Książki, książki...

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

"Imperium. Jak Wielka Brytania zbudowała nowoczesny świat." Niall Ferguson.

Jak ktoś czytał "Krótką historię prawie wszystkiego" to z pewnym zaskoczeniem zauważy, że ten sam typ ludzi zbudował ten twór :)
Ponadto doskonale napisana książka.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

http://www.publio.pl/ja-dago-zbigniew-n ... 99672.html

"Ja, Dago" Nienackiego i pozostałe 2 tomy. Jedna z fajniejszych polskich książek w tych klimatach. Co ciekawe praktycznie zupełnie nieznana (sam jeszcze 2 tygodnie temu nie miałem pojęcia, że coś takiego jest - potem byłem przekonany, że to jakaś nowa książka a zbieżność nazwisk przypadkowa). Ale w sumie się nie dziwię, że przeszła bez echa - czytelnicy przyzwyczajeni do "Pana Samochodzika" po sięgnięciu po cykl Dago raczej nie polecali go znajomym :P

PS to nie jest jak niektóre recenzje próbują wmówić fantasy. To jest po prostu powieść historyczna w której autor luki w źródłach uzupełnił gdybologią i własną llicentia poetica.

W skali od 1 do 10 daje jej 9.5
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Arabella
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 06-06-2014, 07:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Arabella »

Jan Rybowicz "Wiocha chodaków", Zdzisław Turek "Mój ojciec, ja i inni". I coś jeszcze "Księga tarnowskich wspomnienień". No i cała trylogia Grzesiuka "Boso ale w ostrogach", " Pięć lat kacetu", "Na marginesie życia"


luq
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 08-12-2013, 00:19
Lokalizacja: Mościce
Kontakt:

Post autor: luq »

Ach wy mole książkowe szkoda że nie czytacie tylu książek co ten pan
https://www.youtube.com/watch?v=MH6pidkfjxU :D
sam osobiście polecam książkę "Judenjagd" Jana Grabowskiego ,dla lubiących taka literaturę.


kRoman
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 10-06-2014, 13:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kRoman »

Dla lubiących kryminały polecam książki Zygmunta Miłoszewskiego. Świetny styl pisania, ironiczny humor - wciąga od pierwszych stron.
"Ziarno prawdy" polecam w szczególności!
You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want.


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Doskonała - polecam również "Uwikłanie" tegoż autora.
pozdrawiam
petr


kRoman
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 10-06-2014, 13:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kRoman »

petr pisze:Doskonała - polecam również "Uwikłanie" tegoż autora.
Dokładnie. Potem można ewentualnie zobaczyć film na podstawie książki, ale moim zdaniem w ogóle się nie umywa.
Także najpierw książka, potem film - nigdy w odwrotnej kolejności :-)
You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want.


eciakot
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 06-08-2014, 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: eciakot »

"Jesteś cudem" Regina Brett zbiór felietonów, są to motywujące teksty nawiazujące do zycia autorki
rozglądając się za wiarygodnymi firmami do współpracy musimy pamiętać o sprawdzaniu ich sytuacji finansowej, szukanie firmy po nip to najłatwiejszy sposób


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Własnie skończyłem (ROK czytania) "Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata". Autor: Jürgen Osterhammel.

Kawał solidnej germańskiej roboty. Kopalnia wiedzy. Niestety nie da się tego czytać tak, jak Daviesa czy Fergusona. Trzeba powoli i małymi kęsami.
Na 100% powinien ją przeczytać JKM. Wbrew temu co pisał w ostatniej Angorze, w XIX wieku było już coraz trudniej z przekraczaniem granic.

Polecam.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Książki, książki...

Post autor: defekator »

"Stulecie chaosu. Alternatywne dzieje XX wieku" M. Orłowski

http://rafalkosik.com/stulecie-chaosu" onclick="window.open(this.href);return false;

Świetna rzecz. Autor za pomocą modeli ekonomiczno-matematycznych buduje alternatywne wersje historii XX wieku z uwzględnieniem losów Polski.


Co ciekawe:

"czytelnik szybko zauważy,że w żadnym scenariuszu losy Polski nie układają się dużo lepiej niż w historii rzeczywistej. Każe to sądzić, iż splot okoliczności był dla naszego kraju w ciągu minionego stulecia tak niekorzystny, że jedyny wybór sprowadzał się do tego, w jaki sposób upaść, aby jak najmniej boleśnie się potłuc"

Swego czasu było głośno o książce Zychowicza "Pakt Ribbentrop-Beck". Ta jest znacznie lepsza i znacznie bardziej wiarygodna. Autor ogranicza maksymalnie gdybologię na rzecz twardych danych i analiz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

Re: Książki, książki...

Post autor: LaRg »

Z lekkiej treści. Oprócz filmu - warto. Wciąga.
Marsjanin, Andy Weir
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/235716/marsjanin" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Książki, książki...

Post autor: rzuf »

Dobra wiadomość dla wszystkich czytelników Marka Hłaski :)

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/261106/wilk" onclick="window.open(this.href);return false;


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Kronika Tarnowa

Post autor: Macumba »

Ukazała się właśnie "Kronika Tarnowa" autorstwa Krzysztofa Moskala, obejmująca dzieje miasta od czasów najdawniejszych do 2010 roku, z ilustracjami Ewy Szczepańskiej. Książka liczy sobie 360 stron w tym 62 indeksów. Można już o nią pytać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 4 (cena w MBP 60 zł).
Załączniki
Okładka Kroniki Tarnowa.JPG
Okładka Kroniki Tarnowa.JPG (101.58 KiB) Przejrzano 11549 razy


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Re: Książki, książki...

Post autor: Macumba »

Zaproszenie.JPG
Zaproszenie.JPG (146.51 KiB) Przejrzano 10955 razy


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Książki, książki...

Post autor: krzychu »

to sa normalne jaja chyba zaczne czytac ksiazki

pierwsza pozycja : mistrz i malgorzata

do moskwy przybywa diabel czynic dobro
LA ARTE

ODPOWIEDZ