Koncert 2012

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Cubaza pisze:że miasto zarobiło na tym koncercie
5 milionów - promocyjnie :)
I to może być kolejne pytanie - dochody miasta nie są tajne, więc jak nie na czacie, to potem na wniosek o udostepnienie informacji publicznej będa musieli odpowiedzieć ile miasto zarobiło/straciło na koncercie.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Ustawa o dostępie do informacji publicznej

Art. 2. 1. Każdemu przysługuje, z zastrzeżeniem art. 5, prawo dostępu do informacji publicznej, zwane dalej "prawem do informacji publicznej".
2. Od osoby wykonującej prawo do informacji publicznej nie wolno żądać wykazania interesu prawnego lub faktycznego.

Chciałem zapytać czy tylko dziennikarz może zwracać się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej, ale już sobie odpowiedziałem.

PS
Jeśli agora zarejestrowała by się jako prasa to wydaje mi się, że było by łatwiej i szybciej uzyskiwać informację. Komunikacja z urzędem odbywała by się na innym poziomie.

Tak mi się wydaje, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie :)
. Dobra idę na zewnątrz, spoko popołudnie za oknem.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jesli agora zarejestrowała by się jako prasa to chyba musiałaby coś opłacać, a i za publikowane informacje mogły by być procesy łatwiejsze... tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Ustawa o prawie prasowym nic nie mówi o obowiązku opłacania składki. Pytanie czy po rejestracji podobnie jak stowarzyszenia, prasa musi corocznie składać zeznanie podatkowe. Nawet jeśli dochód jest zero zł.

Co do spraw sądowych to widzę taki mechanizm.

Utworzenie serwisu z sub domeną np. agora.umt.tarnow.pl --> zgłoszenie tego jako dziennik lub czasopismo.
Na agorze formuowanie precyzyjnych pytań do UMT --> po zatwierdzeniu, przesłanie w imieniu serwisu agora.umt.tarnow.pl zapytan do UMT --> publikowanie bez możliwości komentowania odpowiedzi UMT na serwisie agora.umt.tarnow.pl --> komentowanie pozostawione na agorze będącego osobnym tworem nie powiązanym prawnie z serwisem agora.umt.tarnow.pl
Sam serwis podaje tylko odpowiedzi UMT jakie zostały przesłane, nic więcej!.

Serwis byłby tylko przekaźnikiem.

Władze takiego tworu wraz z redaktorem naczelnym wyłonione z założycieli agory, to załatwia drugi problem głupich czy wulgarnych pytań + ucina ewentualne rozstrzenia osób trzecich w razie pojawienia się reklam na takim serwisie.


Jest to czysto teoretyczny wymysł rzucony w przestrzeń. Nie upieram się, nie namawiam bo zdaje sobie sprawę, że w pewnym sensie pisze o abstrakcji :). Z punktu widzenia prawa autorskiego nie mogę mieć też pretensji jeśli taki portal powstanie. Teraz mój wpis ma charakter nieutrwalony, prawo autorskie tu nie działa i każdy może skorzystać z pomysłu.


kamel_03
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 02-10-2011, 16:10

Post autor: kamel_03 »

Ze względu na duży koszt za koncert Scorpionsów, osobiście ja wolałbym zaprościć kogoś trochę z niższej półki typu: Ewa Farna na przykład bardzo zdolna artystka, która napewno by przyciągnęła bardzo dużo młodych osób i nie tylko.Ja bym proponował jakąś sąde może założyć.


kamel_03
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 02-10-2011, 16:10

Post autor: kamel_03 »

sondę* sorry za błąd


Maciek
Obywatel
Posty: 58
Rejestracja: 28-08-2010, 16:50

Post autor: Maciek »

Miasto miało ogłosić, który światowej sławy artysta zagra na początku lipca w Tarnowie. Ale w ostatniej chwili plany koncertowe wzięły w łeb.

Kto ostrzył sobie zęby na kolejne wielkie muzyczne wydarzenie w Tarnowie, musi na razie obejść się smakiem i uzbroić w cierpliwość. Miasto oficjalnie potwierdziło nam, że na początek lipca nie uda się sprowadzić do Tarnowa żadnej muzycznej gwiazdy światowego formatu. Na pocieszenie jest jednak jeszcze szansa na duży koncert na przełomie sierpnia i września.

Ubiegłoroczny koncert zespołu Scorpions miał być początkiem wydarzeń muzycznych w Tarnowie głośnych w skali całego kraju. Miastu, które współorganizowało wizytę niemieckiej grupy, koncert przyniósł sukces. W postaci wartej miliony złotych promocji w całym kraju i 14-tysięcznej widowni.

Dumni byli także mieszkańcy miasta. Czytelnicy "Gazety Tarnowskiej" w internetowym głosowaniu koncert Scorpionsów obwołali najważniejszym wydarzeniem całego 2011 roku w Tarnowie.

Intensywne prace nad organizacją kolejnego koncertu trwały miesiącami. Niewiele brakowało, by to Tarnów był w tym roku areną koncertu legendarnego zespołu Guns'n Roses. Nieoficjalnie wiemy, że postawiono ostatecznie na sprowadzenie jeszcze bardziej popularnej grupy. Koncert doszedłby do skutku, gdyby management artystów w ostatniej chwili nie zmienił planu światowej trasy i z Tarnowa jednak zrezygnował.

W ostatnich tygodniach trwało jeszcze dogadywanie przyjazdu innego, znanego na całym świecie muzyka. Praktycznie już ustalony był termin konferencji prasowej, na której miała nastąpić jego oficjalna prezentacja. Jednak zamiary koncertu, wstępnie datowanego na pierwszy tydzień lipca, spaliły kilka dni temu na panewce. - Menedżer artysty i kierownik jego ekipy technicznej uznali, że mieliby zbyt mało czasu, by na lipcowy termin przerzucić do Tarnowa cały swój sprzęt - mówi Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury w magistracie.

Tegoroczne święto miasta, czyli "Zdaerzenia" odbędą się więc bez udziału zagranicznej gwiazdy. Magistrat zapewnia jednak, że tarnowianie na pewno nie będą rozczarowani zestawem krajowych gwiazd muzyki. Do czasu ostatecznego sfinalizowania umów nie chce jednak uchylić rąbka tajemnicy i ujawnić potencjalnych nazwisk, ani nazw zespołów.

Nie ma jednocześnie zamiaru definitywnie już teraz rezygnować z kontynuowania dobrej muzycznej passy zapoczątkowanej 1 lipca 2011 roku na Stadionie Miejskim. - Mamy zamiar przygotować dużą muzyczną niespodziankę na koniec sierpnia lub na początku września - mówi dyr. Sobczyk.


Gazeta Krakowska

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jeden koncert nazywają "początkiem dobrej passy"? I niech mi ktoś powie, że w Tarnowie jest obiektywne dziennikarstwo... :) Cały tekst napisany pod dyktando UM... :)

A już w poniedziałek: Tarnów zaoszczędził miliony!

Dzięki zapobiegliwości i zmysłowi gospodarczemu włodarze miasta zaoszczędzili miliony złotych, które musieliby wydać, gdyby gwiazda światowego formatu jednak zdecydowała się przyjechać do miasta.

Zaoszczędzone fundusze zostaną przeznaczone na rozwój oświaty i kultury w Tarnowie.


Wydanie wtorkowe:

Oszczędności w Tarnowie ciąg dalszy!

Urząd Miasta Tarnowa ogłosił, że sprywatyzuje wszystkie przedszkola. Jest to kolejny krok w kierunku uzdrowienia finansów miasta i polepszeniu standardu wychowania i nauki w tarnowskich placówkach przedszkolnych.

Itd. itd. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Aż boję się co w środę :P
Czy oni nasz mają za idiotów?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie narzekaj tylko dalej bądź dumny. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Ja już wielokrotnie pisałem że pani rzecznik i jej ekipa od strony miejskiej już dawno pobili rekord świata w szerzeniu PR i swoich ''zasług'' od miesiąca tam nie zaglądam bo nie ma po co najzwyczajniej w świecie :lol:

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Dla mnie to już nie PR a czysta Propaganda.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Dwa duże koncerty pod koniec czerwca w Tarnowie, czyli Zdearzenia 2012 (info ze strony www.kultura.tarnow.pl ):

29 czerwca - Perfect
30 czerwca - Myslovitz.

Oba koncerty na rynku; o gwiazdach trochę większego formatu i w dodatku zagranicznych - cisza....

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Perfect i Myslovitz...cudownie! Wprawdzie Myslovitz bez Artura Rojka, ale będziemy się bawić, a jak!

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Świetnie się to zapowiada. Od dawna wybierałam się na Myslovitz i nigdy mi się nie udawało a tu proszę! :) Tylko faktycznie szkoda, że bez Rojka. Zobaczymy jak się spisuje nowy wokalista :)

ODPOWIEDZ