Książki, książki...

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

kisiello pisze:ja ostatnio studiuję serię "świat dysku" Pratchetta - fantastyka przesiąknięta sarkazmem i nawiązaniami do popkultury
świetna rzecz :)
Świat dysku jest fajny ale po kilku książkach pojawia się uczucie wtórności. Wolę Buczyłowa i jego cykl Guslarski klimat nieco podobny ;)


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Polecam "Tygrysy w błocie", Otto Carius.
Facet wie co pisze, bo na liście najskuteczniejszych pancerniaków jest na trzecim miejscu -150 sztuk.

Oprócz niewątpliwych wartości merytorycznych, dodatkowo dowiemy się, jak Wehrmacht bronił cywilizacji przed dziczą ze wschodu, co prawda kosztem podbitych narodów, ale trudno. Z pewnym niesmakiem Carius zdołał umieścić notatkę, że "chłopcy z SS czasem surowo traktowali ludność tubylczą".

Wiecie, że w SS mówiono do siebie per "ty"? Nawet do Himmlera, który za adiutantów miał sierżantów.

A jakie głupie te Amerykany... Zamiast dzielnie stawić czoła Niemcom, to, jak te tchórze, wzywali lotnictwo.

Naprawdę polecam. Warto wgłębić się w psychikę wroga.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ostatnio przewaliłem Trylogię Czarnego Maga - książka na prawdę godna polecenia dla każdego kto lubi klimat fantastyki.

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

LordRuthwen pisze:Ostatnio przewaliłem Trylogię Czarnego Maga - książka na prawdę godna polecenia dla każdego kto lubi klimat fantastyki.
Przewaliłem to dawno, później prolog "Uczennica Maga", następnie kolejną trylogię "Era Pięciorga" i najnowszą książkę - 1 tom "Trylogii Zdrajcy" pt."Misja Ambasadora" (kontynucja losów bohaterki "Czarnego Maga"). Trudi Cannavan wymiata.

Z fantastyki polecam także sagę "Malowany Czlowiek" i "Pustynna Włócznia" Petera u. Brett'a (2 tom w toku).

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Przez uczennicę się właśnie przebijam :)
Misję ambasadora mam w planach.


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

a ja polecę twórczość Orsona Scott Card'a, przede wszystkim "Gra Endera" i cała saga Endera oraz sagę Cienia to pozycja obowiązkowa dla miłośników klimatów SF.

Promując twórczość rodzimą polecam "Znaczy Kapitan" i "Szaman Morski" Karola Olgierda Borchardta, klasykę której miłośnikom marynistyki polecać pewie nie trzeba, ale warto aby szersze grono czytelników sięgnęło po te pozycje. Opowieści o budowaniu naszej żeglugi wielkiej po odzyskaniu niepodległości. Autor wspaniale i z humorem rysuje postacie ludzi morza okresu przedwojennego.

Pozostając w klimatach historycznych polecę jeszcze opracowanie biograficzne "Witold Urbanowicz - legenda polskich skrzydeł" Wojciecha Krajewskiego. Urbanowicz to jeden z największych polskich asów myśliwskich, który walczył nie tylko w bitwie o Anglię ale również jako jeden z nielicznych polskich lotników, o ile nie jedyny, uczestniczył w walkach z Japonią w Chinach latając w słynym dywizjonie 75 Latające Tygrysy.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Ja ostatnio skończyłem 11. tom "Miecza Prawdy" zainteresowany kiepsko nakręconym serialem.
I teraz się zastanawiam, czy wracać do cyklu "Świat Czarownic" Andre Norton, czy jednak poszukać czegoś nowego ;)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Po raz kolejny:
Biegając z nożyczkami
Augusten Burroughs

http://www.empik.com/biegajac-z-nozyczk ... ,ksiazka-p

Jedna z lepszych książek jakie czytałem. A i film też całkiem nie kiepski.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Właśnie skończyłam czytać "Sprzedawcę broni"- powieść sensacyjną, której autorem jest nie kto inny jak dr House, czyli Hugh Laurie.
Spodziewałam się podobnego czarnego humoru co po bohaterze serialu telewizyjnego i się nie zawiodłam:) Może nie jest to wielkie arcydzieło, fabuła wydaje się nieco sztampowa, miejscami ciągnie się zbyt długo, jednakże książka godna polecenia na długie jesienne wieczory.


element_duszy
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 04-11-2010, 19:06
Lokalizacja: Okolice Tarnowa

Post autor: element_duszy »

Polecam wszyskim ''Kto zabrał mój ser" S.Johnsona , książka licząca zaledwie 37 stron, a przekazująca i uświadamiająca bardzo dużo :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

"Najwspanialsze widowisko świata". Dawkins rewelacyjny jak zwykle gdy pisze o biologii. Widać, że nabrał pewnego dystansu do swojej poprzedniej książki. Tak jak by się wystraszył widząc do jakiego motłochu ona trafiła.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Jeżeli chodzi o Dawkinsa to ja zdecydowanie polecam "Samolubny gen".


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

LordRuthwen pisze:Ostatnio przewaliłem Trylogię Czarnego Maga - książka na prawdę godna polecenia dla każdego kto lubi klimat fantastyk
Przeczytana trylogia plus prequell. Muszę powiedzieć, że dość fajne i ciekawe (kolejne już nie-cukierkowe) podejście do magii

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

faleQ, Sequell też :P
Czekam na kolejne dwa tomy.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

LordRuthwen pisze:faleQ, Sequell też :P
- w toku ;)

ODPOWIEDZ