[Teatr] Dyrektor artystyczna Ewelina Pietrowiak zrezygnowała

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
Awatar użytkownika

Autor tematu
^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

[Teatr] Dyrektor artystyczna Ewelina Pietrowiak zrezygnowa³a

Post autor: ^cypis^ »

Solski-Niepodległy, a p. Dyrektor wolna. Nie dawszy się IMO stłamsić i podporządkować, spakowała swe manatki. A cholernie szkoda, bo potrafi wprost powiedzieć, jaki jest tarnówek. Przykładem niech będzie debata w ostatnich dniach wolności prezydenta Ś., organizowana przez Radio Kraków. Szkoda. Ale dziękuję,

http://www.tarnowianin.com/7169_dyrekto ... nacje.html

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Tak to jest jak gdzieś na jakiejś atrakcyjnej posadzie zahaczy się ktoś spoza lokalnego kółka wzajemnej adoracji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Polecam wszystkim posłuchać rozmowy jaką przeprowadził Piotr Kopa na antenie Radia Kraków:

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9D8EBJ

Oraz do obejrzenia relacji tarwizji:

http://www.tarwizja.pl/?action=show&s=video&id=1800

Powinno to dać do myślenia, wielu osobom.
Prywatnie jest mi przykro, bo wydawało się, że wreszcie w Teatrze będzie normalnie. Skierowałem już stosowne pisma do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Tarnowa.

Co do zachowania Urzędu: to niemoc, bierność i brak działań. Sprawa, którą można było rozwiąząć jednym konkretnym spotkaniem, w wyniku nabierania "mocy urzędowej" niestety nabrzmiała i doprowadziła do rozwiązań ostatecznych. Dziwi mnie zdziwienie p. Skrzyniarz i Dyr. Sobczyka.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


neya3
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 06-11-2010, 17:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: neya3 »

wydaje mi się Kuba, że jesteś bardzo stronniczy. Wina zawsze leży po dwóch stronach.
to prawda, że tarnowska scena zyskała dużo choćby genialna "Piękna Lucynda", pomijam wpadkę ze Szwejkiem, o której bez tytułu wspomina p. Pietrowiak. dziwi mnie jednak dlaczego dopiero miesiąc temu brak jasnych podziałów zaczął przeszkadzać, w rozmowie pada jeszcze maj. a wcześniej co? od maja zaczęło być aż tak źle? wątpię.
ona jest jak skórzany pasek- niby cienki, a w rękach nie rozerwiesz. A gdybyś się na nim powiesił to też wytrzyma/ A. Sapkowski/

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

neya3 pisze:wydaje mi się Kuba, że jesteś bardzo stronniczy.
No wiesz? jak możesz tak pisać o panu radnym. Znany jest przecież z bezstronności w każdej dziedzinie.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Neya3 moim zdaniem Kuba nie jest stronniczy, ale żałosny. Pojawia się fakt medialny pod który stara się podpiąć, ale niestety mu to nie wychodzi. Pani Ewelina słusznie skonstatowała nasz tarnowski światek i sposób rozwiązywania problemów. Zresztą zrobiła to nie pierwszy raz (p. podsumowanie akcji Radia Kraków - "Czy w Tarnowie ..). Postaram się może wystąpić w roli advocatus diaboli w kwestii powodów odejścia p. Eweliny. Konflikt narastał, UM Tarnowa tak jak z wszystkim sytuacjami dla niego niewygodnymi uważał, że go nie ma, a po wypowiedziach p. Eweliny na przytoczonym przeze mnie powyżej podsumowaniu (gdzie nota bene Kuba wygłosił dość dziwaczne moim zdaniem poglądy) osoby odpowiedzialne za tarnowski teatr postanowiły przywołać p.Ewelinę do porządku. Cóż, nie wzięli tylko jednej rzeczy pod uwagę tzn., że nie jest ona mieszkańcem Tarnowa, który weźmie na przysłowiową klatę i grzecznie stuli uszy po sobie.
W tej całej sytuacji nikt tak na dobrą sprawę nie odniósł się do sprawy radnego "nie ma nic za darmo", czyli Jerzego Hebdy. Ciekawe czy Jakub zadał sobie trud, żeby sprawdzić w ilu jeszcze miejskich (i związanych z UM) spółkach pan Jerzy piastuje funkcje.
Naprawdę szkoda, że p. Ewelina rozstała się z tarnowskim teatrem, ale może gdy nasz tarnowski układzik się rozpadnie, postanowi wrócić.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Takie działanie jak Kwaśnego świetnie podsumowano ostatnio w kontekście wypowiedzi Palikota o Mazowieckim: Przylepiło się gów*o do trumny i płynie


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Robercie, póki co żałośnie wygląda twoja ostatnio wzmożona aktywność w internecie. Poważnie martwie się o twoje zdrowie. Nie będę więcej komentował twoich niemerytorycznych przytyków i docinek noszących znamiona zwykłych ataków politycznych. Cieszę się, że mnie atakujesz, bo to oznacza, że poważnie się obawiasz. Mnie jednak polemika z Tobą nie odpowiada, bo styl: "krytyka dla samej krytyki, wszystkich i wszystkiego" nie jest w moim stylu. Podobnie Twoje pomysły na "zbawienie" Tarnowa.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że należy wystrzegać się osób, które mają proste recepty na wszystko. Toteż czynię.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Co to za Robert ten sprawiedliwy ?? Nie czytam wszystkich wątków i coś zgubiłem.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

farciarzgilmore, przecież w podpisie się podpisuje imieniem i nazwiskiem.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Za długo siedze przed kompem :P

Po przesłuchaniu wywiadu da się odczuć, że Pani Ewelina chciała za dużo wiedzieć i nie ważne czy miała do tego prawo czy nie, po prostu nie powinno ją to interesować. Wg "najwyższych" w Urzędzie Miasta trzeba było siedzieć cicho i cieszyć się, że ma się pracę, absolutnie nie mówiąc źle o władzy.
Jest afera w Tarnowie to i zleciały się tarnowskie hieny polityczne, które atakują się nawzajem po to tylko żeby zaistnieć.
I jak w tym mieście ma być dobrze?


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Jakub Kwaśny pisze:Robercie, póki co żałośnie wygląda twoja ostatnio wzmożona aktywność w internecie. Poważnie martwie się o twoje zdrowie. Nie będę więcej komentował twoich niemerytorycznych przytyków i docinek noszących znamiona zwykłych ataków politycznych. Cieszę się, że mnie atakujesz, bo to oznacza, że poważnie się obawiasz. Mnie jednak polemika z Tobą nie odpowiada, bo styl: "krytyka dla samej krytyki, wszystkich i wszystkiego" nie jest w moim stylu. Podobnie Twoje pomysły na "zbawienie" Tarnowa.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że należy wystrzegać się osób, które mają proste recepty na wszystko. Toteż czynię.
Jakubie rozbawiła mnie (zresztą po raz kolejny) Twoja odpowiedź. Cóż jeżeli komentarze z Twojej strony mają wyglądać jak dotychczas tzn. nie mające formy polemiki, ale jak napisali Ci już inni negowania dla samego negowania, to powiem szczerze, tęsknił za nimi nie będę. Zresztą nie przypominam sobie faktu polemiki (czyli dyskusji) z Tobą.
Jeżeli ocenę merytoryczną sytuacji w Tarnowie w różnych jego aspektach nazywasz "krytyką dla samej krytyki", cóż Twoje prawo. Jeżeli coś jest złe piętnuję to, niezależnie od faktu, której partii to dotyczy. Widzisz dla mnie nie istnieje poprawność polityczna i zachowanie linii partii. Tak samo nie jest mi potrzebne wspieranie się strukturami partyjnymi. Dla Wschodniej Obwodnicy Tarnowa miałem konkretne propozycje, a nie tak jak Ty bajdurzyłem o Janiku. W kontekście tego, stwierdzenie, że Cię atakuję traktuję jako dobry żart. Twoje aktywność na tarnowskiej scenie politycznej jest żadna, Twoje działania według mojej oceny nie przyniosły jak na razie żadnego efektu.
Widzisz ja nie mam prostej recepty na wszystko (zbyt wiele zmiennych wchodzi w grę). Skąd możesz wiedzieć jakie mam pomysły na zatrzymanie degradacji Tarnowa, jeżeli nie znasz mojego programu działania w sferze społecznej, kulturalnej czy dotyczącej infrastruktury.
Cóż ,na podsumowaniu o którym pisałem powyżej Ryszard Ścigała odniósł się do Twoich propozycji w sposób analogiczny jak ja.
Robert Erazmus


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

A mozecie sie klocic gdzie indziej?
Raczej malo kogo obchodzi, co tam o sobie nawzajem myslicie.
Czas by sie zastanowic, co zrobic, zeby kreatywni ludzie nie uciekali z miasta.
Bo dlaczego uciekaja - to juz wiemy.
I chwilowo znowu w teatrze zamiast odwaznych i ciekawych inscenizacji bedziemy ogladac lektury szkolne i bogobojne sztuczydla.
I powiekszac swoje kompleksy wzgledem innych miast.


doberman
Obywatel
Posty: 13
Rejestracja: 13-05-2013, 08:03

Post autor: doberman »

sainte_nitouche pisze:A mozecie sie klocic gdzie indziej?
Raczej malo kogo obchodzi, co tam o sobie nawzajem myslicie.
Czas by sie zastanowic, co zrobic, zeby kreatywni ludzie nie uciekali z miasta.
Bo dlaczego uciekaja - to juz wiemy.
I chwilowo znowu w teatrze zamiast odwaznych i ciekawych inscenizacji bedziemy ogladac lektury szkolne i bogobojne sztuczydla.
I powiekszac swoje kompleksy wzgledem innych miast.

co zrobic, zeby kreatywni ludzie nie uciekali z miasta? Usunąć raz na zawsze "rządzące" elity one są wszystkiemu winne. To one doprowadziły do powstania "układów" i "układzików". Panu Kwaśnemu doradzam powściągliwość wszyscy widzieliśmy że co mówi to mówi ale potem w świetle kamer pozował z prezydentem Scigałą

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

doberman pisze:że co mówi to mówi ale potem w świetle kamer pozował z prezydentem Scigałą
Listę poparcia też podpisał

ODPOWIEDZ