Azoty Grand Festiva

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Azoty Grand Festiva

Post autor: starówka »

Jak z pewnością wiele osób obserwujących wydarzenia kulturalne w Tarnowie zauważyło lub sprawdzi za chwilę, już wkrótce kolejne wydanie "chemicznego" festiwalu.

Chciałbym zadać kilka pytań osobom wiedzącym więcej, czy też lepiej na ten temat:
1. Czy marketing Azotów tak bardzo wstydzi się tej imprezy że nie ruszyła jeszcze strona festiwalu? Nie ma ich nigdzie. Strony www czy też informacji na portalach społecznościowych nie znajdziemy.
2. Kto jest dyrektorem muzycznym festiwalu? Kto odpowiada za zaproszenie tak słabego składu? Ile razy można słuchać tych samych wykonawców, lub coverów wykonywanych przez twór typu Bony M?
Szkoda mi tu chłopaków z Monk, ale jeśli nie mają innej możliwości prezentacji ...
3. Dlaczego impreza odbywa się na Rynku? Czy nikt po poprzednich edycjach nie zauważył, że na Rynku nie ma miejsca dla tego radośnie pląsającego tłumu?

I najważniejsze:
4. Czy Azoty nie mają pieniędzy by stworzyć coś naprawdę z klasą? Aby na festiwal do Tarnowa chcieli przyjechać słuchacze z głębi Polski? Czy to ma być kolejny jarmark, dożynki, remizowe granie?

By nie być gołosłownym zapraszam do zobaczenia co robią sąsiedzi z Dębicy
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Jak już piszesz to mogłeś napisać kto występuje ale wyręcze Cie:
Kamil Bednarek
Boney M
Lady Pank
Ira
Monk
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Zarąbisty skład....
Bednarek - nastolatki pewnie zadowolone ;)
Boney M - to oni jeszcze śpiewają/żyją? ;) i jak mocno kombinowany skład do nas przyjedzie? Za wschodnią granicą jest szał na zespoły z lat 80., 90., i disco tamtych czasów. Ale jak widzę na youtube taką Sandrę czy inny MT udających, że śpiewają... żal :D

Lady Pank, Ira - noo dobra; pójdę, zobaczę. Wspomnienia :D

Monk - ależ oni tu nie pasują!


Dębica i GoodFest ma dobrego kierownika festiwalu, a przede wszystkim tam mają pomysł na taką imprezę - jaka muzyka i jakie zespoły, zero przypadku. A u nas będzie na zasadzie kto miał wtedy czas i zgodził się na jakąś kasę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Beaver pisze:Jak już piszesz to mogłeś napisać kto występuje
szkoda klawiatury :)
Dorota1975 pisze:Dębica i GoodFest ma dobrego kierownika festiwalu, a przede wszystkim tam mają pomysł na taką imprezę - jaka muzyka i jakie zespoły, zero przypadku. A u nas będzie na zasadzie kto miał wtedy czas i zgodził się na jakąś kasę.
Jednego z najlepszych w Polsce. Człowieka od wydarzeń, a nie dożynek.

Tak to załatwiali:
"Hallo dzwonię z Azotów (tak z Tarnowa jeszcze) macie kogoś za małą kasę"
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

starówka pisze:Beaver napisał/a:
Jak już piszesz to mogłeś napisać kto występuje


szkoda klawiatury
Ja użyłem ctrl+c, i ctrl+v :D Dużo nie zużyłem :) :D

Dorota1975, Oddaje Ci racje z Twoim postem w 100%, tylko że z małym zastrzeżeniem, na Bednarka teraz jest popyt, bo wiadomo Reagge stało się modne. Ktoś wypali jednego skręta i już jest rastamanem :)
Dlatego mimo że nas pewnie to nie satyfakcjonuje to jednak tłum będzie.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Po wczorajszym koncercie wniskuję o wyburzenie ratusza. Po pierwsze zasłania widok sceny, po drugie będzie więcej miejsca dla ludzi za rok. A tak na poważnie to za rok powinni to zrobić na stadionie Unii.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Blisko centrum i osiedli jest Kapłanówka. Żal, że tam się nic nie dzieje (oprócz startu TdP, który było widać z helikoptera)

Rynek ma ok. 70x70m minus Ratusz.
Kapłanówka ma ok. 100x150m i nie ma Ratusza :)


icek
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 20-05-2010, 22:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: icek »

Siemanko, zgubiłem aparat na koncercie, na szczęśliwego znalazcę czeka 0,7 Stock. w sensie w zamian za aparat;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

I już po festynie ... na szczęście.
Mam kilka pytań:
1. Czy Straż Miejska dysponuje sprzętem do badania poziomu dźwięku? Huk a nie muzyka były słyszalne daleko od Rynku.
2. Gdzie była SM w czasie pikniku? Na Wielkich Schodach, Targowej, Ducha, Wałowej raczej ich nie było. Chodniki zaplute, zasikane, pełno puszek, butelek i podpitych gimbusów.
3. Czy fabryka z Mościc wstydzi się swojej marki? W mediach ogólnopolskich o tym sobotnim "wydarzeniu" cisza.
4. Czy w Tarnowie nie ma innych miejsc na imprezy masowe? Mamy podobno dwa miejskie stadiony. A o łąkach w Mościcach między nasypem kolejowym, centrum kultury i działkami nikt już nie pamięta?
5. Czy Prezesi z Mościc i Prezydent miasta umiejscawiając ten jarmark na Rynku odpychają ten cały problem od swojej dzielnicy? Czy może z litości dają zarobić właścicielom lokali kosztem mieszkańców i zabytków na Starówce.
3150ml ARh- & DKMS


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

Goscinny pisze:Blisko centrum i osiedli jest Kapłanówka. Żal, że tam się nic nie dzieje (oprócz startu TdP, który było widać z helikoptera)

Rynek ma ok. 70x70m minus Ratusz.
Kapłanówka ma ok. 100x150m i nie ma Ratusza :)

a) minusy:
- zarobek ogródków piwnych z Rynku byłby minimalny
- brak promocji miasta :)

b) plusy:
- przyjezdni (może) nie zobaczyliby Deptaku NieudoliUrzędniczej zwanym ul. Krakowską
- 4 razy więcej miejsca = mniejszy tłok
- brak dewastacji ławek i donic na których (na Rynku) stali i młodzi i starzy

Rynek w Tarnowie jest mikroskopijny, stłoczenie na nim takiej ilości ludzi, może zaowocować kiedyś niezłą tragedią.

Wszystkie uliczki (dojazdowe do Rynku) były zajęte przez samochody osobowe, tym samym drogi ewentualnej ewakuacji w przypadku wybuchu paniki były zamknięte.


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

Na festiwale to kasa jest ale żeby dać pracownikom jakąś premie to nie. Tłumaczą się, że bieda w zakładzie aż piszczy, kasy brak, redukcje etatów, cięcia itp. pierodły...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

jamtex,

ad a)
- zarobią inni
- sugerujesz, że start TdP z Kapłanówki nie był promocją? :)
minus znalazłem taki, że od razu masz obok ulice - ale i tak Policja i dzielna SM takie imprezy ma zabezpieczać, więc przy okazji regulowaliby ruchem.

b) plusy kolejne
- Kapłanówka jest nachylona - lepsza widoczność
- jest przystanek autobusowy - w trakcie imprezy można zmienić trasy autobusów i zabierać ludzi bezpośrednio
- tak jak piszesz, w razie potrzeby łatwo dojechać straży, pogotowiu, policji nie ma problemu z ewakuacją.

Kucze, dużo tych plusów :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ale ktoś mimo tego wsztstkiego zgodę na imprezę masową wydał...btw, dawniej święto ZA zawsze bylo w Moscicach koło uwczesnego MFK. Pamiętam takze imprezę (chyba) Azotową na treningowych boiskach Unii.

Awatar użytkownika

kwaciu
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Post autor: kwaciu »

I jeszcze brawa dla decyzyjnych i ochrony. Chcąc wejść w strefę zamkniętą z dzieckiem 2-letnim, chciano mnie pozbawić 0,5l plastikowej butelki z sokiem dla małej. Żenada na maksa.


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

kwaciu pisze:I jeszcze brawa dla decyzyjnych i ochrony. Chcąc wejść w strefę zamkniętą z dzieckiem 2-letnim, chciano mnie pozbawić 0,5l plastikowej butelki z sokiem dla małej. Żenada na maksa.
A wiadomo co takie dziecko może zrobić z butelką? I czy na pewno był tam soczek a nie nitrogliceryna?
Ciesz się, że nie skończyłeś na dołku a sok nie poszedł do analizy. Saperzy, antyterrorysci, ewentualne koszty procesowe? To byłby najdroższy koncert w Twoim życiu :)

A tak na serio: ochrona była do kitu!
1. Zabierano butelki i rzucano je na piramidkę - to już brakło w Tarnowie koszy na śmieci (oczywiście sortowane)?
2. Wszedłem w kurtce i ochrona poza sprawdzeniem czy nie mam czegoś w rękach odpuściła sobie. Chwilka - albo dbamy o bezpieczeństwo albo nie! Spokojnie można było wnieść co się chciało...
3.Zatarasowane drogi ewakuacji o których pisałem powyżej.
4. Miło jest wypić piwko przed koncertem, albo bliskość ogródków a alkoholem, powodowała, że co niektórzy byli bardzo mocno znieczuleni. Pozdrowienia dla łysego gościa, który stał obok mnie i zionął jakimś podłym alkoholem.

Na koniec gratulacje dla konferansjera, który wiedzę o "IRA"* czerpał z wikipedii oraz wszelkich posiadaczy telefonów komórkowych, którzy nagle poczuli się operatorami filmowymi.



* - gość chyba w życiu nie słyszał metalu, a tłumaczenie jaką muzykę gra "IRA" jest co najmniej żenujące...

ODPOWIEDZ