Książki, książki...

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Czytal ktos ksiazke Metro 2033 ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

sainte_nitouche pisze:Jesli ktos lubi literature 'reportazowa' i ciagnie go na wschod ;) - to polecam "W rajskiej dolinie wśród zielska", Jacka Hugo-Badera (tego od "Bialej goraczki').
Swietny opis wspolczesnej Rosji, wyroslej na gruzach Sowietskovo Sojuza.
Az sie chce tam pojechac.....

8)
Muszę przeczytać, bo Biała gorączka była świetna.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Pierwszy raz mi się zdarzyło, żeby film był lepszy od książki na której podstawie powstał, a stało się tak z książką/filmem "Stardust" - "Gwiezdny pył", film jest bardzo dobry, mi się podobał, książka trochę mniej niestety.


neya3
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 06-11-2010, 17:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: neya3 »

jesli lubicie thrillery medyczne to szczerze polecam "Grzesznik" Tess Gerritsen. wedlug mnie nie bez przyczyny nazywana jest ona mistrzynia ba nawet lepsza od Cook'a
ona jest jak skórzany pasek- niby cienki, a w rękach nie rozerwiesz. A gdybyś się na nim powiesił to też wytrzyma/ A. Sapkowski/

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Powinienem zostać wybatożony na to, dopiero teraz czytam genialną książkę Geogre`a R.R. Martina pt:"Gra o tron" czyli pierwszą część sagi "Pieśń Lodu i Ognia".

Komuś kto lubi ciężke poplątane książki opisujące dzieje władców wymyślonej Krainy Westeros, walczących o wpływy poprzez zawieranie sojuszy i wbijanie sobie noży w plecy, polecam!

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

A tak totalnie na marginesie z cyklu totalnie niezauważonych i zapomnianych polecam cykl o Witelonie niejakiego Jabłońskiego. Podobne do trylogii o Reynevanie Sapkowskiego.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Ja aktualnie czytam "Strefę Śmierci" Stephena Kinga. Świetna książka, jestem w połowie ale już teraz wiem, że to najlepsza książka jaką miałem przyjemność czytać :)

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Czy nie zalegają komuś z Was książki Alfreda Szklarskiego z serii "Tomek..." Chętnie pożyczę lub odkupię. Tak mnie coś naszło, żeby wrócić do tej serii.
Pozdrawiam
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A muszą być drukowane? :)


I, żeby było na temat - ostatnio przeczytałem ksiązkę Paolo Bacigalupi: "Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć". Jest to zbiór opowiadań + końcowa powieść SF.
Pomysły ma, jakby to powiedzieć, niekonwencjonalne i niestety w większości przytłaczające.
Gorąco polecam.

Awatar użytkownika

golew
Obywatel
Posty: 90
Rejestracja: 23-09-2009, 13:20
Lokalizacja: Gdynia / Tarnów

Post autor: golew »

angelo pisze:Czy nie zalegają komuś z Was książki Alfreda Szklarskiego z serii "Tomek..." Chętnie pożyczę lub odkupię. Tak mnie coś naszło, żeby wrócić do tej serii.
Pozdrawiam
Obstawiam, że na 99% znajdziesz je w osiedlowych bibliotekach :)
Swoją drogą, moja ulubiona obok Pana Samochodzika i Mrówki seria z dzieciństwa :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A propos Pana Samochodzika - wiecie, że tego się namnożyło i jest tych książek 105? A 19 sztuk napisał Pilipiuk :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński



Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

samcio pisze:Powinienem zostać wybatożony na to, dopiero teraz czytam genialną książkę Geogre`a R.R. Martina pt:"Gra o tron" czyli pierwszą część sagi "Pieśń Lodu i Ognia".

Komuś kto lubi ciężke poplątane książki opisujące dzieje władców wymyślonej Krainy Westeros, walczących o wpływy poprzez zawieranie sojuszy i wbijanie sobie noży w plecy, polecam!
Jakiś miesiąc temu na HBO zaczęli nadawać serial nakręcony na podstawie tej książki - Game of Thrones. Niezły.

Właśnie się zabrałem za audiobooka, bo nie mogę się doczekać kolejnego odcinka... (już w poniedziałek o 22.00)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A mnie się ta "Gra o tron" tak średnio podoba - mówię o książce. Już lepsze były "Piaseczniki". Jakoś mi właśnie klimat nie podchodzi.

Teraz (dopiero!) czytam cylk Chalkera - "Świat Studni". Tam to dopiero jest akcja zagmatwana ;)


interMAKS
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 30-03-2011, 11:33
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

preferencje czytelnicze tarnowian

Post autor: interMAKS »

Dzięki uprzejmości pracowników MBP w Tarnowie podsumowaliśmy preferencje czytelnicze mieszkańców Tarnowa. Zapraszamy do zapoznania się z informacją i komentarzy. Więcej TUTAJ

ODPOWIEDZ