[Teatr] Spektakle w Solskim - informacje prasowe

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

[Teatr] Spektakle w Solskim - informacje prasowe

Post autor: Teatr Tarnów - »

„Tajemniczy ogród” rozkwitnie na początek

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego po po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej remontem budynku powraca do swej siedziby. W czwartek uroczyste otwarcie, a już w sobotę pierwsza premiera - „Tajemniczy ogród” w reżyserii Tomasza Obary. O szczegółach prezentacji opowiedziano na konferencji prasowej z udziałem reżysera i aktorów.


Pierwszą sztuka przygotowaną przez tarnowski zespół będzie sceniczna adaptacja klasyka literatury dziecięcej, „Tajemniczego ogrodu” Frances Hodgson Burnett. Ta napisana 100 lat temu historia wciąż znajduje rzesze entuzjastów. Autor adaptacji i reżyser przedstawienia, Tomasz Obara, mówi, że słowo-klucz dla zrozumienia jego przedstawienia to: miłość.
– …Jest ono dla mnie bardzo ważne, a w tym spektaklu – najważniejsze. To jest opowieść o rodzącym się życiu, a siłę do tych narodzin, do życia, daje właśnie miłość. Taką relację obserwujemy w spektaklu pomiędzy Dickiem a Mary, pomiędzy Mary a Colinem. To jest także miłość do przyjaciela, do drugiego człowieka w wymiarze czysto duchowym. Ale także w panu Cravenie, ojcu Colina, to uczucie odradza się – bo w nim miłość do syna zawsze była, tylko przez tragiczną śmierć jego żony, a matki Colina, została stłumiona.
Bohaterka powieści, 9-letnia Mary Lennox, jest sierotą. Jej rodzice zmarli w Indiach z powodu zarazy. Dziewczynka trafia do posiadłości wuja. Jego dom jest ogromny, posępny i otoczony ogrodem, który kryje swoją tajemnicę i do którego nikt nie ma wstępu. Mary poznaje mieszkańców domu, zaprzyjaźnia się z nimi i poznaje wartość autentycznych relacji międzyludzkich. Przy okazji odkrywa tajemnicę ogrodu.
Spektakl ma niezwykle bogatą oprawę, przygotowaną wielkim nakładem środków. Na ruchomych sztankietach oraz przesuwanych elementach dekoracji na oczach widowni pojawiają się liczne elementy scenograficzne (autorstwa Anny Sekuły przy współpracy Grażyny Żubrowskiej), pozwalające młodym widzom wyobrazić sobie zarówno wnętrza domu, w którym przebywa Mary, jak i tytułowy ogród otoczony murem, porośnięty krzewami i pnączami.
Nowoczesna infrastruktura techniczna umożliwia nawet wywołanie na scenie podczas spektaklu… deszczu, w strugach którego mała sierotka przybywa do posiadłości swojego wuja – dodaje Rafał Balawejder, z-ca dyrektora teatru. Niespodzianka także w programie do spektaklu, gdzie nasi widzowie znajdą prawdziwe nasiona maciejki. Każdy może przy odrobinie wysiłku mieć swój ogród.
Operowanie światłem, stylowe kostiumy z epoki oraz piękna, zapadająca w pamięć muzyka autorstwa Bolesława Rawskiego, podnoszą atrakcyjność całego przedsięwzięcia, które ucieszy zarówno małych widzów, jak i ich rodziców.
Na scenie oglądamy zarówno doświadczonych artystów tarnowskiej sceny (m.in. Jolantę Januszówną, Mariusza Szaforza, Jerzego Ogrodnickiego), ale także młodych aktorów: Monikę Wentę-Hudziak w roli Mary, Patrycję Szwarc jako Martę, Piotra Hudziaka w roli Colina, Kamila Urbana jako Dicka. W rolę ogrodnika Bena wciela się reżyser przedstawienia - Tomasz Obara.
Uroczysta premiera „Tajemniczego ogrodu” w reż. Tomasza Obary, na dużej scenie Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, 16 kwietnia 2011 (sobota) o godz. 18.

http://www.facebook.com/album.php?fbid= ... &aid=34861


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

O "Tajemniczym ogrodzie" w Teleexpresie. Czas pomiędzy: 10:40 - 11:00 http://tvp.info/teleexpress/wideo/16042011-1700/4209911


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Wesołych, Zdrowych oraz Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Zespół Tarnowskiego Teatru ;)


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

3 Tarnowska Wiosna Jazzowa

Miłośników jazzu zapraszamy na 3 Tarnowską Wiosnę Jazzową, festiwal który odbędzie się w ramach United Europe Jazz Festival.

Program festiwalu zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Oprócz polskich jazzmanów gościć będziemy artystów m.in. ze Słowacji, Czech, Węgier, Wielkiej Brytanii i USA.

Szczególnie zapraszamy na Galę Jazzu oraz Galę Blues Top, które będą miały miejsce w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.


1 maja
Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie - Gala Jazzu
Apostolis Anthimos Jazz Group, RGG Trio & Leszek Żądło

Wstęp: 25 zł. (35 zł. w dniu koncertu)

2 maja
Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie - Gala Bluesa
Gala Blues Top - koncert laureatów ankiety Kwartalnika "Twój Blues" oraz "gość specjalny": RUF's Blues Caravan - "Girls with Guitars" (USA, UK)

Wstęp: 25 zł. (35 zł. w dniu koncertu)

Karnet na Galę Jazzu oraz Galę Blues Top można nabyć w cenie 40 zł w Teatrze im. L. Solskiego.


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Między sztuką a powołaniem

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na drugą premierę po powrocie do wyremontowanej siedziby. W niedzielę bowiem prezentacja „Brata naszego Boga” Karola Wojtyły w reżyserii Tomasza Piaseckiego. Swoim honorowym patronatem spektakl objęli: ks. bp Wiktor Skworc – ordynariusz diecezji tarnowskiej oraz Ryszard Ścigała – prezydent miasta Tarnowa.

Kiedy Edward Żentara obejmował przed trzema laty dyrekcję Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, jedną z jego pierwszych propozycji premierowych była sztuka Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”. Na przeszkodzie stanął remont teatralnego budynku, który zakończono dopiero przed paroma tygodniami.

Brat naszego Boga, dramat pisany w drugiej połowie lat 50., doczekał się premiery dopiero w grudniu 1980 roku. Była to pierwsza sztuka Karola Wojtyły wystawiona w Polsce (łącznie napisał ich 6, z czego jedna zaginęła w czasie okupacji).

Sztuka została zainspirowana postacią żyjącego na przełomie XIX i XX wieku Adama Chmielowskiego. Chmielowski, malarz i teoretyk sztuki, stał się założycielem zgromadzenia albertynów i jako brat Albert zajmował się w Krakowie pomocą biednym, upośledzonym i chorym. Powołanie kapłańskie zwyciężyło w rywalizacji z powołaniem artysty – dylemat, który była tak bliski Karolowi Wojtyle. Zanim otrzymał bowiem święcenia kapłańskie w 1946 roku, bardzo intensywnie udzielał się na niwie teatralnej jako aktor, reżyser i dramaturg, osiągając na tym polu duże sukcesy.
Zarówno reżyser Tomasz Piasecki jak i odtwórca głównej roli, Ireneusz Pastuszak, podkreślają aktualność tematu sztuki „Brat naszego Boga”, mimo upływu ponad 60 lat od jej napisania.
– Dzisiaj często przechodzimy obok biedy obojętnie – mówi Tomasz Piasecki. – Jedna z ważniejszych myśli tego spektaklu to jest: co mogę dla tych najbiedniejszych zrobić ja, co możesz zrobić ty? I jeśli ktoś po przedstawieniu dojdzie do wniosku, że coś może zrobić dla najbiedniejszych, to już będzie jakiś sukces.

Z kolei odtwórca roli Brata Alberta, Ireneusz Pastuszak, dodaje: – Zawsze jest taka sytuacja, że na podobne przedstawienia patrzy się przez pryzmat, że to będzie bardzo religijne, święte, bardzo wysublimowane, filozoficzne. Tymczasem główne przesłanie tego spektaklu można zawrzeć w dwóch-trzech słowach. Dlatego wydaje mi się, że naszym zadaniem – aktorów i reżysera – jest to, co jest istotą teatru: przekazanie tej podstawowej informacji emocjonalnej, która jest w tym tekście.
W spektaklu, oprócz Ireneusza Pastuszaka, występują również: Tomasz Piasecki (Nieznajomy, Tamten, Spowiednik), Jerzy Ogrodnicki (Lucjan, Brat I), Mariusz Szaforz (Stanisław, Brat Szczepan), Kamil Urban (Maks, Brat Sebastian), Jerzy Pal (Bezdomny II, Brat Antoni), Piotr Hudziak (Bezdomny III, Hubert), Bogusława Podstolska-Kras (Bezdomna), Zbigniew Kłopocki (Bezdomny I), Paweł Ogrodnicki (Biedak, Brat II), Katarzyna Jędrzejczyk (Bezdomna II) i Edward Żentara (Narrator). Scenografię i kostiumy zaprojektował Tadeusz Smolicki, zaś muzykę przygotował znakomity wokalista i kompozytor Stanisław Soyka.

Premiera sztuki Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego odbędzie się 8 maja br. (niedziela) o godzinie 19.00. Honorowy patronat nad spektaklem objął biskup Wiktor Skworc oraz prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Zaproszenie na warsztaty

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na warsztaty w ramach projektu „Cztery Talie Roku”.Przy organizacji zajęć zaangażowani będą także Pałac Młodzieży w Tarnowie oraz Szkolny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Zgłoszeń należy dokonywać na podane dane kontaktowe.


Pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach Projektu CZTERY TALIE ROKU jest Talia Bez Barier. Wydarzenie to adresowane jest do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością oraz dzieci i młodzieży pełnosprawnej. Celem przedsięwzięcia jest integracja tych osób. Przedmiotem Talii Bez Barier jest organizacja warsztatów o różnej tematyce, w których uczestniczyć będą pary dzieci (dziecko z niepełnosprawnością i dziecko pełnosprawne), a w efekcie których powstanie wspólna prezentacja wybranych uczestników. Każdy z warsztatów zostanie zrealizowany w przeciągu 5 spotkań, w grupie uczestniczyć będzie 18 dzieci (łącznie we wszystkich warsztatach 108 dzieci). W ramach każdego warsztatu wyłoniona zostanie para dzieci – w sumie 6 par, które po zakończeniu warsztatów wystąpią we wspólnej prezentacji kończącej daną edycję. Założono realizację 6 warsztatów:


WARSZTATY TEATRALNE
Grupa I - ODDAJ TO TYLKO SŁOWEM. Prowadzący: Monika Wenta–Hudziak, Piotr Hudziak
Terminy spotkań: 6, 7, 9 czerwca, godz. 14.30 – 16.30, Mała Scena
15 czerwca, godz. 14.30 – 16.00, Duża Scena
Grupa II - OBWIEŚĆ TO CAŁEMU ŚWIATU. Prowadzący: Matylda Baczyńska, Kamil Urban
Terminy spotkań: 8, 10, 14 czerwca, godz. 14.30 – 16.30, Mała Scena
15 czerwca godz. 14.30 – 16.30, Duża Scena
Miejsce realizacji: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego
Zgłoszenia - tel/fax (14) 688 32 88, e-mail:sekretariat@teatr.tarnow.pl


WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE
MOŻESZ MNIE UBOGACIĆ. Prowadzący: Krystyna Jaworska
Terminy spotkań: 26 maja, godz. 15.00 – 18.00, 2 czerwca, godz. 18.00 – 18.30
Miejsce realizacji: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tarnowie
Zgłoszenia - tel. (14) 626 30 12, e-mail:sekretsosw@umt.tarnow.plWAR SZTATY PLASTYCZNE
POKAŻ MI SWÓJ ŚWIAT. Prowadzący: Mariusz Szumlański
Terminy spotkań: 17, 24, 31 maja, godz.16.00 – 18.30
Miejsce realizacji: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tarnowie
Zgłoszenia - tel. (14) 626 30 12, e-mail:sekretsosw@umt.tarnow.pl


WARSZTATY MUZYCZNE
ZAMKNIJ OCZY I ZAŚPIEWAJ. Prowadzący: Halina Bartnik
Terminy spotkań: 14, 21, 28 maja, godz. 10.00 - 12.30
Miejsce realizacji: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tarnowie
Zgłoszenia - tel. (14) 626 30 12, e-mail:sekretsosw@umt.tarnow.pl


WARSZTATY RUCHU
ODKRYJ MOŻLIWOŚCI SWOJEGO CIAŁA. Prowadzący: Jadwiga Binek, Maria Szydłowska
Terminy spotkań: 14, 21, 28 maja, 4, 14 czerwca, godz.10.00 – 11.30
Miejsce realizacji: Pałac Młodzieży w Tarnowie
Zgłoszenia - tel. (14) 622 03 85, e-mail:pm@pm.tarnow.pl


Wspólna prezentacja 16 czerwca, godz. 16.00.
Duża Scena Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, ul. Mickiewicza 4


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Przedwieczór Kabaretowy - Grzegorz Halama, Ad hoc, Trochę Powagi

W sobotę 21 maja o godz. 17.00 zapraszamy do tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego na Przedwieczór Kabaretowy z udziałem znanego kabareciarza Grzegorza Halamy, Grupy Ad Hoc improwizującej na bieżąco w oparciu o sugestie widowni oraz kabaretu Trochę Powagi.


Termin: 21 maja (sobota) 17:00
Miejsce: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego
Bilety w cenie 30 zł oraz 25 zł (dla studentów po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej) dostępne od 9 maja w przedsrzedaży:
Kasa Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego ul. Mickiewicza 4, od wtorku do piątku pokój nr 4 (w foyer) w godzinach: 9.00-17.00 tel. 14 688 32 87
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ul. Mickiewicza 8 p. A023
UWAGA! Ilość biletów ograniczona.

Grzegorz Halama - Grzegorz Halama zawsze prezentuje silny program, który sprawdza się we wszystkich warunkach. Jest popularny i ma swoją rzeszę fanów. Nagrywa do TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, HBO do programu "HBO Na stojaka", Comedy Central. W Trójkowej Liście Przebojów, jego utwór "Ja wiedziałem, że tak będzie" przez trzy tygodnie trwał na pierwszym miejscu. W każdy poniedziałek ma swoją audycję w radiowej "Trójce". Znany z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również z wielu parodii, monologów czy skeczy.
Obecnie na scenie prezentuje program "Żule i bandziory", w którym pojawia się w towarzystwie Jarosława Jarosa. Program wypełniają piosenki ("Puk, puk, puk, do ambasady bram", Ku chwale ludzkości", "Nie pożyczę Ci stówy", "Cały świat bosmana znał - szanta"), skecze ("Bajka dresiarza", "Balkon", "Sklep z energooszczednymi lodówkami"), Pan Józek ("Wywiad z Panem Józkiem o fuzji"), monologi ("Papa Carlito", "Miss Świata").
Jeżeli kiedykolwiek widziałeś faceta w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie, to na pewno był to Grzegorz Halama w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie.


Grupa Ad Hoc - proponowane przez nich przedstawienie, to cykl krótkich scen i gier aktorskich tworzonych na bieżąco, w oparciu o sugestie widowni. Każda gra ma własne zasady i „schemat działania”. Do schematu widownia dokłada brakujące elementy – postacie, które mają odegrać aktorzy; miejsce akcji lub pojedyncze kwestie. Wieczór Komedii Improwizowanej, to spektakl zawierający zarówno popularne, jak i mniej znane gry, oparte w całości na improwizacji. Przy dużym udziale widzów, grupa tworzy niepowtarzalne i zaskakujące widowisko, którego przebieg jest nieprzewidywalny! Poczynania sceniczne Grupy Ad Hoc:
TV Market
Rewolwer


Kabaret Trochę Powagi - powstał na początku marca 2006 roku w Tarnowie. Z założenia miał być to spontaniczny kabaret studencki, lecz po kilkuletniej przeprawie stał się niezależnie działającym tworem czwórki na swój sposób wybitnych młodych mężczyzn. Członkowie kabaretu mają już za sobą: dwukrotny występ w Gorzowie Wielkopolskim, a także udział w "V Tarnowskim Wieczorze Satyry i Humoru DYBY 2006", Wieczorze Kabaretowym "Żółta drabina" 2007, Przeglądzie Kabaretów "Dyby 2008", Dniach Tarnowa 2008, Juwenaliowym Kabaretonie Tarnów 2009 i 2010, a także wiele występów na prywatnych imprezach firmowych. Pewne jest jedno, tam gdzie pojawił się kabaret Trochę Powagi, salwy śmiechu publiczności do dzisiaj odbijają się od ścian sali. Prześmiewanie zwyczajów polskiego społeczeństwa, stawianie postaci polityków w niecodziennych sytuacjach, a przede wszystkim genialne parodiowanie mitologii greckiej to główny cechy programu Trochę Powagi. www.trochepowagi.pl

--
za tarnow.net.pl


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

GOS.PL w Tarnowskim Teatrze

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na niezwykły koncercie tarnowskiego chóru GOS.PL, który odbędzie się w piątek 20 maja o godz. 19.00.
Dokonała muzyka a zarazem porywająca atmosfera koncertu dostarczą z pewnością wielu niezapomnianych wrażeń.

Bilet wstępu w cenie 25 zł dostępne są w kasie Teatru.

Dodatkowe informacje nt koncertu oraz możliwości organizacji wejścia można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026.

Tarnowski Chór GOS.pl powstał w styczniu 2003 r. z inicjatywy grupy osób związanych ze sobą różnymi projektami muzycznymi. W skład zespołu wchodzi 35 chórzystów. Celem chóru jest głoszenie Ewangelii, dzielenie się doświadczeniem osobistego spotkania z Chrystusem i dokonania wyboru drogi wiary w życiu. W repertuarze znajdują się zarówno standardy muzyki gospel, negro spirituals, jak i utwory z najnowszej historii gospel.

Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej, mającej swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Nazwa gospel oznacza Dobrą Nowinę o zbawieniu.


Serdecznie zapraszamy!


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Hamlet w reżyserii Adama Walnego

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza już w najbliższy poniedziałek na dramat Williama Szekspira w niezwykłej interpretacji Adama Walnego.
Spektakle odbędą się już 16 maja o godz. 11.00 i 18.00 w ramach cyklu „Poniedziałkowy Teatr Autorski Adama Walnego”. Dodatkową atrakcja dla widzów będzie z pewnością lokalizacja widowni na scenie.

Muzykę do spektaklu napisał Lars Kynde. Za pracę z tekstem i światłami odpowiada Marek Zięba. Premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego ANIMO w roku 2010. Używane techniki lalkarskie to marionetki podwodne oraz lalka bunraku.

Walny - Teatr powstał w roku 1999 r. z inicjatywy Adama Walnego. Penetruje on w swych pracach różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych i ulicznych. Używa lalki również poza sceną: w edukacji, terapii i sztuce performance.

Dodatkowe informacje nt spektaklu można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026.


neya3
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 06-11-2010, 17:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: neya3 »

ile kosztuje bilet??
ona jest jak skórzany pasek- niby cienki, a w rękach nie rozerwiesz. A gdybyś się na nim powiesił to też wytrzyma/ A. Sapkowski/


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

25 zł cały, 20 zł ulgowy, 15 zł grupowy, 5 zł dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy.


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Konkurs na plakat "Cztery TALIE roku"

do zgarnięcia 5 000 zł :D


OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie ul. Adama Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów ogłasza konkurs na plakat promujący wydarzenie pod nazwą „Cztery TALIE roku”.

1. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu, który będzie w ciekawy i inspirujący sposób przedstawiał założenia projektu pn.: „Cztery TALIE roku” w ramach którego będą realizowane projekty: „Talia Bez Barier”, „Mała Talia”, „Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia”, „Talia Korzenie”. Założenia do poszczególnych projektów znajdują się w Regulaminie Konkursu.
2. Do Konkursu może przystąpić każda osoba spełniająca warunki określone w Regulaminie Konkursu tj. wypełni i prześle kartę zgłoszeniową, nie jest pracownikiem Tarnowskiego Teatru i złoży oświadczenie, że nie jest członkiem rodziny pracownika Tarnowskiego Teatru, prześle lub dostarczy prace konkursowe w odpowiednim formacie oraz w wersji elektronicznej do dnia 6 czerwca 2011 r. do godziny 16:00 na adres Organizatora konkursu wraz z oświadczeniami dotyczącymi autorstwa prac.
3. Kryteriami oceny prac konkursowych są: zgodność
4. przesłania zawartego w pracy z celem Konkursu, wyrazistość
5. przekazu, pomysłowość
6. zawartość
7. merytoryczna, forma estetyczna pracy, oryginalność
8. pracy.
9. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Organizatora pod adresem www.teatr.tarnow.pl, na stronie BIP oraz w sekretariacie Organizatora.
10. Prace konkursowe należy składać osobiście w sekretariacie Organizatora, pocztą lub przesyłką kurierską na adres Organizatora do dnia 6 czerwca 2011 r., do godziny 16:00. Decyduje data wpływu.
11. Nagrodą jest 5000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) bez podatku od towaru i usług, wypłaconych zwycięzcy Konkursu do dnia 16 czerwca 2011 r.

http://www.teatr.tarnow.pl/index.php?fu ... _all&no=84 - dokumentacja i ogłoszenie


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Mały Książę na scenie tarnowskiego teatru

Najbliższa premiera Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego to ponadczasowa baśń Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę”, którą w formie muzycznego widowiska przygotowuje Cezary Domagała.

Któż z nas nie zachwycał się i nie wzruszał losami małego przybysza z planety B 612, który na pustyni Sahara spotyka pilota zmuszonego do awaryjnego lądowania? Któż z nas nie czytał w dzieciństwie, a także wielokrotnie później, „Małego Księcia”?

Dla wszystkich, którzy zachwycili się poetycką opowieścią Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, dobra wiadomość – już w czerwcu będą mogli obejrzeć losy swej ulubionej postaci literackiej na scenie Solskiego, w muzycznym przedstawieniu dla całej rodziny.
Spektakl przygotowywany jest w ramach projektu „Cztery Talie Roku” i będzie premierą tarnowskiego teatru na Małą Talię – przegląd spektakli dziecięcych, który adresowany do najmłodszych widzów.

Reżyserii podjął się Cezary Domagała – doświadczony reżyser, który już 11 razy przenosił w różnych teatrach „Małego Księcia” na scenę.

Próby w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego poprzedził casting do tytułowej roli. Spośród wielu kandydatów, wybranych zostało trzech chłopców: Filip Gieracki, Filip Kubala i Michał Niedbała.
Warto przypomnieć, że Cezary Domagała zrealizował już raz w Tarnowie „Małego Księcia”. Było to w 1995 roku, a jednym z wykonawców głównej roli był Marcin Hycnar – dziś znany i ceniony aktor młodego pokolenia.

Czy podobny sukces czeka obecnych młodych aktorów? Przekonamy się już niebawem – premiera na Dużej Scenie Teatru Solskiego 4 czerwca 2011 roku!

Dodatkowe informacje nt spektaklu można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, oraz na www.teatr.tarnow.pl.


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Serdecznie zapraszam na konferencję prasową związaną z premierą "Małego Księcia" w reż. Cezarego Domagały.
Konferencja odbędzie się w dniu jutrzejszym (środa, 1 czerwca) o godz. 15.00 na placu zabaw w Parku Srzeleckim (od ul. Romanowicza). Udział w niej wezmą: aktorzy odtwarzający role, reżyser, dyrekcja teatru.

Po konferencji zaprezentowane zostaną także fragmenty spektaklu, piosenki z "Małego Księcia".
Będzie także możliwość zakupienia biletów na najbliższe pokazy przedstawienia.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7610
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Teatr Tarnów -, czy są już jakieś spekulacje/wykonane ruchy w temacie nowego Dyrektora TT?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ