[ Wystawa] Diana Batruch - Malarstwo

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

[ Wystawa] Diana Batruch - Malarstwo

Post autor: Aspiranci »

Miasto i jego struktury, siatka ulic oraz różnorodność pejzaży - tak niby codziennych widoków są w obrazach Diany Batruch nie tylko odzwierciedleniem rzeczywistości ale przede wszystkim odbiciem stanu ducha. Jedne melancholijne pełne wewnętrznych przemyśleń w wyraźnie stonowanych wyciszonych barwach, inne bardzo ekspresywne w jaskrawych kolorach. To wszystko zmienia się płynie wraz z porą dnia i kolejnymi mijanymi widokami, gdzie artystka uchwyca chwile nie tylko jak migawkę obrazu w jego rzeczywistej formie ale również jako odzwierciedlenie własnego "Ja", tego odnalezionego w tym ciągle pędzącym, konsumpcyjnym Świecie.

Diana Batruch o swym malarstwie:
Ogromny wpływ na moje malarstwo ma nastrój, atmosfera i otoczenie w jakim przebywam, a później tworzę. Wpływa to na kolorystykę, temat i format moich obrazów. Nie tylko chwila obecna ma na to wpływ, ale wszystkie moje doświadczenia, przeżycia, rozczarowania, których doznaję. Twórczość to dla mnie nie tylko „tu i teraz”. To przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, zawarta w jednym obrazie lub cyklu obrazów, przeniesiona na płótno dzięki przeżytemu „zjawisku”.

Diana Batruch - urodzona w 1988 roku w Rzymie. W 2011 r. ukończyła studia pierwszego stopnia na Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego na specjalności malarstwo sztalugowe i specjalności grafika użytkowa, uzyskując tytuł licencjata. W 2013 uzyskała tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego. W 2010 r. Uczestniczyła w zbiorowej wystawie plakatów studentów i pedagogów Krakowskiej Akademii im. Modrzewskiego, której zapis ukazał się w formie multimedialnej z okazji 200. Rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina w Krakowie, Toronto Missisauga, Hamilton, London (Ontario), Vancouver i Nowym Jorku. W maju 2013 r. II miejsce na I Pleneriadzie Uczelni Artystycznych w Kazimierzu Dolnym. Udział w zbiorowej wystawie poplenerowej w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym. W grudniu 2013 r. udział w zbiorowej wystawie Alternatywy 33, Ostrów Wielkopolski. W 2014 roku uczestniczyła w dwóch wystawach zbiorowych: "Miejski azyl" Kraków oraz "Bezsenność" w ramach projektu "Re: Format" Tarnów ponadto wystawa indywidualna "Mój EDENburg" w Pałacu Sztuki w Krakowie.

[center]Obrazek[/center]

ODPOWIEDZ