Książki, książki...

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Ja polecić mogę: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona i od razu uprzedzam, że nie jest to książka poradnikowa, w której to kobiety narzekają sobie na mężczyzn;) Bardzo wciągający kryminał:) Interesująca fabuła, bohaterowie nieprzerysowani, cała historia rozwikłania zagadki zniknięcia wnuczki Henrika Vangera opisana w sposób szczegółowy i wnikliwy, a postać Lisbeth Salander - bardzo szokująca, ale mimo to budzi sympatię czytelnika;)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3055
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Louve pisze:Ja polecić mogę: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona i od razu uprzedzam, że nie jest to książka poradnikowa, w której to kobiety narzekają sobie na mężczyzn;) Bardzo wciągający kryminał:) Interesująca fabuła, bohaterowie nieprzerysowani, cała historia rozwikłania zagadki zniknięcia wnuczki Henrika Vangera opisana w sposób szczegółowy i wnikliwy, a postać Lisbeth Salander - bardzo szokująca, ale mimo to budzi sympatię czytelnika;)
Cała trylogia, zresztą pisałem o niej w pierwszym poście, jest rewelacyjna. Jak się zacznie nie można przestać ... ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Co racja to racja, jakoś mi umknęło, że już o tym pisałeś:) Niestety jestem dopiero na początku trylogii, ale po przeczytaniu pierwszej, wiem, że na pewno zakupię drugą.

Jeśli chodzi o ekranizację tej ksiażki, to film nie ma takiego polotu. Można w łatwy sposób wychwycić rozbieżności, których nie brakuje porównując z historią książkową. No ale rozumiem, że wszystkich wątków uchwycić się nie da. Jeśli chodzi o aktorów wcielających się w role, to zgadzam się z opinią recenzentów, że są oni niefotogeniczni:) Amerykańskie produkcje przyzwyczaiły nas do pięknych twarzy na ekranie, tu znajdziemy przeciętnej urody bohaterów, ale dzięki temu bardziej realistycznych.

Wracając do ksiażek, to jestem również zagorzałą fanką całego Świata Dysku Pratchetta.
Na sam koniec polecić jeszcze mogę przezabawny zbiór opowiadań " Poczet dziwów miejskich" - Krzysztof Piskorskiego


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

"Królestwa Merowingów" Ian Wood. Cena 50 zł. Jest w Empiku.
Żyjemy w cudownych czasach :D
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Z ostatnio czytanych polecam ciekawie napisaną książkę Gibsona "Neuromancer", a ze starszych które zapadły w pamięć to, którąkolwiek z książek Marka Hłaski - świetna literatura.


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Chciałbym zaznaczyć, że polecana przeze mnie książka nie należy do łatwych. Jak ktoś spodziewa się informacji typu "synod biskupów w Toledo , w roku 400, uznał, że kobieta nie jest stworzona na obraz i podobieństwo boże", to się zawiedzie.
To pozycja popularno-naukowa z naciskiem na "naukowa". Nie da się "połknąć" tej książki jednym tchem.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


ulka7
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 13-10-2009, 20:21

Post autor: ulka7 »

Jeśli lubicie recenzje w luźnym stylu , to moja znajoma na swoim blogu ma zakładke Recenzje. Ostatnio pisała o Emilu Zoli.
Może Ktoś będzie miał ochotę zajrzeć- www.kobietazasciankowa.bloog.pl

Mam nadzieję, ze nie łąmię zadnego regulaminu:) Acha, to blog dla kobiet, ale fajnie pisze.
Przypomnialo mi się " labidzenie Anzlema" :D Jak chcecie sprawdzić kontekst , to musicie sami poczytać, ja często spadam z krzesła.

A ostatnio z obowiązku zawodowego przeczytałam Dehnela Jacka Fotoplastikon, pomysl moze ciekawy, ale mi wcale ta proza nie podeszla - to antyrecenzja :mrgreen:


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

ostatnio przeczytałem "nielegalne związki" grażyny plebanek. niezła. polecam. niestandardowo - niestereotypowe spojrzenie na temat.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3055
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A ja "Gottland" Mariusza Szczygła ... zbiór reportaży o Czechach, książka świetnie napisana, świetnie się czyta! Reportaże dotyczą np historii firmy obuwniczej Bata, pomnika Józefa Stalina w Pradze czy Heleny Vondrackovej... polecam!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

a ja.... zmęczyłam tzn. skończyłam czytać "Sprawiedliwość owiec" (L. Swann); no i początkowo bardzo fajnie, a potem jakieś dłużyzny nic nie wnoszące do akcji... i określanie tej książki jako drugiego 'Folwarku zwierzęcego' czy powiastki kryminalno-filozoficznej jest zdecydowanie na wyrost (kryminału trochę jest, a filozofia naiwna bardzo). Strata czasu. Dobrze, że nie pieniędzy, bo książkę pożyczyłam.

'Gottland' czeka.. ;)


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Polecam trylogię Marcina Ciszewskiego:
www.1939.com.pl
www.1944.waw.pl
Major

Czyta się dobrze, choć często-gęsto autor przegina :)

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/5 ... w1939compl
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

kato, czytałem, Majora jeszcze nie, ale tamte się głupio kończą.
Zresztą pisałem o nich wcześniej :P

A ostatnio przewaliłem trylogię goblina: Zadanie Goblina, Droga Goblina i Wojna Goblina - bardzo ciekawe podejście przedstawiające wszystko z punktu widzenia ciemnego charakteru - goblina. I to ludzie są ci źli, chcący go zabić i tak dalej :P

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

kato pisze:Polecam trylogię Marcina Ciszewskiego:
www.1939.com.pl
www.1944.waw.pl
Major

Czyta się dobrze, choć często-gęsto autor przegina :)

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/5 ... w1939compl
Ano czyta się świetnie ale spodziewałem się czegoś lepszego. Mógł bardziej rozwinąć wątek, pobawić się możliwościami, ale przynajmniej w pierwszej części fabułę oparł prawie wyłącznie na opisie walki PT91 z niemieckimi czołgami. Jest też dużo zgrzytów jak np reakcja naczelnego polskiego dowództwa na informację o "dodatkowym" batalionie : "Hmm jesteście z przyszłości i dysponujecie sprzętem wyprzedzającym o 50 lat wszystko czym dysponujemy dzisiaj?? No ok to zajmijcie się czym tam chcecie, możecie w sumie strzelać do Niemców" ;)
Jednak mimo wszystko świetna rozrywka :D

Awatar użytkownika

kirke
Obywatel
Posty: 46
Rejestracja: 10-05-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Post autor: kirke »

cóż... polecać można i Pilipiuka i Komudę... Tolkiena w zasadzie też ;P ale zrobimy inaczej - coś co czytałam ostatnio :)

uwielbiam autorów, którzy własny świat tworzą stąd też polecam:

Maja Lidia Kossakowska - Siewca wiatru - kontynuacja w postaci Zbieracza burz - niesamowite... - chyba określę to jednym słowem - ale kategorycznie polecam

Ziemiańskiego Achaję

Piekara - cykl o pewnym inkwizytorze ;)
* Sługa Boży
* Młot na czarownice
* Miecz aniołów
* Łowcy dusz
* Płomień i krzyż tom 1
* Ja inkwizytor. Wieże do nieba
Za dnia nie potrafię otulić cię miłością...

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

ja ostatnio studiuję serię "świat dysku" Pratchetta - fantastyka przesiąknięta sarkazmem i nawiązaniami do popkultury
świetna rzecz :)

ODPOWIEDZ