Które 3D lepsze?

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

figa pisze:Koni nie jadam.
+

Kabanosy sa bardzo dobre.

Jakoś nie mam przekonania do 3D. Denerwują mnie te okulary. Ogólnie ta technologia jest do kitu.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11635
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jak rozumiem w Tarnowie raczej nie ma szans na Hobbita w 48 klatkach na sekundę ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Wątpię bo ponoć tylko 20% kin ma możliwość takie coś wyświetlić :/

Awatar użytkownika

kwaciu
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Post autor: kwaciu »

defekator pisze:Jak rozumiem w Tarnowie raczej nie ma szans na Hobbita w 48 klatkach na sekundę ?
Ja akurat do tego wynalazku jestem sceptycznie nastawiony. Z filmu sie teatr robi.

Dziś sie wybieram na tego Hobbita, z musu na 3D, bo wszytkie seanse w Tarnowie 3D - do wyboru z napisami albo z GollumoSzycem :-). Już na seans 2D miejsca nie ma kurna.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11635
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

No właśnie, szkoda, że do 2d dodają dubbing w zestawie.
Szkoda też, że w sylwestra oba kina w Tarnowie są nieczynne przez cały dzień. Myślałem, że świętowanie końca roku rozpocznę właśnie Hobbitem a tu nic z tego. Do Krakowa nie chce mi się jechać.

Szkoda również, że w Millenium w małej sali nikomu nie chciało się zrobić czegoś takiego:
http://www.charlie.pl/index.php?i=w1007

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Jak kupowałem bilety (też niestety na 3D) zapytałem pań przy kasie(chyba nawet szefowa była) dlaczego 2 D tylko o 13. Usłyszałem, że stosunkowo małe zainteresowanie. Na moją uwagę, że o trzynastej raczej trudno o frekwencję, bo większość pracuje zapadła niezręczna cisza. Na pytanie dlaczego choć jednego seansu wieczorem w 2D znów pani uparcie powtórzyła , że nie ma zainteresowania.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6841
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Byłem wczoraj, pierwszy raz oglądałem film 3D, nawet mi się podobało, jest tylko kilka ale:
- okulary nie są przystosowane do okularników, mi cały czas zjeżdżały z nosa,
- czy tylko ja mam ten problem, że widzę poklatkowość? Sceny statyczne: OK, ale sceny ruchu widziałem jakby mi ktoś pokazał film 18-20 kl/s - tak było przez cały film i mnie to strasznie wkurzało.


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

Wczoraj byłem pierwszy raz na 3D.Od razu na głęboką wodę zostałem rzucony,bo znajomi uparli się na IMAX-a.
Chyba jestem staroświeckim tradycjonalistą,bo dla mnie kicha.Może to wina miejsca,bo 6 rząd i całego ekranu nie byłem wstanie wzrokiem ogarnąć.Ale jestem pewien,że to pierwsza i zarazem ostatnia przygoda w 3D a na pewno już nie w IMAX-ie.Dobre widowiskowe kino nie potrzebuje takich bajerów.One są tworzone z myślą o miłośnikach tych całych nowinek HDw3D,aby ci tłumnie do kin walili.


Bastekxyz
Archont
Posty: 935
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

LordRuthwen pisze: - okulary nie są przystosowane do okularników, mi cały czas zjeżdżały z nosa,
Nie dość, że zjeżdżają to na dodatek noszenie 2 par dodatkowych oczu jest niewygodne. Dobrym rozwiązaniem, z którego skorzystałem są soczewki kontaktowe. Mam zapas jednodniowych specjalnie na kinowe seanse :P
LordRuthwen pisze: - czy tylko ja mam ten problem, że widzę poklatkowość? Sceny statyczne: OK, ale sceny ruchu widziałem jakby mi ktoś pokazał film 18-20 kl/s - tak było przez cały film i mnie to strasznie wkurzało.
Z uwagi na pierwszy raz, być może Twoje oczy nie są przystosowane (to tylko moja teoria) ja niczego takiego nie zauważyłem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6841
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

bastol23 pisze:Dobrym rozwiązaniem, z którego skorzystałem są soczewki kontaktowe. Mam zapas jednodniowych specjalnie na kinowe seanse :P
No dobra, a jak ktoś nie może? Bo ma na takie coś uczulenie?
Kibel Panie :)

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Byłem widziałem i odradzam 3D. Sam film mnie nie rozczarował, choć wcześniej zastanawiałem się jak z małej w sumie książeczki można zrobić trzy części to z kina nie wyszedłem znudzony. Może za mało było w nim przygody, a za dużo batalistycznych scen podczas których czułem jak na meczu hokejowym gdzie nigdy nie wiem gdzie jest krążek. Nie wiem, czy to wina wady wzroku, ale w scenach szybkich najazdów kamery miałem wrażenie rozmywania obrazu jak na słabej jakości dvix-ach.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

kwaciu
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Post autor: kwaciu »

Dlatego napisałem już. To nie chodzi o wady wzroku. Po prostu techmologia 3D to oszukiwanie mózgu. W statycznych scenach nasze "procesory" wyrabiają. W dynamicznych brakuje mocy.
Jak jestem w jakimś sklepie i oglądam specjalnie przygotowane materiały promocyjne na poszczególne marki tv, wsio ryba czy 3D pasywne czy aktywne, tych dynamicznych akcji jest w tych materiałach mniej, sceny sa spowolnione, żeby klient łyknał haczyk.

Ale z dwojga złego, jak mam patrzeć na 3D - to wolę pasywne.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11635
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

mirak pisze:Jak kupowałem bilety (też niestety na 3D) zapytałem pań przy kasie(chyba nawet szefowa była) dlaczego 2 D tylko o 13. Usłyszałem, że stosunkowo małe zainteresowanie. Na moją uwagę, że o trzynastej raczej trudno o frekwencję, bo większość pracuje zapadła niezręczna cisza. Na pytanie dlaczego choć jednego seansu wieczorem w 2D znów pani uparcie powtórzyła , że nie ma zainteresowania.
Skoro kino "państwowe" to co się dziwić, że polityka działalności rodem z Bareji ;)


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

i nie ji ;)

a co do 2d to sam bym poszedł. ALE SLYSZALEM ZE FILM RACZEJ TRAGEDIA I CHAŁA,
wiec pojde raczej na spacer

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6841
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Film nawet, ładne krajobrazy i muzyka, sceny walki... no cóż, nudne i badziewne :)
Książka jest za to git :)

ODPOWIEDZ