Bitwa Warszawska 3D, czy nie 3D?

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

Autor tematu
jarooo
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 25-06-2011, 18:47

Bitwa Warszawska 3D, czy nie 3D?

Post autor: jarooo »

Był ktoś już w Marzeniu na "Bitwie Warszawskiej" w 3D?
Lub na jakimś innym filmie w 3D?
Bo biorę pod uwagę trzy opcje:

1) Kino Marzenie 3D - jeśli rzeczywiście jest to "3D" takie jak powinno być
2) Kino Millennium - jeśli w "Marzeniu" 3D jest do dupy, to wolę 2D w dobrej jakości
3) Multipleks w Krakowie - 3D

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja bym ogólnie wolał zwykłe filmy 2d, może jestem staromodny, a może po prostu idę (jeśli idę) na film a nie obejrzeć wątpliwe efekty.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

jarooo, Jeżeli chodzi o komfort oglądania, to wybrałbym wariant 3 - tak, wiem, nie jestem lokalnym patriotą, ale głosuję nogami za Multipleksem w Tarnowie, wybierając dobrą jakość oglądania w Krakowie :). Jeden warunek - musi upłynąć min. miesiąc od premiery, bo inaczej będziesz miał kwadrofonię szeleszcząco-siorbiących dresików rozmawiających co jakiś czas ze swoimi różowymi pięknościami (oczywiście przez komórę, bejbe) :cry:
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

W Marzeniu byłem na filmie 3D i efekt "taki se".

A sam film "Bitwa... " ktoś widział ? Warto zobaczyć ?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

halford, byłem w Marzeniu na 3-4 filmach (same bajki-animacje) - jak 3D było w miarę spoko, tak fotele (niby nowe?) mnie dobijały... w porównaniu z multipleksem siedzi się jak na taborecie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Fotele te nie są tak całkiem nowe... Zostały przeniesione z teatru tuż przed remontem i zamontowane w sali kinowej :P


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Polecałbym jednak Marzenie, 3D takie samo jak w multiplexie a fotele to mały pikuś, nie wiem czy jest sens płacić za dojazd do Krakowa tylko z tego powodu.

Jeśli chodzi o Millenium to też już jest 3D zamontowane na dużej sali, jakość podobna jak w Marzeniu ale te diody co porobili po bokach sali troszkę przeszkadzają w oglądaniu.

Masz jeszcze 3D w Dąbrowie Tarnowskiej w Sokole ale tam nie byłem więc nie wiem jak jest wiem tylko że projektor taki sam jak w Millenium

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A opinie o filmie są bardzo kiepskie. :) Bodaj jeden dziennikarz ocenił film pozytywnie choć sam zaznaczył w recenzji, że będzie to zapewne jedyna recenzja "in plus". :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman, a jeszcze tydzień temu, w czwartek, czytałem psalmy pochwalne na temat tego filmu, ale były raczej nastawione na stopień odwzorowania rzeczywistości (uzbrojenie, zachowanie ludzi, metody walki, realia historyczne) niż na fabułę. OIDP to jakiś dodatek do Gazety Wyborczej był.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ja czytałem jakieś zbiorcze zestawienie recenzji, ale nie pamiętam gdzie. Średnia ocena wyszła 4/10, czyli słabo. Zwłaszcza, że nad opiniami wisiała zapewne kwota wydana na tę produkcję. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

Recenzje dotycza glownie kiepskiej obsady - Szyc wyglada, jakby sie w filmie meczyl, Urbanska ma kiepski pi-ar i jak sie wczesniej oblecialo wszystkie reality-showy to teraz trudno, zeby ludzie zobaczyli w niej dobra aktorke; a Lukasz Garlicki do tej pory grywal glownie w telenowelach role bogatych i niezbyt rozgarnietych dandysow, kojarzyc sie moze tez z 'nie masz cwaniaka nad warszawiaka' - a tu zonk, ksiedza z niego zrobili, malo to wiarygodne :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

To ja to oglądnę w 2D :), ale tylko dla Ferencego, Dziędziela... i oczywiście Lindy (Wieniawa-Długoszewski do Marszałka: Dziadku, co Ty wiesz o zabijaniu...) :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

"O matko", taki piękny temat a taki kiepski film... no ja sam nie wiem jak można zepsuć taki pomysł na film, a jednak się udało...

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Film w 3D oglądałem w Rzeszowie w kinie Zorza.

Technika 3D nie wywarła na mnie wielkiego wrażenia jak i sam film, który delikatnie można określić jako średni. Spodziewałem się więcej po reżyserii Jerzego Hoffmana.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

robas pisze:Spodziewałem się więcej po reżyserii Jerzego Hoffmana.
Po "Ogniem i mieczem" nie spodziewam się nic więcej.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ