Jak robić fotki w nocy :)

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Lordzie - szyba gdzie...?

Ja stałem na ulicy o.O

Czytałem wczoraj poradniki migawka vs przesłona... dzisiaj dostałem akumulatorki, od jutra zacznę testy zdjęć nocnych. Statywu mi tylko trzeba i magicznego sposobu zwiększenia czasu naświetlania, bo mój Canon ma ograniczenie do 15s ; (

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6843
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Hmm... to może duchy, bo masz taki dziwną poświatę w niektórych miejscach jakbyś przez szybę bez antyrefleksu robił.
A statyw fajna sprawa :)


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Hmm czyli nie ja jedyny podejrzewam moce nadprzyrodzone? ; )

No nic, pozostaje mi liczyć na to, że na następny wypadek natknę się w dzień ; d


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Keleos pisze: Czytałem wczoraj poradniki migawka vs przesłona... dzisiaj dostałem akumulatorki, od jutra zacznę testy zdjęć nocnych. Statywu mi tylko trzeba i magicznego sposobu zwiększenia czasu naświetlania, bo mój Canon ma ograniczenie do 15s ; (
15 sekund to aż nadto ;) Np.
- http://static.panoramio.com/photos/orig ... 802015.jpg czas 1''6 s / przysłona 3.5
- http://static.panoramio.com/photos/orig ... 802042.jpg czas 2''5 s / przysłona 2,8


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

faleQ - akurat to pierwsze to i z czasem poniżej 1'' daje rady zrobić - robiłem na 1/60 przy 2,6 przesłonie ; )

Obrazek


Na rynek jeszcze nie wkraczałem... ; )

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Odmierzyłbym bym większy czas (przysłony zazwyczaj się nie da ze względu na ograniczenia obiektywu) aby wydobyć trochę więcej tła
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Przez wszystkim - wyłączyłbym lampę, bo ta jasność z przodu fontanny to zapewne od lampy. I dlatego nie ma tła.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Moje zdjęcia są bez lampy i na ISO 80. Oczywiście ze statywu, bo inaczej by nie wyszło ;)

ODPOWIEDZ