Książki, książki...

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

7 tysiecy czytelnikow odwiedzajacych MBP na cale miasto? To troche slaby wynik...

Czytaliscie "Trans" Gretkowskiej?
Mnie to zalatuje zemsta na znanym rezyserze za "Szamanke" i za 'Nocnik"

:mrgreen:


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

sainte_nitouche pisze:Mnie to zalatuje zemsta na znanym rezyserze za "Szamanke" i za 'Nocnik"
Tak sądząc po przeczytanych recenzjach - od dawna nie jesteś osamotnona w swoich odczuciach co to odniesień autorki do "tajemniczego "znanego reżysera ;)


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Goscinny pisze:A mnie się ta "Gra o tron" tak średnio podoba - mówię o książce. Już lepsze były "Piaseczniki". Jakoś mi właśnie klimat nie podchodzi.

Teraz (dopiero!) czytam cylk Chalkera - "Świat Studni". Tam to dopiero jest akcja zagmatwana ;)
"Saga Drenajów" - David Gemmell. Heroic fantasy coraz bardziej mi leży.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Nunuss
Obywatel
Posty: 86
Rejestracja: 22-07-2011, 15:29
Lokalizacja: Tarnów / Zalasowa

Post autor: Nunuss »

Polecam książkę Timothy White'a "Catch a fire. Życie Boba Marleya" świetna książka opisująca życie na Jamajce, poczatki reggae, życie cesarza Eitopii Hajle Sellasje I i wiele wiele inynch fajnych rzeczy można w niej znaleźć. POLECAM!

a poza tym to oczywiście książki Cobena, ostatnio pochłonęłam "Mistyfikację" - do ostatniej strony nie wiedziałam, co się wydarzy;-)

Godna polecenia jest również książka Jodi Piccoult " Bez mojej zgody " coś dla matek, córek, ludzi którzy myślą,że nie ma nic gorszego niż ich "codzienne" problemy

pozdrawiam
Live the life you love, and love the life you live Ą

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Czytał ktoś książkę: Ben Collinsa - "Człowiek w białym kombinezonie..." ?
O Stigu z programu Top Gear itd.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Niedawno wyszedł ostatni (ponoć) tom "Oka Jelenia" Pilipiuka - jestem w połowie, nie wiem jak on chce zakończyć wszystkie wątki, bo na razie akcja dalej się rozwija :) Ale Pilipiuk ma talent, za wyjątkiem Dziennika Norweskiego wszystkie książki nadawały się do czytania :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, wpadnie Wędrowycz i zapije wszystkich na śmierć :)


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Odnośnie niedokończenia wątków, ba nawet całej powieści to Łysiak w "Milczących psach" przeszedł wszystkich, myślałem, że gościa ubije :-x

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, a wcale bym się nie zdziwił, za carskiego rubla podróżował w czasie :) A i gorzałę pędzić chyba ze wszystkiego potrafi...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11644
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Czytam teraz Eiflheim Michaela Flynna.
Jestem w połowie i jak narazie rewelacja. Zwłaszcza, że autor odrobił lekcję z kultury późnego średniowiecza.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Ewangelia Według Szatana, aut. Patrick Graham
Krwawy Krąg, aut. Jerome Delafosse


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Balladyny i romanse... Zakręcone... Moze dla niektorych kontrowersyjne....

Dla mnie bomba.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=2128


kasi
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 13-10-2011, 21:29

Post autor: kasi »

wszystkim polecam i to bardzo polecam "Siewcę wiatru" Marii Lidii Kossakowskiej i dalsze dwie cześci czyli "zbieracza burz" coś genialnego-jest fabuła jest humor ,trzyma w napieciu i w ogóle czad:D


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Hans von Luck "Byłem dowódcą pancernym".

Polecam. Miło poczytać, że i Niemcy w pewnym momencie poczuli to samo co Polacy w 1939 roku. BEZRADNOŚĆ.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Osttanio przeczytany "Hyperion", a obecnie w trakcie "Upadek Hyperiona" Dana Simmonsa
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

ODPOWIEDZ