Książki, książki...

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Książki, książki...

Post autor: Dorota1975 »

Piszemy już o filmach, muzyce, to może jeszcze o książkach? Lista tytułów wartych przeczytania, ale także tych, które lepiej omijać szerokim łukiem - mile widziana!

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Pilipiuk - literatura lekka, łatwa i przyjemna, ostatnia książka to Homo Bimbrownikus, z kolekcji książek o Jakubie Wędrowyczu, egzorcyście-amatorze, a wcześniej ukazał się Pan Wilków z cyklu Oko Jelenia. Polecam, zabawa murowana ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

To moze cos z 'ciezszego' gatunku? :)
Poczytalam ostatnio ksiazke Dukaja "Wroniec". To takie raczej dla nastolatkow - ale opowiada o czasach, ktore wiekszosc z nas pamieta jako kawalek swojego dziecinstwa.
No i nie bardzo wiem, co myslec; nie jest to ksiazka trudna (jak np. Lod), nie jest powalajaca wyobraznia w tworzeniu alternatywnego swiata ("Corka Lupieżcy"), jest taka troche... za trudna dla mlodych, zbyt oczywista dla starszych :)
Byc moze dlatego, ze czasy stanu wojennego pamietam jakos tam ubogo i bardzo fragmentarycznie, ale jednak po swojemu; on - pamieta je po swojemu i tak wlasnie opisuje; na pewno w sposob atrakcyjny dla tych, ktorzy ich nie pamietaja; ale dla pamietajacych - moze zbyt naiwnie ? co wy na to?


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

1. Stieg Larsson - Trylogia Millenium

- "Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet"
- "Kobieta która igrała z ogniem
- "Zamek z pisaku, który runął"

2. Gabriel Garcia Marquez - "Sto lat samotności"

3. Paul Vandenberg - "Piąta Ewangelia"

4. Paulo Coelho - "Weronika postanawia umrzeć"

Zdecydowanie polecam ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A ja nie będę oryginalny:

Philip Roth, "Amerykańska sielanka (American Pastoral)"

George Orwell, "1984",

Aldous Huxley, "Nowy, wspaniały świat (Brave New World)"

Charles Dickens, "Wielkie Nadzieje (Great Expectations)"


Klasyki ; )


Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Magdalena Kozak - "Nocarz", "Renegat", trzecia część "Nikt" już taka fajna nie jest.
Marcin Ciszewski - "www.1939.com.pl", "www.1944.waw.pl"


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

1939.com.pl czytałem i bardzo mi się podobało. Nie wiedziałem, że pojawiła się kontynuacja. Trzeba będzie udać się do księgarni :)

Ja ze swojej strony gorąco zachęcam do przeczytania książki "Wojna Klary" autorstwa Clary Kramer i Stephena Glanza.


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

a mnie Coelho jakoś nie kręci ;)

a polecam: "Telefrenia", Edward Redliński. nie tylko dla uzależnionych od tv czy Internetu ;)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A ja polecam Władce Pierścieni :D
szczegolnie jesli ktos nie ogladal filmu (jest ktoś taki ? :D)

Opróćz tego polecam JESTEM LEGENDĄ - Richarda Mathesona
Inna niz film, a na prawdę dobra lektura.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Ja wam polecę książkę "Sprzedawca Broni" Hugh Lauriego znanego też jako Dr House.

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Z mojej strone warte polecenia powieści Carlos'a Ruiz'a Zafón "Cień wiatru" i "Gra anioła" (najnowsza powieść pisarza wielbiącego architekturę Barcelony wraz z jej mrocznymi i czesto zapomnianymi tajemnicami nosi tytuł "Marina" i jest od niedawna w sprzedaży -jeszcze nie czytałem).

Dla lubiacych poczytać coś z fantastyki polecam wszystkie dotychczas wydane książki Trudi Canavan tj. trylogia "Czarnego Maga" tj. "Gildia magów", "Nowicjuszka", "Wielki Mistrz" oraz prequel serii pt."Uczennica maga"; i a także sagę "Era Pięciorga" - jak dotąd wydane w j. polskim dwie z trzech części sagi zatytułowane "Kapłanka w bieli" i "Ostatnia z dzikich". Trzecia część bedzie mieć swoją polską premierę w marcu i zatytułowana będzie "Głos bogów".

Przygodowe i kryminalne książki, które czytałem i bardzo mnie wciągnely to "Testament" Douglas'a Preston'a oraz "Święty kamień" i "Zaginione miasto" Clive'a Cussler'a.

Polecam też serię thrillerów kryminalnych z główną bohaterką - agentką FBI Maggie O'Dell autorstwa Alex Kavy (wg kolejności - "Dotyk zła", "W ułamku sekundy", "Łowca dusz", "Granice szaleństwa", "Zło konieczne" ).

Awatar użytkownika

Gloria0706
Obywatel
Posty: 13
Rejestracja: 26-11-2009, 15:14
Lokalizacja: Wenus

Post autor: Gloria0706 »

A ja polecam "Widma w mieście Breaslau" Marka Krajewskiego i cala reszte jego ksiązek-kryminałów :lol:


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Polecam "Świt średniowiecza" V. Fumagalli.
Polecam szczególnie tym, którzy uważają, że to Kościół Rzymsko-Katolicki winien jest wszelkiemu złu.
Szczególnie w VI wieku :)

Ponadto polecam "Wyspy" N. Daviesa, czyli historię Wysp Brytyjskich.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

Z nowosci - polecam swietny debiut Malgorzaty Rejmer "Toksymia".

To ksiazka o nas. Codziennych, szarych, zwyczajnych, czasem pieknych, czasem obrzydliwych - zawsze smiesznych :)

ODPOWIEDZ