Książki, książki...

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Melduję o kolejnej książce pełnej pokręconych opowiadań Andrzeja 'wielkiego grafomana' Pilipiuka - "Szewc z Lichtenrade" - świeże pomysły, nowe spojrzenie... świetna książka!
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Ze sporym opóźnieniem, ale w końcu "Szewc..." trafił na moją półeczkę - trzeba przyznać, że opowieści zacne Grafoman poczynił; "Parowóz" i "Ludzie którzy wiedzą" rozwaliły mnie totalnie ... a teraz wracam do "Powstania 44".
A dzisiaj "Trucizna" - czyli nowa dostawa Jakubów ponoć się ukazała :).
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jak ad2222 polecił, posłuchałem "Handlarzy czasem" Jachimka. Super sprawa! A do tego w audiobuku czyta sam autor, co przydaje powieści wiele smaku.
O ile do tej pory ta książka wydawała mi się dziełem dość ciekawym i ważnym, tak teraz zaczyna urastać do wiekopomnego. Oto okazuje się, że dość nieprawdopodobna historia zyskiwania dodatkowych godzin, zaczyna się materializować: http://biznes.onet.pl/bedziemy-w-przysz ... news-detal

Choćby z tego powodu polecam tę książkę Waszej uwadze. A jeszcze bardziej wspomnianego audiobooka.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

Jeśli ktoś lubi Sapkowskiego to nie może opuścić tzw. "Trylogii Husyckiej". W skład wchodzi Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua. Akcja osadzona na Dolnym Śląsku, mi to się super czytało bo mnostwo tych mieścinek i miast większych znałem z dzieciństwa bo tam wyjeżdżałem na wakacje.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

grzybu, Trylogia Husycka jest świetna. I tu tez polecam audiobooki - fajnie czytane, słucha się z przyjemnością. Ostatnio też widziałem Narrenturm zrobione jako słuchowisko - nie kupowałem, bo świeżo przesłuchałem audiobooki w wersji czytanej przez lektora, ale to musi być niezły czad...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

"Handlarz Czasem", który tu polecał ad2222 jest dostępny na wyprzedaży w księgarniach Matras za 16.45. Sam wczoraj zakupiłem w Gemini 1szt:) Dzięki za polecenie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jako że przez długi majowy weekend miałem trochę czasu, to oprócz nadrabiania prasowych zaległości zabrałem się za książkę tarnowianina - doktora Józefa Sławomira Bossowskiego, pt "Fotel wspomnień". I nie sądziłem, że książka tak mnie wciągnie - zwłaszcza rozdział o przedwojennym Tarnowie - znakomita opowieść, może nie wspina się na literackie wyżyny, ale warta przeczytania.
Teraz jestem w okresie wczesno-powojennym, lata 50-te, polecam szczególnie miłośnikom byłego ustroju.

Książka do nabycia w księgarni na ul. Krakowskiej (róg Malczewskiego).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Poszukuję książki K. Wyrzykowskiego i R. Szurkowskiego "Być liderem".
Ma ktoś na zbyciu lub pożyczy?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

"Papcio Chmiel" skończył 90 lat! - Gratulacje, trzeba będzie odkopać Tytusa i sobie przypomnieć klasykę komiksu.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

właśnie zamknąłem "Sezon burz" Sapkowskiego - jak mawiają: "d..y nie urywa", ale czytało się bardzo przyjemnie;
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Polecam "Krótką historię prawie wszystkiego", autor Bill Bryson.

Nie uwierzycie, jak oryginalni ludzie zaczęli rozwijać naukę.


"Open. Autobiografia Tenisisty", autor Andre Agassi.

Jak można być genialnym tenisistą nienawidząc tenisa?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Właśnie czytam Sezon Burz.
pan_Wazon podsumował go idealnie.
Książka jest ok, ale niektóre rzeczy w niej irytują. Po prostu przed przystąpieniem do lektury nie należy oczekiwać, że będziemy się czuli tak jak czytaliśmy pierwotne książki z tego świata po raz pierwszy i będzie ok.
Styl Sapkowski zachował, dialogi też są ok, ale cały czas odnoszę wrażenie, że zbytnio upraszcza zarówno język jak i narrację, tak jakby pisał nie dla starych fanów ale dla ludzi, którzy Wiedźmina znają tylko z gier.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Jak dla mnie to Sapkowskiemu za dużo niewykorzystanego materiału zostało z 'Trylogii husyckiej'. Geralt cytujący łacińskie sentencje? Kiedy skończył Oxenfurt?
Jakieś to z innej bajki.
Dopiero w drugiej połowie znalazłem dawnego Wiedźmina.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

"Pakt Ribbentrop-Beck" Zychowicza.

I sam nie wiem co o tym sądzić. Do tej pory książkę tą znałem głównie z negatywnych polemik z nią. Po przeczytaniu mam coraz większe wrażenie, że większość polemizujących jej nie przeczytała - co najwyżej przekartkowała wychwytując niektóre tezy.

Osobiście, mimo, że mam wrażenie, że Zychowicz widzi to wszystko zbyt optymistycznie (skąd założenie, że gdyby Hitler pokonał ZSRR w okolicach 41/42 roku Anglia nie zdecydowałaby się na pokój?) to jednak Polska w 1939 roku sprzymierzając się z Hitlerem wyszłaby na tym nieco lepiej niż idąc na wojnę, której nie mogła wygrać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


conduissent
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 11-12-2013, 21:03

Post autor: conduissent »

"Obietnica poranka" Romaina Gary. Niesamowita książka, która działa mocno na wyobraźnie

ODPOWIEDZ