Które 3D lepsze?

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Które 3D lepsze?

Post autor: Goscinny »

Jako, że Hobbit nadchodzi i jest równocześnie w obydwu kinach, mam pytanko - który system 3D jest lepszy? Ten w "Marzeniu", czy ten w Mościcach?


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

najbardziej wypasione 3D to jest jak się film kończy...

wychodzisz z kina i wszystko jak żywe... normalnie zdaje się ze rękę wyciągniesz i dotknąć można ;) lepsze efekty niż w kinie :mrgreen:

a co do 3D to chyba lepiej w marzeniu (ale to kwestia gustu, osobiście unikam 3D)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No ja też nie przepadam, ale chyba w Tarnowie wyboru nie mam :( więc jak już muszę 3D to niech będzie lepsze ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Wydaje mi się, że w Marzeniu ekran jest bliżej, i to 3D jest 'lepsze'. Najfajniejsze jest w Cinemacity albo Multikinie, gdzie jest bardziej pionowy układ foteli i patrzysz 'przed siebie' a nie 'do góry'. A teraz to 45 minut jazdy :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

W marzeniu moim zdaniem jest lepiej, ekran jest blizej, co przy plaskim ekranie nie jest bez znaczenia.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

tarnowiack pisze:wychodzisz z kina i wszystko jak żywe... normalnie zdaje się ze rękę wyciągniesz i dotknąć można ;) lepsze efekty niż w kinie :mrgreen:
Święta prawda :mrgreen:
A "Hobbita" bojkotuję. Zginęło tyle koni, bo nie było opieki weterynaryjnej :evil: i dla zasady nie będę oglądać filmu.

Awatar użytkownika

kwaciu
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Post autor: kwaciu »

Na zmarnowanie nie poszły. Kabanosy końskie robia robotę.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

kwaciu pisze:Na zmarnowanie nie poszły. Kabanosy końskie robia robotę.
Koni nie jadam.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Pudelek donosi, że w wyniku zaniedbania sześć koni, pięć kucyków, trzy kozy, dwanaście kurczaków i jedna owca zmarły po zakończeniu zdjęć do jego najnowszego filmu - Hobbita.

Więcej
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/27-zwi ... 91934.html

No źródło fachowe... :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Beaver pisze:Pudelek donosi, że w wyniku zaniedbania sześć koni, pięć kucyków, trzy kozy, dwanaście kurczaków i jedna owca zmarły po zakończeniu zdjęć do jego najnowszego filmu - Hobbita.

Więcej
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/27-zwi ... 91934.html

No źródło fachowe... :)
Pudelkowi nie wierzę :)
Ale czytam za to to: http://www.peta.org/features/the-hobbit ... uelty.aspx

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Figa, a karpia spożywasz i kurczaka?

Ale wracając do Hobbita to dlaczego aby obejrzeć film klasycznie, bez badziewnego 3D muszę iść do kina jak przedszkolak? Wszystkie wieczorne seanse tylko w 3D i to w obu kinach. Zwariowali z tym 3D. Już nie długo czterech pancernych przerobią na 3D.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

mirak pisze:Zwariowali z tym 3D. Już nie długo czterech pancernych przerobią na 3D.
Nie zdziwiłbym się. Niektóre filmy już wracają do kin sztucznie przerobione na 3D. Kiedyś było głośno o kolorowaniu starych czarno-białych filmów.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

mirak pisze:Figa, a karpia spożywasz i kurczaka?
Nie.
Ale wracając do Hobbita to dlaczego aby obejrzeć film klasycznie, bez badziewnego 3D muszę iść do kina jak przedszkolak? Wszystkie wieczorne seanse tylko w 3D i to w obu kinach. Zwariowali z tym 3D. Już nie długo czterech pancernych przerobią na 3D.
Ja nie znoszę filmów 3D. Po pierwsze noszę okulary, więc założenie drugich okularów nie jest przyjemne. Poza tym głowa i oczy mnie po takim seansie potwornie bolą.
I tak, zwolennicy normalnego filmu muszą sie dostosować do dziwnych pór wyświetlania. "Epoka lodowcowa" bez 3D była grana jedynie o godz. 15.
Poza tym zauważyłam coś jeszcze - np. "Prometeusz" w 3D był niesamowicie ciemny. Potem byłam w kinie (nie pamiętam na czym) i była reklama "Prometeusza" 2D - to miałam wrażenie, że zupełnie to był inny film...


Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Byłem w Marzeniu. 5 Rząd - 3D - pierwszy raz to powiem - było fajne !
Świetne sceny Śródziemna w 3D. Mimo iż dalej wolę filmy 2D to w tym 1 raz od czasu Avatara 3D mnie nie denerwowało a wręcz się podobało.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

ODPOWIEDZ