Koncert 2012

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

Autor tematu
Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Koncert 2012

Post autor: Stradie »

Witam!

Jak zapewne pamiętacie prezydent Tarnowa ogłosił, że po koncercie Scorpions będą w Tarnowie odbywały się teraz cyklicznie koncerty gwiazd na miarę tego zespołu. Wiecie coś o jakiś planach? Jakieś przecieki?

Ja osobiście słyszałem ploty, że Lady Gaga ma ponownie zawitać do Polski, ale tym razem w Tarnowie. Patrząc na miasta, któe odwiedza, to wątpię, żeby akurat wybrała Tarnów. Niestety nie mamy również warunków, żeby stworzyć takie show jakie prezentuje na swoich koncertach. Chociaż nie powiem. Promocja byłaby gigantyczna!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Stradie pisze:cyklicznie
Jak na razie był jeden. Jak kolejny tego typu bedzie za 10 lat, to potem już będzie wiadomo, kiedy spodziewać się następnego. :)
Miasto wystarczająco wykosztowało się na Scorpionsów, żeby teraz zapraszać kogoś z podobnej ligi.

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

a tu za ścianą koncert Bayer Full był :)
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Miasto wystarczająco wykosztowało się na Scorpionsów, żeby teraz zapraszać kogoś z podobnej ligi.
Nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć miasto sporo zarobiło na koncercie ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

halford, zarobiło "promocyjnie".
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... corpionsow

cyt: "Promocyjne zyski dla Tarnowa z koncertu zespołu Scorpions szacuje się na pięć milionów złotych – to promocja miasta w kraju i zagranicą. Wstępnie wartość umów barterowych oszacowano na kwotę 2,5 mln zł."

Ja dziś zarobiłem 20 zł, bo poszedłem piechotą, a nie wziąłem taksówki. Miasto tak samo zarobiło - policzyli, ile NIE wydali kasy i potraktowali to jako zysk :) Tyle, że i tak tej kasy by nie wydali, bo jej nie mają. "To jest lista prezentów, które bym ci kupił, gdybym miał pieniądze" - KMN.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakbym wygrał w lotto te 28 mln złotych to kierując się chciwością poszedłbym do kasyna i zapewne je przegrał. Dzięki temu, że nie wysłałem w ogóle losu mogę oszacować moje zyski na 28 mln złotych bo nie przegrałem ich w kasynie :D

A tak na serio to jest gdzieś zestawienie ile miasto wydało na koncert a ile wróciło mu się z biletów itp ? Bo może faktycznie wyszli na plus.


Bastekxyz
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Na szczegółowe, finansowe podsumowanie koncertu przyjdzie czas w ciągu najbliższych tygodni, trwają bowiem ostatnie rozliczenia. Wiadomo jednak na pewno, że bilans jest dla Tarnowa dodatni.
Pt 12.08.2011 14:42

Szacuję, że wynik obliczeń opublikują w roku 2034 ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

To a propo oszczędzania i wydawania hipotetycznej kasy. :)
Załączniki
miliony.jpg
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

- Baco, a oddalibyście partii swoje krowy?
- Oddołbym.
- A świnie? Oddalibyście, baco, partii swoje świnie?
- Oddołbym.
- A owce?
- Ni.
- A czemu?
- Bo mom.

(Taki był zasłyszany w radiu komentarz do deklaracji Napieralskiego, że gdyby wygrał w totka 50 baniek to oddałby je skarbowi państwa, bo jest w potrzebie.)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

pb pisze:
(Taki był zasłyszany w radiu komentarz do deklaracji Napieralskiego, że gdyby wygrał w totka 50 baniek to oddałby je skarbowi państwa, bo jest w potrzebie.)

Jeżeli faktycznie tak powiedział to jest większym idiotą niż myślałem :D

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Niech władze miasta przełamią się i zaskoczą nas zapraszając np. Tiesto czy Armina, lub tak jak pisaliście Lady Gage. Można pójść o krok dalej i zaprosić Madonne :) Koszty wysokie, ale bez wątpienia frekwencja jak i promocja o wiele większa niż w przypadku Scorpions. Pytanie jeszcze, czy managerowie tych gwiazd zgodzą się na występ w naszym mieście.

Orientacyjny koszt takiej imprezy to pewnie z 10 mln zł i więcej, ale "zysk promocyjny" z 30 jak nie lepiej. Dobry sponsor, miasto się dorzuci i ogień! :)

W przypadku Madonny, Tarnów byłby tematem nr.1 w ogólnopolskich mediach, a koncert odbiłby się szerokim echem zapewne nie tylko w Polsce.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

halford pisze: Nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć miasto sporo zarobiło na koncercie ?
Znane są już wyniki finansowe największego koncertu w historii Tarnowa, który na stadionie w Mościcach zgromadził ponad 15 tysięcy osób. Koszt wydarzenia pozostaje tajemnicą organizatorów. Wiadomo jednak, że miasto dołożyło do niego około 160 tysięcy złotych. Taką kwotę zapisano na ten cel w budżecie miasta dla Tarnowskiego Centrum Kultury.

- Nie jest to wielki wydatek, zważywszy na skalę atrakcji dla mieszkańców miasta, a także pokazania się Tarnowa na zewnątrz - ocenia Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury w UMT.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

ClNEK, Biorąc pod uwagę skalę, to taka mała wiocha w Austrii, w dolinie Silvretty, robi 2 razy do roku(!!!) koncerty z większymi gwiazdami niż Scorpions ;) - i to bez biletów. Ale mają fajne góry i jeszcze lepsze górskie prawo :(

www.ischgl.com
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Znane są już wyniki finansowe największego koncertu w historii Tarnowa, który na stadionie w Mościcach zgromadził ponad 15 tysięcy osób. Koszt wydarzenia pozostaje tajemnicą organizatorów. Wiadomo jednak, że miasto dołożyło do niego około 160 tysięcy złotych. Taką kwotę zapisano na ten cel w budżecie miasta dla Tarnowskiego Centrum Kultury.

Że jak? Na co organizatorzy wydali kasę z biletów, że musieli jeszcze do tego dołożyć? 15000 biletów, z czego część po bodaj 60 zł ale reszta po grubo ponad 100. Licząc średnio 100 zł za bilet dostajemy przychód brutto 1.5 miliona, choć te moje szacunki zapewne są zaniżone.

Na całym świecie organizatorzy koncertów zarabiają na tych imprezach (o ile się dobrze sprzedadzą, a ten koncert przecież się sprzedał). Tylko nie w Tarnowie, choć ponoć el presidente to taki świetny organizator i biznesmen. Ręce i nogi się uginają.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

pb pisze: Że jak? Na co organizatorzy wydali kasę z biletów, że musieli jeszcze do tego dołożyć? 15000 biletów, z czego część po bodaj 60 zł ale reszta po grubo ponad 100. Licząc średnio 100 zł za bilet dostajemy przychód brutto 1.5 miliona, choć te moje szacunki zapewne są zaniżone.

Na całym świecie organizatorzy koncertów zarabiają na tych imprezach (o ile się dobrze sprzedadzą, a ten koncert przecież się sprzedał). Tylko nie w Tarnowie, choć ponoć el presidente to taki świetny organizator i biznesmen. Ręce i nogi się uginają.
Przeczytaj to jeszcze raz. Miasto za organizację zapłaciło 160k zł. Nie straciło tylko tyle przeznaczyło. Ktoś kto pisał tę notkę napisał to tak, że wychodzi na to iż miasto na tym straciło. Ale niby skąd może o tym wiedzieć skoro zdanie wcześniej jest napisane, że przychód jest tajemnicą a wiadomo, że tyle i tyle kasy było przeznaczone na ten cel w budżecie.

Z tego co pamiętam to albo w innym temacie, albo gdzieś na necie czytałem, że miasto zarobiło na tym koncercie.

ODPOWIEDZ