscinny pisze:Ostatniego SMS'a z UM dostałem 16.10.2009 r. - od tego czasu widocznie w Tarnowie niczego nie było.
Dziwne, ja mam kulturę i sport zasubskrybowane i ostatni sms dostałem 4.12 (sport)

Kod: Zaznacz cały

5 12 g. 9-15 hala ul. Chemiczna, Mikolajkowy Halowy Turniej p. noznej Orlikow 
5 12 koszykowka mecz wyjaz OSSM PZKosz Stalowa Wola - SSA Unia
6 12 g. 10-16:30 hala ul. Krupnicza XI Ogolnopolski Mikolajkowy Turniej Karate Kyokushin
ale za to z kultury 09.10. Choć dziwną rzeczą jest to, że dostałem smsa z cenami paliw 20.11 ale to chyba w związku z otwarciem Mpetrol, taki gratis ;)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Chodziło mi raczej, że to nie wypał w tym sensie, że rzadko dostaje smsy! Że one powinny w każdym tygodniu być wysyłane, tego powinno być dużo! Za 30 tys. o jakimś ważnym wydarzeniu powinni dodatkowo przypominać np. na 2 h przed spektaklem (jeżeli chodzi o kulturę) lub ważnymi zawodami, jeżeli chodzi o sport! A tu nic ...

Ps. Tak a propos ktoś chętny na newslettera z mojej strony? Badam Rynek...
A przy okazji udowodniłbym, że sam potrafię lepiej i nie za 30.000zł :D
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Kubo - lepiej się nie chwal, bo Cię do tego zatrudnią i dadzą dużo mniej niż 30 000 ; d

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

No dobra, ja się zgadzam, ale w imię testu, a nie że lubię Twoje poglądy ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A tam od razy 2-3 tys, proszę: klik


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ad2222 pisze:No dobra, ja się zgadzam, ale w imię testu, a nie że lubię Twoje poglądy ;)
Rozumie, że jak tylko taką usługę rozpocznę to mam już zgodę :)
Ps. poglądów nie musisz lubić ;-) możesz mieć jedynie zastrzeżenia (bądź nie :P) do mojej pracy w Radzie :P
Ostatnio zmieniony 09-12-2009, 12:25 przez Jakub Kwaśny, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jakub Kwaśny pisze:
LordRuthwen pisze:No dobra, ja się zgadzam, ale w imię testu, a nie że lubię Twoje poglądy ;)
Rozumie, że jak tylko taką usługę rozpocznę to mam już zgodę :)
Ps. poglądów nie musisz lubić ;-) możesz mieć jedynie zastrzeżenia (bądź nie :P) do mojej pracy w Radzie :P
A gdzie ja tak napisałem? bo coś tego znaleźć nie mogę a nie przypominam sobie takiego tekstu z mojej strony.
To akurat napisał ad.

ODPOWIEDZ